Fitness i sporty siłowe - teraz mają gdzie ćwiczyć

ePiotrkowRegion Utworzono: Czwartek, 14 września 201710 6737
Klub MLKS Olimpix Kamocin odebrał – z rąk wójta gminy Grabica - klucze do gruntownie odnowionego budynku dawnej szkoły podstawowej.

Od 14 listopada ubiegłego roku na terenie obiektu w Kamocinie trwały prace remontowo-budowlane. Odbiór techniczny odbył się 17 maja. W tym czasie wykonano kompleksowe docieplenie ścian budynku, zarówno poniżej, jak i powyżej powierzchni gruntu, wymieniono całą stolarkę okienną i drzwiową, elewację zewnętrzną pokryto nowym tynkiem silikonowym. Wymienione zostało całe pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem. Wewnątrz budynku został wykonany remont i izolacja termiczna stropu nad parterem. Usunięto stare drewniane podłogi na legarach, a w ich miejsce założono nowe, wykonane zgodnie z obecną technologią, podłogi na podbudowie betonowej wraz z ociepleniem i paroizolacją. Wewnętrzny układ funkcjonalno-przestrzenny został zmieniony i przystosowany do funkcji, które aktualnie ten obiekt spełnia. Wokół budynku wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz nowe chodniki z betonowej kostki brukowej. Łączny koszt remontu wyniósł 443 tys. 815 zł, z czego 186 tys. 377 stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, natomiast 257 tys. 438 pochodziło ze środków własnych gminy Grabica.

 

W przebudowanym budynku w Kamocinie (obok Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabicy) znajdują się m.in. lokal wyborczy oraz trzy sale fitness z szatniami i zapleczem sanitarnym przeznaczone do dyspozycji klubów sportowych i mieszkańców gminy Grabica. W kolejnym z wyremontowanych pomieszczeń regularnie, w każdy czwartek, odbywają się próby ludowego zespołu śpiewaczego Grabiczanie.

 

Profesjonalnie wyposażone sale fitness użytkuje Stowarzyszenie MLKS Olimpix. Powstało ono w 2008 roku w Kamocinie z inicjatywy kilku osób dostrzegających potrzebę rozwoju sportów siłowych. Początkowo trzon klubu stanowiło kilku członków - założycieli. Dziś jest to duża, zwarta i prężnie działającą grupa ludzi, licząca blisko 30 osób. Klub w Kamocinie jest pozarządową organizacją pożytku publicznego prowadzącą działalność społecznie użyteczną z zakresie upowszechnienia kultury fizycznej i sportu oraz wychowania. Celem tej działalności jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie dzieci, młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport. Od 9 lat klub kładzie duży nacisk na rozwój i kształcenie jak największej liczby miłośników sportów siłowych, co wiąże się z podejmowaniem coraz większych wyzwań. Niezwykle ważnym momentem w rozwoju klubu było pozyskanie funduszy na zakup nowego sprzętu sportowego. Zawodnicy w miarę swoich możliwości biorą udział w różnego typu zawodach, promujących sporty siłowe.

 

Na zewnątrz budynku w Kamocinie wybudowano duży, bezpieczny plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, nowoczesnymi urządzeniami rekreacyjnymi i obowiązkową piaskownicą. Plac zabaw powstał w ramach wykorzystania funduszu sołeckiego.

Mający do dyspozycji środki z funduszu sołeckiego, a także wsparcie władz gminy Grabica, mieszkańcy Kamocina planują w najbliższym czasie wybudowanie i wyposażenie dwóch boisk: do siatkówki i do piłki nożnej.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.09.2017 17:56

Pani adwardo startuje pani w wyborach,wygrana gwarantowana,

00


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga14.09.2017 21:09

Brawo dla chłopaków i gminy :)

00


gość ~gość (Gość)14.09.2017 15:57

Tak szybko sie nie rozsypie. Jak sie o niego dba to posluży jeszcze długo. O ile sie nie mylę niektóre sprzety służą od 2010/11roku ,brama, atlas, natomiast suwnica smith i na nogi służą już trzeci rok. Wygladaja na takie ktore mialyby sie rozsypac? Raczej nie ????

00


97-300 97-300ranga14.09.2017 13:04

Jak się chce to można . Brawo dla pana wójta !

11


gość ~gość (Gość)14.09.2017 13:03

Pomysł może i świetny,ale czy naprawdę nie można się na początek wziasc za ośrodek zdrowia,a potem siłownie i fitness,matki z tymi dziećmi jeżdżą do Piotrkowa,

30


gość ~gość (Gość)14.09.2017 12:09

Sprzęt do domu nie na masowe ćwiczenia po pół roku użytkowania się rozsypie.

31


padzi ~padzi (Gość)14.09.2017 12:42

Brawo chłopaki!!!! gdyby nie wasz upór i praca nie byłoby tego co jest. SUPER

20


Rudy ~Rudy (Gość)14.09.2017 12:04

To jest pomysł! Na każdej większej wsi powinien być klub fitness, żeby nie trzeba po pracy specjalnie dłużej w mieście zostawać. Świetny pomysł.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat