Arcyważne zwycięstwo Piotrcovii

Strefa FM Niedziela, 19 kwietnia 20159
Piotrcovia pokonała w trzecim meczu fazy play-out SPR Olkusz 29:25 (11:12), zachowując 10. miejsce w tabeli, gwarantujące utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży, ale to dopiero półmetek fazy play-out. Na baraże liczą z kolei szczypiorniści I-ligowego Piotrkowianina, który pokonał na własnym boisku OKPR Warmia Traveland Olsztyn 30:26 (14:15) i zachował drugie miejsce w grupie A.

Pomimo, iż Piotrcovia była faworytem pojedynku z zespołem z Olkusza, to o zwycięstwo musiała walczyć niemal do samego końca. Pierwszą połowę wygrały gospodynie, dopiero kilka minut przez końcowym gwizdkiem piotrkowianki zdołały wypracować bezpieczną przewagę, której nie oddały już do końca. Do końca fazy play-out pozostały jeszcze trzy spotkania, najbliższe już 25 kwietnia, Piotrcovia zmierzy się na wyjeździe z zespołem Aussie Sambor Tczew, z którym przegrała pod koniec marca 21:29 (10:13).

W sobotę rywalizowali także piłkarze ręczni Piotrkowianina, którzy zmierzyli się we własnej hali z OKPR Warmia Traveland Olsztyn, w pierwszej połowie na boisku dominowali goście, którzy pod koniec tej części gry wypracowali nawet trzybramkową przewagę, ostatecznie szczypiorniści piotrkowskiego zespołu zdołali ją zniwelować do jednej bramki.

W drugiej połowie na parkiecie niepodzielnie rządzili gospodarze, którzy zwłaszcza w defensywie zagrali bardzo konsekwentnie, ostatecznie wygrywając ten mecz 30:26.

- W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt mało agresywnie w obronie, nie pomogli m.in. bramkarze, w drugiej części meczu udało się odrobić straty. Myślę, że możemy grać jeszcze lepiej, za tydzień ciężkie spotkanie w Lesznie i musimy je wygrać, podobnie jak ostatni mecz z KPR Wolsztyniak Wolsztyn - powiedział po meczu Rafał Przybylski, trener Piotrkowianina.

To ostatnie spotkanie Piotrkowianin rozegra przed własną publicznością, 2 maja.

SPR Olkusz 25:29 (12:11) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

SPR Olkusz: Hoffman, Knapik, Wąż – Wicik 6/5, Przytuła 5, Wcześniak 4, Fierka 3, Basiak 3, Sadowska 2, Marszałek 2, Leńczuk, Nowak, Postołek, Latała.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt - Kucharska 7, Agova 6/2, Kopertowska 4, Piecaba 3, Belmas 3, Wypych 2, Rol 1, Sobińska 1, Ivanović 1, Jałoszewska 1.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:26 (14:15) OKPR Warmia Traveland Olsztyn

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho, Pietruszka - Swat 8/3, Iskra 7, Mróz 4, Góralski 4, Zinchuk 2, Woynowski 2, Głowacki 1, Tórz 1, Pacześny 1, Różański, Hejniak, Pożarek.

OKPR Warmia Traveland Olsztyn: Zakreta, Gawryś - Królik 9/3, Sikorski 4, Deptuła 4, Droździk 4, Hegier 2, Koledziński 2, Kopyciński 1, Bonk.