Eksplozja smaków na piotrkowskiej starówce

Strefa FM Utworzono: Sobota, 15 lipca 201711 9423
Ogólnopolski Festiwal Smaku rozpoczął się w sobotę na płycie Rynku Trybunalskiego. Pokazy kulinarne, degustacje oraz występy artystyczne to tylko część przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Ładuję galerię...

Każdy kto w sobotę odwiedził to miejsce mógł m.in. skosztować żuru trybunalskiego, przygotowanego z okazji 800-lecia miasta. Serwował go m.in. prezydent Krzysztof Chojniak.

 

 - Robię to z przyjemnością, oczywiście. Kolejka była bardzo długa, radny Jan Dziemdziora żartował nawet, że kończy się przed Kościołem Św. Jakuba. To jest doskonała okazja, żeby być razem, porozmawiać przy smacznym posiłku - powiedział prezydent.

 

Jednym z głównych elementów Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku są Trybunały Nalewkowe. W tym roku członkowie jury oceniają 81 nalewek, przygotowanych przez pasjonatów z całej Polski.

 

 - Wydaje mi się, że ciągle używamy za dużo cukru. Chcemy, żeby nalewki były słodkie, a owoców przecież nie jemy, dosypując sobie cukier do buzi. Z drugiej strony wciąż poszukujemy nowych smaków, a to cieszy - powiedział Zbigniew Sierszuła, jeden z członków jury.

 

W niedzielę ciąg dalszy imprezy. Szczegółowy program znajdziecie m.in. na naszym portalu.

 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

koń ~koń (Gość)15.07.2017 17:20

A czy członki Szewckiej Redachcji przyszły zamoczyć dzioby?

72


acomitam ~acomitam (Gość)16.07.2017 21:59

No gratuluję Trybunały Nalewkowe a nalewek BRAK!!! ( niedziela). No chyba że organizatorzy mieli na myśli to nędzne piwo.

10


dziadek ~dziadek (Gość)16.07.2017 21:43

Admin nie lubisz Browinu? Napisałem dwa kometny i oba poszły do kosza.

00


kondzio ~kondzio (Gość)16.07.2017 15:35

podobno cos w krochmu bylo ale nie wchodzilem bo bym nie zdazyl

00


? ~? (Gość)16.07.2017 13:42

Muszę przyznać, że piotrkowski fotograf jest już wprawiony w swoim fachu. Tak zrobić zdjęcia, aby z 2 budek pokazać tłumy - to sztuka. Impreza niesamowicie rozdmuchana w piotrkowskich mediach jak zwykle okazała się wielką lipą.

72


bogdan z moskwy ~bogdan z moskwy (Gość)16.07.2017 10:37

Czy nalewki degustować mogli wszyscy, czy była to zamknięta impreza dla 20 pseudo vipów?

31


familiada ~familiada (Gość)16.07.2017 08:13

Oj ten P.Dziemdziora to jest zgrywus i żartowniś.

10


reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat