Bezrobocie coraz niższe. W Piotrkowie i powiecie tylko 7%

Strefa FM Utworzono: Niedziela, 16 lipca 201723 4178
To najniższa stopa bezrobocia w historii. Nigdy w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim nie była tak niska. Bezrobocie systematycznie spada od 2012.

- Część obywateli szuka pracy za granicą, czy na terenie kraju i to też może mieć wpływ na niższe bezrobocie – podkreśla Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie. I dodaje, że wśród bezrobotnych są też tacy, którzy nie są kompletnie zainteresowani ofertą PUP.  - Na pewno jest również grupa osób, które nigdy nie będą chciały pracować. Rejestrują się tylko po to, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne. A takich osób jest aż 50% spośród zarejestrowanych bezrobotnych. Myślę, że część z nich wykonuje pracę nielegalnie – dodaje dyr. PUP.

 

Wpływ na niższe bezrobocie może mieć też program 500+. Dotyczy to oczywiście szczególnie kobiet. 

 

Na terenie województwa łódzkiego stopa bezrobocia wynosi 8%

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (23)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Stary Piotrkowianin ~Stary Piotrkowianin (Gość)27.07.2017 15:18

Niektórym faktycznie nie chce się pracować Do takich osób można zaliczyć kierowcę urzędu, który prawie codziennie w godzinach pracy spędza dużo czasu w lokalu, gdzie są zakłady bukmacherskie. Ciekawą pracę ma Pan kierowca hahaha.

20


Krzysztof ~Krzysztof (Gość)27.07.2017 14:48

Zapewne Pani dyrektor ma rację ...

00


ja ~ja (Gość)18.07.2017 09:15

nikt bez znajomości pracy nie dostanie Taka jest smutna prawda W urzędach nie ma szans Od razu każdy jest skreślony bo i tak wiadomo kto ma zostać

50


Obywatel V ~Obywatel V (Gość)16.07.2017 16:44

Niech ta Pani zejdzie na Ziemię i spojrzy realnie na sytuacje ludzi z wyższym wykształceniem , którzy nie mogą znaleźć pracy w naszym mieście .Chyba , że w rodzinie tej Pani wszyscy mają dobrą pracę .

142


P ~P (Gość)17.07.2017 12:34

Ile kosztuje utrzymanie PUP rocznie?

70


P ~P (Gość)17.07.2017 12:33

A jakiej jakości jest wasze wykształcenie?
"Można lepiej, bo kocham Piotrków"
???

10


kicia222 ~kicia222 (Gość)17.07.2017 07:50

Dawniej okres karencji wynosił 3 miesiące, a teraz nawet 9 miesięcy. Zapomnieli podać do statystyk tych, których sami wyeliminowali.

21


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)16.07.2017 21:57

Cytuję:
To najniższa stopa bezrobocia w historii. Nigdy w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim nie była tak niska.


Oba zdania są kłamstwem. Żeby postawione w nich tezy można było uznać za prawdziwe, to należy podać, w którym roku ZACZĘŁA SIĘ HISTORIA.

41


Bezrobotny. ~Bezrobotny. (Gość)16.07.2017 20:39

Oferty z pupu są śmieszne.wiem bo przeglądam. Chcą specjalistę za najniższą krajową. A do państwowej pracy nie ma szans bo postawione wszystko ponad stan, i nie ważne jakie wykształcenie czy doświadczenie,ważne że z polecenia.

70


klugen ~klugen (Gość)16.07.2017 12:50

ale jesteś paskudna

31