Awaria analizatora powietrza

Strefa FM Poniedziałek, 08 stycznia 201833
Od piątku mieszkańcy miasta mogli mieć problem ze sprawdzeniem stanu jakości powietrza. Wraz z rozpoczęciem weekendu, nastąpiła bowiem awaria analizatora stacji pomiarowej znajdującej się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 13. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi zapowiada jak najszybsze usunięcie usterki.

Awaria urządzenia nie uniemożliwiła jednak monitorowania stanu powietrza w czasie weekendu. Najwyższe wyniki zanieczyszczenia były w sobotę po godzinie 17 i dotyczyły głównie pyłów i CO. Na stan jakości powietrza wpływ miał przede wszystkim brak wiatru, ale także to czym palimy w piecach.

 

Aktualne prognozy zanieczyszczenia powietrza pyłem w Piotrkowie Trybunalskim można znaleźć tutaj.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)08.01.2018 17:05

A co "Bełchatów" przestał działać, analizator jest twórcą zanieczyszczeń, dużo pomoże zmiana pieców jednych na inne, jak umarłemu kadzidło a nasz rząd nieustannie śpi w zakresie energetyki jądrowej i teraz zgania efekty swoich od dziesięcioleci zaniedbań na przeciętnego, obywatela. Oczekiwał bym podania przez nie zależne żródła prawdziwych wyników wpływu działalności "Bełchatowa" na powietrze w Piotrkowie i Polsce centralnej a nie opowiadanie bajek służących jedynie promocji nowych pieców i sianie wśród "ciemnego" elektoratu rzekomego zagrożenia czynnymi piecykami które są i tak coraz bardziej nowoczesne, zwiększa się ilość osób korzystających z ciepłowni miejskich i gazowych, ubywa mieszkańców miast. Prawdziwe zagrożenie jest na zachód od Piotrkowa wystarczy popatrzyć na "urocze" zdjęcia 200 m kominów "Bełchatowa" wyrzucające w niebo trujące substancję.

24


Chce co ~Chce co (Gość)08.01.2018 18:19

Kiedy starowka bedzie podlaczona do miejskiego c.o.? Litosci,mam dosc palenia w piecu.Weglem ma sie rozumiec!Choc czym pala sasiedzi nie wiem.

61


Witek ~Witek (Gość)08.01.2018 17:22

Szanowny redaktor pisze artykuł i nie ma pojęcia czym więcej dwutlenku węgla tym lepiej dla roślin i drzew bo większy ich wzrost co udowodnione naukowo. Kiedyś jestem świadkiem gdzie facet leży siny na twarzy każdy zaraz twierdzi wylew dostał przyjechała karetka i lekarz na chwilę podaje właśnie dwutlenek węgla bo stwierdza przesycenie tlenem u tego gościa i już po chwili facet jest przytomny. Każdy pamięta wybuch wulkany na Islandii w 2010 roku wyrzucił wtedy tysiące pyłów do atmosfery i co stało się coś z tego powodu?. Problem w tym ,że opryskują na niebie manipulując pogodą wczoraj latali i dziś to samo w moim rejonie Piotrkowa ale media wolą kit wciskać społeczeństwu o smogu którego nie ma bo to co widać na horyzoncie to syf po opryskach sypanie sproszkowanych trucizn.

47


TTTTT ~TTTTT (Gość)08.01.2018 18:02

Dawniej smogu nie było, bo mieliśmy inną pogodę. Smog związany jest ze zjawiskiem inwersji (nakładania się warstw powietrza w atmosferze - np. 300 metrów powyżej gruntu). Kiedyś to zjawisko było rzadkie, dzisiaj powszechne. Dodatkowo zużywamy więcej opału - mimo że zimy są lekkie, bo mamy cieplej w domach.

51


analizator z bliźniaczej stacji ~analizator z bliźniaczej stacji (Gość)08.01.2018 15:03

Wygląda na to że ta stacja pomiarowa po prostu nie wytrzymała presji i nacisków na nią wywieranych, bo jak wyniki za niskie, to jedni są niezadowoleni, jak za wysokie, to drudzy są źli. Normalnie oszaleć można.

121


takijeden ~takijeden (Gość)08.01.2018 16:54

Kiedyś nie było ciepłowni ludzie palili tylko w piecach, a jedyny smok był na Wawelu.
PS.
Wychodki były tylko za stodołą i nie śmierdziało jak teraz.

110


gość ~gość (Gość)08.01.2018 16:31

Łojtam łojtam kiedyś nikt nie wachał smogu i ludzie żyli i jeszcze żyją ponad sto i dziewiędziesiat lat a teraz troszkę dymku i dziwo..gi narzekają też

54


termit ~termit (Gość)08.01.2018 16:18

Morawiecki już wymyślił lekarstwem na smog ma być świadectwo jakości paliwa? Nie dość że na węgiel nałożono ponad 100 podatków i opłat to jeszcze dochodzi dodatkowa opłata by załatać dziurę budżetową i podnieść pensje wiecznie głodnych prezesów spółek, holdingów i działaczy związkowych. Koszt wydobycia tony węgla wynosi około 300 zł, a na składzie to już prawie 1000 zł. Dlaczego są eksploatowane tylko te najbardziej zasiarczone pokłady węgla, co Niemcy nie pozwalają na wydobywanie tego najlepszej klasy węgla?

81


czym ~czym (Gość)08.01.2018 14:52

Nie tylko czym, ale również jak palimy w piecach. Jeśli są górnego spania powinno się w nich rozpalać od góry. Wydobywające się gazy są od razu spalane dzięki czemu z komina nie leci czarny dym!!!

53


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat