Fitness i sporty siłowe - teraz mają gdzie ćwiczyć

ePiotrkowRegion Utworzono: Czwartek, 14 września 201710 6509
Klub MLKS Olimpix Kamocin odebrał – z rąk wójta gminy Grabica - klucze do gruntownie odnowionego budynku dawnej szkoły podstawowej.

Od 14 listopada ubiegłego roku na terenie obiektu w Kamocinie trwały prace remontowo-budowlane. Odbiór techniczny odbył się 17 maja. W tym czasie wykonano kompleksowe docieplenie ścian budynku, zarówno poniżej, jak i powyżej powierzchni gruntu, wymieniono całą stolarkę okienną i drzwiową, elewację zewnętrzną pokryto nowym tynkiem silikonowym. Wymienione zostało całe pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem. Wewnątrz budynku został wykonany remont i izolacja termiczna stropu nad parterem. Usunięto stare drewniane podłogi na legarach, a w ich miejsce założono nowe, wykonane zgodnie z obecną technologią, podłogi na podbudowie betonowej wraz z ociepleniem i paroizolacją. Wewnętrzny układ funkcjonalno-przestrzenny został zmieniony i przystosowany do funkcji, które aktualnie ten obiekt spełnia. Wokół budynku wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz nowe chodniki z betonowej kostki brukowej. Łączny koszt remontu wyniósł 443 tys. 815 zł, z czego 186 tys. 377 stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, natomiast 257 tys. 438 pochodziło ze środków własnych gminy Grabica.

 

W przebudowanym budynku w Kamocinie (obok Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabicy) znajdują się m.in. lokal wyborczy oraz trzy sale fitness z szatniami i zapleczem sanitarnym przeznaczone do dyspozycji klubów sportowych i mieszkańców gminy Grabica. W kolejnym z wyremontowanych pomieszczeń regularnie, w każdy czwartek, odbywają się próby ludowego zespołu śpiewaczego Grabiczanie.

 

Profesjonalnie wyposażone sale fitness użytkuje Stowarzyszenie MLKS Olimpix. Powstało ono w 2008 roku w Kamocinie z inicjatywy kilku osób dostrzegających potrzebę rozwoju sportów siłowych. Początkowo trzon klubu stanowiło kilku członków - założycieli. Dziś jest to duża, zwarta i prężnie działającą grupa ludzi, licząca blisko 30 osób. Klub w Kamocinie jest pozarządową organizacją pożytku publicznego prowadzącą działalność społecznie użyteczną z zakresie upowszechnienia kultury fizycznej i sportu oraz wychowania. Celem tej działalności jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie dzieci, młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport. Od 9 lat klub kładzie duży nacisk na rozwój i kształcenie jak największej liczby miłośników sportów siłowych, co wiąże się z podejmowaniem coraz większych wyzwań. Niezwykle ważnym momentem w rozwoju klubu było pozyskanie funduszy na zakup nowego sprzętu sportowego. Zawodnicy w miarę swoich możliwości biorą udział w różnego typu zawodach, promujących sporty siłowe.

 

Na zewnątrz budynku w Kamocinie wybudowano duży, bezpieczny plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, nowoczesnymi urządzeniami rekreacyjnymi i obowiązkową piaskownicą. Plac zabaw powstał w ramach wykorzystania funduszu sołeckiego.

Mający do dyspozycji środki z funduszu sołeckiego, a także wsparcie władz gminy Grabica, mieszkańcy Kamocina planują w najbliższym czasie wybudowanie i wyposażenie dwóch boisk: do siatkówki i do piłki nożnej.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (10)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.09.2017 17:56

Pani adwardo startuje pani w wyborach,wygrana gwarantowana,

00


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga14.09.2017 21:09

Brawo dla chłopaków i gminy :)

00


gość ~gość (Gość)14.09.2017 15:57

Tak szybko sie nie rozsypie. Jak sie o niego dba to posluży jeszcze długo. O ile sie nie mylę niektóre sprzety służą od 2010/11roku ,brama, atlas, natomiast suwnica smith i na nogi służą już trzeci rok. Wygladaja na takie ktore mialyby sie rozsypac? Raczej nie ????

00


97-300 97-300ranga14.09.2017 13:04

Jak się chce to można . Brawo dla pana wójta !

11


gość ~gość (Gość)14.09.2017 13:03

Pomysł może i świetny,ale czy naprawdę nie można się na początek wziasc za ośrodek zdrowia,a potem siłownie i fitness,matki z tymi dziećmi jeżdżą do Piotrkowa,

30


gość ~gość (Gość)14.09.2017 12:09

Sprzęt do domu nie na masowe ćwiczenia po pół roku użytkowania się rozsypie.

31


padzi ~padzi (Gość)14.09.2017 12:42

Brawo chłopaki!!!! gdyby nie wasz upór i praca nie byłoby tego co jest. SUPER

20


Rudy ~Rudy (Gość)14.09.2017 12:04

To jest pomysł! Na każdej większej wsi powinien być klub fitness, żeby nie trzeba po pracy specjalnie dłużej w mieście zostawać. Świetny pomysł.

10


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc