Baner „pozostanie w areszcie”

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 26 czerwca 201724 11338
Baner który zarekwirowała policja podczas wizyty w Piotrkowie prezydentów Dudy i Adera, pozostanie w dyspozycji prokuratury - taką decyzję wydał w poniedziałek tutejszy Sąd Rejonowy.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy że do zdarzenia doszło 25 marca podczas Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wtedy to działacze KODu wspólnie z członkami stowarzyszenia OSA, na Rynku Trybunalskim rozłożyli baner, na którym napisane było, że prezydent Andrzej Duda jest „łgarzem i krzywoprzysięzcą” . Po interwencji prawdopodobnie działaczy klubu „Gazety Polskiej”, policja zabrała baner jako dowód w sprawie o znieważenie głowy państwa. Sprawą zajęła się później piotrkowska prokuratura. Decyzję o zatrzymaniu banera, do sądu zaskarżył jeden z członków OSA. W poniedziałek sąd wydał decyzję, w której wniosek stowarzyszenia oddalił. W ustnym uzasadnieniu sprawy SSR Agnieszka Zielińska podkreśliła: - Baner nie może być wydany, ponieważ jest dowodem w sprawie. Jest postanowienie o wszczęciu śledztwa, a także wykaz dowodów rzeczowych. Został także sporządzony protokół zatrzymania rzeczy – mówiła podczas posiedzenia sędzia Zielińska

 

Po wydaniu orzeczenia Bogumiła Szczukocka oraz Małgorzata Pingot powiedziały w rozmowie z nami, że spodziewały się takiej decyzji sądu. - Jeśli toczy się sprawa w prokuraturze, to logiczne że musi on tam pozostać.

 

Baner wykonany był przez działaczy OSA czyli "Obywatele solidarni w akcji".

 

 


Zainteresował temat?

7

11


Komentarze (24)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adagor ~adagor (Gość)26.06.2017 17:09

Oto na co pisowska prokuratura i pisowski sąd wydają pieniądze podatnika!

1024


assa assaranga26.06.2017 16:12

Zdjęcie nr 3 - komu się nudzi i zajmuje pierwsze rzędyJak zwykle Pani Pingot.Na milion procent to osoba,która nie pracuje na etacie. Normalny pracujący człowiek ,to nie ma czasu i siły po pracy szwędać się z banerami i innymi głupstwami!

2912


D&D ~D&D (Gość)26.06.2017 17:38

To skoro kodziarze tacy odważni to kara pieniężna też wspólna?
A tak przy okazji jak można podpisywać się pod ruchem którego lider nie płaci alimentów i wystawia fikcyjne faktury na stronę internetową. Czy Ci ludzie są tacy ślepi czy to po prostu sztuczny odłam od PO tak jak nowoczesna?

2519


97-300 97-300ranga26.06.2017 19:17

To żona tego pana ?---- Firma Jerzego Sz. uczestniczyła w projekcie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Projekt zakładał wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacyjnej technologii segregacji odpadów szklanych. We wniosku o dotację unijną przedłożonym w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Jerzy Sz. zobowiązał się do zakupu nowoczesnej linii technologicznej do sortowania i przetwarzania odpadów szklanych. Finansowanie przedsięwzięcia oparte było o dotacje unijne. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy w rzeczywistości zakupione maszyny wykonane były ze starych odremontowanych urządzeń i elementów pochodzących z innych maszyn. Faktury, które później stanowiły podstawę do dofinansowania, były fałszowane. Kwoty na nich wielokrotnie zawyżano, wprowadzając tym samym w błąd dysponenta środków pieniężnych. Zatrzymany przez CBA mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzut oszustwa i wyłudzania dotacji na podstawie nierzetelnej dokumentacji. W mieszkaniu Jerzego Sz. funkcjonariusze CBA zabezpieczyli blisko 130 tys. zł. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/CBA-zatrzymalo-piotrkowianina,2094

91


Vvcv ~Vvcv (Gość)26.06.2017 22:42

Nigdy nie skalana praca fizyczną celebrytka do garów

116


Strzelający ~Strzelający (Gość)26.06.2017 22:27

Baner? Dobry żart. Kawal Szm...

98


gosc ~gosc (Gość)26.06.2017 17:53

na sali sami piotrkowscy celebryci

102


(R)orginal ~(R)orginal (Gość)26.06.2017 17:43

jak im chcą emerytury zabrać, bosą niesłuszne to wychodzą na ulice ale nie potrafią sie przyznać co robili i jak sprzedawali jeden drugiego taka jest prawda czerwone pająki

1615


Świnia ~Świnia (Gość)26.06.2017 17:35

A co z banerami z okazji przyjaźni polsko - radzieckiej .Strata KORYTA boli , Oj boli.

89


anty-pis ~anty-pis (Gość)26.06.2017 17:07

Prokuraturą kieruje pani Witek,żona prominentnego działacza pisu,obecnie prezydenta Tomaszowa Maz.,prywatnie kumpla dudy vel Adriana.

1610


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc