Focus Park-Kiper liderem ekstraklasy

Poniedziałek, 15 września 20080
Piętą Achillesową w poprzednim sezonie były dla zespołu Focus Park-Kipera, mecze wyjazdowe. Kibice naszej drużyny byli więc pełni obaw przed spotkaniem w Puławach. Okazało się, że niesłusznie. Podopieczni Krzysztofa Kisiela rozgromili Azoty różnicą aż 11 bramek i objęli prowadzenie w ekstraklasie!
foto. M. Ostafijczukfoto. M. Ostafijczuk

AZOTY PUŁAWY - FOCUS PARK-KIPER 20:31 (8:13)

FOCUS PARK-KIPER:

Ligarzewski, Ner - Różański 10, Kempys 7, Zińczuk 5, Piętak 3, Białaszek 3, J. Płócienniczak, D. Płócienniczak i Bodasiński po 1, Matyjasik, Wolski, Miszka, Jankowski.

Trener:

Krzysztof Kisiel

Tylko przez pierwszy kwadrans mecz był wyrównany. W 16 minucie na tablicy świetlnej widniał remis 6:6. Później nasi zawodnicy podkręcili tempo, szybko wypracowali bezpieczną przewagę. Znakomicie bronił Szymon Ligarzewski, który w drugim kwadransie meczu odbił aź sześciu z ośmiu rzutów. Do przerwy nasi szczypiorniści prowadzili 13:8. W drugiej połowie gospodarze spróbowali odrobić straty, ale ich zryw trwał zaledwie kilka minut. Nasi szczypiorniści znów zaczęli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie wygrali 31:20. To najwyższa wyjazdowa wygrana Kipera w historii występów w ekstraklasie. Gratulujemy i czekamy na kolejne, tak dobre wieści ze spotkań wyjazdowych.

12. Azoty Puławy 2 0 44-57

W najbliższej kolejce nasz zespół zagra na własnym boisku z Miedzią Legnica. Początek spotkania w sobotę (20 września) o 18:30.