Gdyby nie ten przestój...

Strefa FM Niedziela, 08 października 201718
To nie był udany mecz Piotrcovii, za dużo było przestojów, niedokładnych podań i strat, dlatego piotrkowski zespół przegrał z Energą AZS Koszalin 24:30 (13:15).
Katarzyna Wyrzychowska (nr 73) zdobyła w tym meczu pierwszą bramkę w barwach Piotrcovii.Katarzyna Wyrzychowska (nr 73) zdobyła w tym meczu pierwszą bramkę w barwach Piotrcovii.

Wynik tego spotkania otworzyła Romana Roszak, kilkadziesiąt sekund później Monika Kopertowska mogła wyrównać, ale Beata Kowalczyk nie dała się pokonać. Wobec kolejnych rzutów Anny Wasilewskiej, Moniki Kopertowskiej i Pauliny Marszałek była już jednak bezradna, dzięki tym zawodniczkom po sześciu minutach spotkania Piotrcovia prowadziła 3:2. Mniej więcej do 19. minuty tego spotkania wynik oscylował wokół remisu, ale później przyjezdne wyszły na prowadzenie, wykorzystując kilka strat piotrkowianek. Ostatecznie koszalinianki zeszły do szatni z dwubramkową przewagą.

Na początku drugiej połowy piotrkowianki zdołały wyrównać, a później mogły objąć co najmniej dwubramkowe prowadzenie, ale w ostatniej fazie akcji niedokładnie podawały. Rywalki trochę gospodyniom pomogły, ponieważ Monika Michałów sprokurowała rzut karny, a na bramkę zamieniła go Paulina Marszałek, chwilę później do bramki koszalinianek trafiły jeszcze Andjela Ivanović i ponownie Paulina Marszałek, dzięki czemu piotrkowianki objęły prowadzenie 21:18. Podopiecznym trenera Rafała Przybylskiego nie udało się utrzymać tej przewagi, Aleksandra Kucharska została odesłana na ławkę kar, a w tym czasie koszalinianki zdołały wyrównać. Remis utrzymał się do 46. minuty meczu, później przyjezdne zaczęły konsekwentnie powiększać przewagę. Tymczasem zawodniczki Piotrcovii przez kilka minut nie były w stanie pokonać bramkarki rywalek i przegrały to spotkanie 24:30.

- Popełniłyśmy zbyt wiele błędów, szkoda bo nieźle zaczęłyśmy ten sezon i liczyłyśmy na lepszy wynik – powiedziała Anna Wasilewska, kapitan Piotrcovii.

- Najgorszy był ten przestój od 42. do 52. minuty, nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Zabrakło nam kreatywności. Podobną sytuacja miała miejsce podczas meczu z Perłą Lublin, jeśli przez kilka minut nie rzuca się żadnej bramki z takimi zespołami, to tak się to potem kończy – podsumował trener Rafał Przybylski.

W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Piotrcovia zmierzy się w Gdyni z tamtejszym Vistalem. Ten mecz odbędzie się 14 października.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:30 (13:15) Energa AZS Koszalin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Marszałek 7, Matyja 5, Kucharska 3, Kopertowska 3, Wasilewska 2, Ivanović 2, Wyrzychowska 1, Wypych 1, Belmas, Despodovska.