Gmina straciła 10 mln. Fundacja pod lupą prokuratury

Utworzono: Wtorek, 16 maja 20177 6703
Kleszczów stracił 10 mln złotych w wyniku działalności Fundacji Rozwoju tej gminy. Tak wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli i prokuratury. Chodzi o niekorzystny obrót nieruchomościami i politykę wynagrodzeń.

W wyniku postępowania skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem byłym członkom zarządu fundacji. - W ocenie NIK ustalenia kontroli wymagały skierowania wniosku do szefa CBA. NIK uznała także za zasadne wystąpić do Prokuratora Generalnego o zbadanie w trybie nadzoru dotychczas prowadzonych śledztw w tej sprawie, ponieważ w świetle materiału dowodowego zgromadzonego przez NIK, wątpliwości budzi umorzenie postępowania prowadzonego w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim oraz odmowa wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Bełchatowie - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.


(źródło: nik.gov.pl)


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (7)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość ~Gość (Gość)16.05.2017 20:41

Może by się Tak ktoś zainteresował gminą Rozprza.

142


klawisz ~klawisz (Gość)17.05.2017 21:46

Fundacją rządzi już kolejny młody i zdolny. Może nawet zdolniejszy ...

40


97-300 97-300ranga16.05.2017 17:51

Kto tam rządzi po-psl ?

95


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc