Baner „pozostanie w areszcie”

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 26 czerwca 201724 11925
Baner który zarekwirowała policja podczas wizyty w Piotrkowie prezydentów Dudy i Adera, pozostanie w dyspozycji prokuratury - taką decyzję wydał w poniedziałek tutejszy Sąd Rejonowy.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy że do zdarzenia doszło 25 marca podczas Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wtedy to działacze KODu wspólnie z członkami stowarzyszenia OSA, na Rynku Trybunalskim rozłożyli baner, na którym napisane było, że prezydent Andrzej Duda jest „łgarzem i krzywoprzysięzcą” . Po interwencji prawdopodobnie działaczy klubu „Gazety Polskiej”, policja zabrała baner jako dowód w sprawie o znieważenie głowy państwa. Sprawą zajęła się później piotrkowska prokuratura. Decyzję o zatrzymaniu banera, do sądu zaskarżył jeden z członków OSA. W poniedziałek sąd wydał decyzję, w której wniosek stowarzyszenia oddalił. W ustnym uzasadnieniu sprawy SSR Agnieszka Zielińska podkreśliła: - Baner nie może być wydany, ponieważ jest dowodem w sprawie. Jest postanowienie o wszczęciu śledztwa, a także wykaz dowodów rzeczowych. Został także sporządzony protokół zatrzymania rzeczy – mówiła podczas posiedzenia sędzia Zielińska

 

Po wydaniu orzeczenia Bogumiła Szczukocka oraz Małgorzata Pingot powiedziały w rozmowie z nami, że spodziewały się takiej decyzji sądu. - Jeśli toczy się sprawa w prokuraturze, to logiczne że musi on tam pozostać.

 

Baner wykonany był przez działaczy OSA czyli "Obywatele solidarni w akcji".

 

 


Zainteresował temat?

7

11


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adagor ~adagor (Gość)26.06.2017 17:09

Oto na co pisowska prokuratura i pisowski sąd wydają pieniądze podatnika!

1024


assa ~assa (Gość)26.06.2017 16:12

Zdjęcie nr 3 - komu się nudzi i zajmuje pierwsze rzędyJak zwykle Pani Pingot.Na milion procent to osoba,która nie pracuje na etacie. Normalny pracujący człowiek ,to nie ma czasu i siły po pracy szwędać się z banerami i innymi głupstwami!

2912


D&D ~D&D (Gość)26.06.2017 17:38

To skoro kodziarze tacy odważni to kara pieniężna też wspólna?
A tak przy okazji jak można podpisywać się pod ruchem którego lider nie płaci alimentów i wystawia fikcyjne faktury na stronę internetową. Czy Ci ludzie są tacy ślepi czy to po prostu sztuczny odłam od PO tak jak nowoczesna?

2519


97-300 97-300ranga26.06.2017 19:17

To żona tego pana ?---- Firma Jerzego Sz. uczestniczyła w projekcie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Projekt zakładał wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacyjnej technologii segregacji odpadów szklanych. We wniosku o dotację unijną przedłożonym w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Jerzy Sz. zobowiązał się do zakupu nowoczesnej linii technologicznej do sortowania i przetwarzania odpadów szklanych. Finansowanie przedsięwzięcia oparte było o dotacje unijne. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy w rzeczywistości zakupione maszyny wykonane były ze starych odremontowanych urządzeń i elementów pochodzących z innych maszyn. Faktury, które później stanowiły podstawę do dofinansowania, były fałszowane. Kwoty na nich wielokrotnie zawyżano, wprowadzając tym samym w błąd dysponenta środków pieniężnych. Zatrzymany przez CBA mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzut oszustwa i wyłudzania dotacji na podstawie nierzetelnej dokumentacji. W mieszkaniu Jerzego Sz. funkcjonariusze CBA zabezpieczyli blisko 130 tys. zł. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/CBA-zatrzymalo-piotrkowianina,2094

91


Vvcv ~Vvcv (Gość)26.06.2017 22:42

Nigdy nie skalana praca fizyczną celebrytka do garów

116


Strzelający ~Strzelający (Gość)26.06.2017 22:27

Baner? Dobry żart. Kawal Szm...

98


gosc ~gosc (Gość)26.06.2017 17:53

na sali sami piotrkowscy celebryci

102


(R)orginal ~(R)orginal (Gość)26.06.2017 17:43

jak im chcą emerytury zabrać, bosą niesłuszne to wychodzą na ulice ale nie potrafią sie przyznać co robili i jak sprzedawali jeden drugiego taka jest prawda czerwone pająki

1615


Świnia ~Świnia (Gość)26.06.2017 17:35

A co z banerami z okazji przyjaźni polsko - radzieckiej .Strata KORYTA boli , Oj boli.

89


anty-pis ~anty-pis (Gość)26.06.2017 17:07

Prokuraturą kieruje pani Witek,żona prominentnego działacza pisu,obecnie prezydenta Tomaszowa Maz.,prywatnie kumpla dudy vel Adriana.

1610


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat