Darmowe badania na obecność HIV

Strefa FMŁódzkie Utworzono: Piątek, 24 listopada 20173 1463
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

-Celem kampanii jest promowanie dialogu międzypokoleniowego na temat zdrowia. Zakażenie wirusem HIV może dotyczyć każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej. 1/3 zakażonych to osoby przed 30. rokiem życia, ale statystyki pokazują, że rośnie liczba zakażeń wśród osób po 50. roku życia - mówi Wiesława Kozińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Badania można wykonywać anonimowo i bez skierowania.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.11.2017 04:13

Jestem w szoku, że w takim mieście wspomniano o orientacji

00


gratRR ~gratRR (Gość)24.11.2017 21:58

A jeszcze lepiej iść oddać honorowo krew. Robią nam całą wirusologię i dodatkowo pomaga się innym. Same korzyści....

10


Ann ~Ann (Gość)24.11.2017 15:18

Generalnie super, że są takie akcje. Jeśli ktoś nadal nie chce iść do laboratorium zawsze można kupić testy z kropli krwi z palca typu quickhivtest, ale zdecydowanie warto w jakiejkolwiek formie się przebadać.

30


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc