Droga Przygłów - Koło. Przetarg unieważniony...

ePiotrkowRegion Utworzono: Czwartek, 14 września 201777 8227
Powód? Brak pieniędzy. Oferty przedstawione przez wykonawców okazały się za wysokie, obie o ponad pół miliona złotych.

Remont miał polegać na wykonaniu dwóch warstw nowej nawierzchni i utwardzeniu tłuczniem poboczy. Zbyt wysokie oferty oznaczają, że przebudowa sześciokilometrowego odcinka nie wchodzi jednak na ten moment w grę. Wariant optymistyczny to jedynie przebudowa trzech kilometrów. 

 

Sześciokilometrowy odcinek, czyli ten, który planowaliśmy, nie wchodzi w grę - mówi Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Z Funduszu Leśnego mieliśmy otrzymać 600 tysięcy złotych, a otrzymamy 300 tysięcy. Przy trzystu tysiącach, jakie mamy w budżecie powiatu, wchodzi w grę jedynie dwukilometrowy odcinek. Gdyby jednak gmina Sulejów, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi deklaracjami, dołożyła kolejne 300 tysięcy, moglibyśmy zrobić o kilometr więcej - dodaje.

 

Przypomnijmy, że uchwała Rady Miasta w Sulejowie obejmuje dołożenie pieniędzy na odcinek Przygłów-Koło, a więc na ten dłuższy, obejmujący blisko 6 kilometrów - nie na tylko 3 kilometry. Tutaj poznacie stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (77)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tak sobie myślę ~tak sobie myślę (Gość)15.09.2017 15:14

Czy nie czas, aby burmistrz w końcu zajął się z prawnikami wpisami podającymi nieprawdę pod jego adresem ?

99


gość ~gość (Gość)15.09.2017 09:44

Ci co tak gniotą temat drogi gminnej łęczno - Kłudzice czemu nie gniotą tematu dokończenia drogi powiatowej Łęczno- Sulejów przecież to ten sam szlak komunikacyjny do stolicy gminy ? Bądźcie konsekwentni w swych działaniach. Gnieciecie gminę to i gniećcie powiat. A tak nawiasem co kto ma za interes, aby na drodze Kłudzice-Łęczno- Sulejów zwiększać ruch pojazdów kołowych ?

142


W-sulej ~W-sulej (Gość)18.09.2017 11:39

Z tego co słyszałem do ul.Taraszczyńskiej pan burmistrz obiecał pow. 80% dofinansowania a nie było go stać na 50% dofinansowania do drogi Przygłów-Koło?

55


zainteresowany ~zainteresowany (Gość)15.09.2017 11:58

Ciekawe, nie?
Administrator strony Sulejów TV informuje iż w swoim opisie ze spotkania w budynku straży organizowanego przez grupę inicjatywną "Obwodnica dla Sulejowa" zawarł nieprawdziwe informacje sugerujące nawoływania do blokady drogi DK12 przez członków tej inicjatywy. Słowa takie padły z ust zaproszonych gości jednak nieprawdziwie zostały przypisane ludziom z grupy inicjatywnej "Obwodnica dla Sulejowa"
Za nieprawdziwe sformułowania godzące w dobre imię osób z grupy inicjatywnej "Obwodnica dla Sulejowa" publicznie przepraszam.
[cytat]
https://www.facebook.com/sulejowtv/?fref=ts

612


bez ściemy ~bez ściemy (Gość)14.09.2017 21:14

Proste wyjaśnienie dla inteligentnych.
http://www.sulejow.pl/dlaczego-nie-chca-zrobic-swojej-drogi/

114


adagor ~adagor (Gość)15.09.2017 16:10

Aleście sobie wybrali burmistrza???!!!!!
Miałem przyjemność jechać w zeszłym tyg. ulicą Taraszczyńską i .....doznałem szoku!!!!!! najgorsza ulica w Piotrkowie to w porównaniu z nią autostrada!!!!! Dziwię się,że policja jej jeszcze nie zamknęła ze względu na bezpieczeństwo kierowców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1113


gość ~gość (Gość)15.09.2017 19:32

Może i nie w temacie, ale rewelacja. Stop faszyzmowi i komunie.

60


Zzzzzzzzz ~Zzzzzzzzz (Gość)15.09.2017 17:22

Jak czytam te wszystkie wpisy to mnie krew zalewa. Czemu wszyscy nie weźmiecie sie do pracy zamiast ciągle narzekać i krytykować. Polak to jednak zrzęda. źdźbło zobaczy w oku sąsiada a w swoim belki nie zobaczy.

20


zrobie to wam ~zrobie to wam (Gość)15.09.2017 14:35

pan wice starosta obiecywal robil sobie fotografie i co

101


do roboty powiat! ~do roboty powiat! (Gość)14.09.2017 15:45

do roboty powiat! a nie szukacie winnych wszedzie!

185