Będą zniżki dla osób starszych. Województwo z Kartą Seniora

ePiotrkowŁódzkie Utworzono: Niedziela, 19 listopada 201712 4939
- Nie jest tak, że społeczeństwo "się starzeje". Mówmy, że po prostu żyje dłużej - usłyszeliśmy od organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Seniora w województwie łódzkim. W piątek w sali obrad Sejmiku odbyły się oficjalne obchody święta. Debatowano głównie na temat form wsparcia dla osób w wieku 60 lat i starszych. Najważniejsze postanowienie jest takie, że seniorzy w Łódzkiem będą mogli ubiegać się o dodatkowe zniżki i ulgi. Sejmik uchwalił bowiem Kartę Seniora.

 

Do spotkania seniorów z samorządowcami województwa łódzkiego doszło także w ubiegłym roku. Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku,  podkreśla, że inicjatywa cyklu spotkań jako pierwsza powstała właśnie w Łódzkiem. - Zaprosiliśmy przedstawicieli różnych organizacji, związków, emerytów i rencistów - tłumaczy. 

 

Podstawowym celem spotkania była dyskusja na temat form aktywizacji osób starszych. - To ludzie z bogatym doświadczeniem, chętnie angażujący się w życie społeczne, często realizujący swoje marzenia, których wcześniej nie udało się spełnić. Potwierdzają to organizacje społeczne, w których wolontariuszami są właśnie seniorzy. Warto skorzystać z ich pomocy, wiedzy i potrzeby udziału w życiu regionu – mówił na spotkaniu M. Mazur.

 

Uchwałę w sprawie utworzenia Karty Seniora podjęto 24 października.

 

 

Ulgi i zniżki mają obejmować między innymi rehabilitację i dostęp do dóbr kultury na terenie całego województwa. Szczegółowe dane, wykaz partnerów programu i formularz z wnioskiem o przyznanie karty mają być wkrótce dostępne na stronie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.  Sama karta ma obowiązywać od stycznia 2018 roku.

 


Zainteresował temat?

12

4


Komentarze (12)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga19.11.2017 12:10

Osoba starsza to kto ? Przeczytałem TO i nadal nic nie wiem.

217


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)20.11.2017 00:11

Mam pytanie: co to za dziwny podział administracyjny na dołączonym obrazku? Siedemnaście województw? A nie było mapy z okresu rozbicia dzielnicowego? Żenada.

43


dfgdgdgdfg ~dfgdgdgdfg (Gość)19.11.2017 19:27

Logika naszych rządzących: zabierają pieniądze w podatkach, inwestują w bzdury, a potem "dają" osobom starszym eksperymenty typu Karta Seniora. A może po prostu nie zabierać w podatkach i za zaoszczędzone pieniądze osoby starsze same zadecydują, co kupić?

43


dentysta-sadysta ~dentysta-sadysta (Gość)19.11.2017 15:18

97-300 to osoba minimum 90+ bo ma taką ogromną wiedzę połączoną z praktyką i może wiedzieć kto w jakim wieku może kumać ale jest pytanie w jakim wieku jest naprawdę tajemniczy i jednocześnie brutalny dla starszych 97-300, że nic nie kuma - dowód: własne przyznanie się do tego faktu na łamach ePiotrkow.pl

63


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc