GKS Bełchatów mistrzem okręgu piotrkowskiego

Strefa FM Niedziela, 05 listopada 20170
Rozpoczął się tradycyjny turniejowy maraton piłkarski, organizowany przez działaczy piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w sobotę o mistrzostwo okręgu piotrkowskiego w halowej piłce nożnej walczyli mistrzowie poszczególnych powiatów z rocznika 2007. Zwyciężyli zawodnicy GKS Bełchatów, na drugim miejscu uplasowali się piłkarze UKS RAP Radomsko, a na trzecim UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski. Dwie najlepsze drużyny wezmą udział w XVIII Halowym Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Bełchatowianie wygrali wszystkie mecze, niespodziewanie drugie miejsce zajęli zawodnicy z Radomska, którzy są rok młodsi od swoich rywali.

- Bardzo się cieszę, że bełchatowski zespół, który w ostatnich turniejach prezentował się nieco słabiej, ponownie należy do najlepszych. Zespół z tego rocznika prowadzi pan Mariusz Przybylski, to wspaniały fachowiec i efekty jego pracy już są widoczne. Mam nadzieję, że te dwa zespoły będą nas godnie reprezentować podczas finału wojewódzkiego. Za dwa tygodnie o mistrzostwo okręgu będą walczyć chłopcy z roczników 2005 i 2006, podobnych turniejów będzie jednak więcej m.in. w Wolborzu, Moszczenicy, Radomsku – powiedział Stanisław Sipa, prezes piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

6. Kasztelan Żarnów 5 1 4-14

Najlepszym strzelcem turnieju został Kajetan Strupczewski (UKS Gmina Rozprza), który zdobył siedem bramek, najlepszym bramkarzem Rafał Janas (Lechia Tomaszów Mazowiecki), najlepszym zawodnikiem z Piotrkowa został Aleksy Sipa (UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski), który otrzymał nagrodę wiceprezydenta miasta Andrzeja Kacperka.

Oto składy drużyn, które awansowały do XVIII Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

GKS Bełchatów: Eryk Grzesiak, Marcel Gałczyński, Julian Irzykowski, Dawid Wolankiewicz, Mateusz Sokołowski, Olivier Pasieka, Paweł Witkowski, Damian Wróblewski, Tobiasz Mras, Alan Siwek, Jakub Mielczarek, Marcel Sadziński. Trenerem drużyny jest Mariusz Przybylski, a kierownikiem Dariusz Cienkowski.

UKS RAP Radomsko: Wojciech Bogacz, Marcin Gryglewski, Patryk Hemerling, Filip Karski, Maciej Kłodos, Aleksy Łuszczyn, Piotr Olczyk, Kacper Olszewski, Piotr Prokop, Ksawery Sulmiński, Patryk Wróblewski. Trenerem zespołu jest Mateusz Walaszczyk.