Gruntowny remont ŁDK zapowiada dyr. Jacek Sokalski

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 19 czerwca 201727 2864
Ponad 10,5 miliona złotych mają kosztować remont elewacji Łódzkiego Domu Kultury i utworzenie pasażu kultury w jego obrębie - prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
dyr. Jacek Sokalski, fot. archiwum epiotrkow.pl

- Wyremontowane zostaną: elewacja, dach, fundamenty, piwnice, do tego Pasaż Kultury Województwa Łódzkiego, dzięki któremu będą się mogły promować miasta czy gminy - wyjaśnia Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.

 

Ostatni wielki remont miał miejsce w 2012 roku. Kosztował 6 milionów złotych i polegał na przebudowie sali kameralnej w raz z przyległymi pomieszczeniami. Nadchodząca modernizacja będzie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Kwota pozyskana z Regionalnego Programu Operacyjnego opiewa na 6,5 miliona złotych. Pozostałe 4 zostanie sfinansowane z budżetu województwa.

 

Przypomnijmy, że ŁDK pełni funkcję wojewódzkiego ośrodka kultury. 

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (27)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

F ~F (Gość)19.06.2017 19:22

Sokalski za 1,5 roku wróci do Piotrkowa...zobaczycie

42


loko ~loko (Gość)19.06.2017 20:21

Panie Jacku skąd biorą się pieniądze na środki unijne?? Wie pan ??

20


97-300 97-300ranga19.06.2017 13:49

Jak na takie niewielkie miasto,EP zamieszkuje bardzo dużo resortowych dzieci i ich potomków.

26


97-300 97-300ranga19.06.2017 14:11

Nie możecie przetrawić tego że Chojniak wywalił Sokalskiego z fotela dyrektora MOK,ale żaden stołek nie jest dany komuś na zawsze.A może jest mu tam w tej łodzi lepiej?Niedługo pewnie będzie zmiana na fotelu szefa ŁDK i kogo będziecie wtedy za to winić?

43


cynik ~cynik (Gość)19.06.2017 13:35

Uciekając od "kultury" szeroko rozumianej pragnę się podzielić"wspomnieniem" i pożalić. Otóż idąc dzisiaj sobie ulicą Czarną napatoczyłem się na wielkiego TIR-a ,który wyjechał z niedalekiej hurtowni. Chcąc nie chcąc musiałem mu zejść z drogi i wleźć w pokrzywy 160 cm lekko licząć i bardzo "dojrzałe". Ulica ta zresztą słynie z "upraw ekologicznych" na znacznej długości i ulicznym torze przeszkód....Co na to władze miasta władze miasta. 97-300 ty jako "słynny" kodowiec-pocztowiec przkażesz może to wyżej...

41


alfred ~alfred (Gość)19.06.2017 10:09

Widać, że niektórzy nie rozumieją. Co wspólnego z regionem piotrkowskim ma ŁDK? Otóż Łódzki Dom Kultury pełni funkcję wojewódzkiego ośrodka czyli także Piotrkowa i gmin ościennych. Do tego jego dyrektorem jest mieszkaniec Piotrkowa. Jakiś problem

55


97-300 97-300ranga19.06.2017 10:23

Jak mówiał kiedyś ksiądz,obecnie bon vivant Sowa "Okruchami z pańskiego stołu które spadną na podłogę każdy się wyżywi"

21


MrE ~MrE (Gość)19.06.2017 08:50

Ciekawe ile środków wypłynie bokiem podczas tego remontu :D

33


sale ~sale (Gość)19.06.2017 09:46

Gdzie w Piotrkowie stoi ten ŁDK pełniący funkcję wojewódzkiego ośrodka kultury?

42


maniek ~maniek (Gość)19.06.2017 09:01

Ludzie zazdroszczą, że facet jest operatywny i potrafi zabiegać o fundusze. Gdyby nie Sokalski MOK w Piotrkowie już by się walił.

53