"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". 100 lat OSP w Czarnocinie

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 18 czerwca 20172 7652
Za nami uroczystości uświetniające 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie.

Ładuję galerię...

Święto strażaków rozpoczęto od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy wójt Roman Miksa odsłonił tablicę upamiętniającą wyjątkowy jubileusz, a następnie na placu za remizą rozpoczęła się część oficjalna z udziałem zaproszonych gości – posłów Elżbiety Radziszewskiej, Grzegorza Wojciechowskiego i Krzysztofa Maciejewskiego, przedstawicieli samorządów, Państwowej Straży Pożarnej i struktur OSP z pobliskich gmin (m.in. Tuszyna, Brójec czy Wolborza).

Druh Tadeusz Cisowski, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi udekorował sztandar OSP w Czarnocinie Złotym Znakiem Związku. Zaproszeni gości dziękowali strażakom za wierną służbę, zwracali uwagę na trud z nią związany i życzyli "tyle samo wyjazdów, ile powrotów".

O to, czego właściwie życzyć strażakom, spytaliśmy ich samych. - Odmłodzenia jednostki, sukcesów takich jak do tej pory, następnych stu lat i mniej wyjazdów, a więcej okolicznościowych imprez takich jak ta – mówił skarbnik OSP w Czarnocinie, Mirosław Kuchta. - Bez samorządu nie dalibyśmy sobie rady – podkreślił.

 

Szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie liczą 40 druhów.

 

zdjęcia: Mariusz Jaroń


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Osp Żarnowica ~Osp Żarnowica (Gość)18.06.2017 21:07

Następnego stulecia!

20


Berni ~Berni (Gość)18.06.2017 20:58

Gratulacje!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat