Czy w Piotrkowie powinny być dwa szpitale?

Niedziela, 05 marca 201744
W związku z wprowadzeniem sieci szpitali finansowanych z budżetu państwa w wielu miastach na terenie kraju placówki medyczne łączą się w jeden organizm. W Piotrkowie oba szpitale mają jednak funkcjonować osobno.
Czy w Piotrkowie powinny być dwa szpitale?

Kilkadziesiąt lat temu w trybunalskim grodzie funkcjonowały nawet trzy szpitale. Dzisiaj mamy dwa: Wojewódzki im. Kopernika na Rakowskiej (właściciel samorząd wojewódzki) i Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta (powiat piotrkowski). Głosy o powołaniu jednej placówki pojawiały się od dawna. Wśród decydentów więcej było jednak przeciwników takiego rozwiązania. Ostatecznie po latach debat i dyskusji zdecydowano się na zmiany w oddziałach tak, aby się nie dublowały w obu szpitalach. Oba samorządy się porozumiały i rozpoczęto reorganizację. Przy okazji wylano dziecko z kąpielą, bo przez wiele miesięcy w Piotrkowie nie ma pediatrii.

 

Wiele osób podkreśla, że racjonalnym rozwiązaniem mogłoby być utworzenie jednego miejsko – powiatowego szpitala z jednym właścicielem, jednym dyrektorem (zarządem), jedną Radą Społeczną (Nadzorczą). Oczywiście dziś byłoby to raczej wchłonięcie słabszego przez silniejszego czyli placówki przy Roosevelta przez szpital przy Rakowskiej (to tak jak Zjednoczenie Niemiec).

 

W 2004 roku w Rudzie Śląskim doszło do połączenia dwóch miejskich szpitali. Do końca czerwca 2017 roku dojdzie też do powstania jednej placówki w Chorzowie. Czy wzorem śląskich miast w Piotrkowie powinno być podobnie?

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

okok ~okok (Gość)05.03.2017 22:23

powtórzę: Powinny. Wystarczyłoby, żeby władza ludowa podejmowała racjonalne, a nie polityczno - ekonomiczne, zupełnie nietrafione, z racji braku kompetencji i wiedzy merytorycznej decyzje.

20


Buddy ~Buddy (Gość)05.03.2017 21:14

Al Bundy...eh nie bez kozery masz taki nick! Zapewne pisząc to trzymałeś rękę w gaciach... wzniosłeś się na wyżyny swoich możliwości intelektualnych czy szorujesz mocno po ich dnie? Nie chce Ci broń Boże ubliżać ale miałeś kilka sensownych komentarzy w przeszłości. Dzisiejszym wpisem "zaorałeś" poprzednie.

23


Lola ~Lola (Gość)05.03.2017 21:44

To miasto to porażka!!!! Tu nic nie jest potrzebne no oczywiście oprócz Pana prezydenta i jego świty, więc jedynym rozwiązaniem jest zlikwidować wszystko a zostawić tylko urząd miasta -i po kłopocie 😉

82


gosc ~gosc (Gość)05.03.2017 21:41

Tak zrobili, ze jak sie z dzieckiem jedzie do bełchatowskiego szpitala , to personel daje wprot odczuc ze nas w tym szpitalu nie chce...

60


jakiś ~jakiś (Gość)05.03.2017 21:39

Ale Bundy .... Twój komentarz bezcenny 😂

11


kolololo ~kolololo (Gość)05.03.2017 21:08

Szpital na Roosevelta to jest umieralnia

30


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)05.03.2017 20:44

Cytuję:
W 2004 roku w Rudzie Śląskim doszło do połączenia dwóch miejskich szpitali.


A gdzie jest ten Rud Śląski?
***
Proponuję zrobić tak:
1) Dwa szpitale połączyć w jeden.
2) Wszystkie przychodnie połączyć w jedną.
3) Wszystkie szkoły połączyć w jedną.
4) Wszystkie kościoły też połączyć w jeden.
5) Na końcu każdemu dwa półdupki na trwałe złączyć - jak się człowiek nie będzie mógł wysrać, to i żreć nie będzie musiał. A wtedy wszyscy będą mieć pieniędzy w bród, bo przecież nic już nie zostanie przejedzone! I wszystkim będzie się żyło dostatnio, nawet urzędnicy przestaną w stołki pierdzieć!
;)

101


nik ~nik (Gość)05.03.2017 19:52

Buffon~~ teraz szpitalami w Piotrkowie zajmuje się Najwysza Izba Kontroli A później o ile będzie potrzeba CBA i Prokurator!

32


cynik ~cynik (Gość)05.03.2017 11:51

Osiemset lat temu pewno w Piotrkowie nie było szpitala. Może pewnie tylko jakaś ochronka albo "dom starców" dla najbiedniejszych. Władze Piotrkowa Trybunalskiego pewnie odwołując się do "historcznej" rocznicy do tej tradycji zmierzają. Bo jak wytłumaczyć to,że w działanienie sprawnej opieki zdrowotnej nie bardzo się angażują.Tylko ci "żli" komuniści patrzyli na trochę inaczej.

82


Witek ~Witek (Gość)05.03.2017 16:33

Przypomina mi się sytuacja z ZUT na Przemysłowej w Piotrkowie firma prosperowała dobrze ale kiedy zarządzano źle zwalniano pracowników z produkcji az w pewnym momencie zostało 8 osób które musiały zarobić na siebie ale i na 30 osób biurowych bo tych redukcja nie dotyczyła wiec firma padła. To samo robi miasto urzędników przybywa a zamykają wszystko co się da byle nie urząd bo armia szkodników jest nietykalna .Więc jak ma być dobrze w kraju jak urzędnik tylko szkodzi i marnotrawi publiczne pieniądze

101


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat