Arcyważne zwycięstwo Piotrcovii

Strefa FM Poniedziałek, 02 marca 20158
W spotkaniu 20. kolejki PGNiG Superligi szczypiornistki Piotrcovii pokonały przed własną publicznością KPR Jelenia Góra 28:22 (16:10), dzięki czemu awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli. Swój mecz wygrał też Piotrkowianin, który pokonał MKS Poznań 33:28 (18:13).

Tylko przez kilka minut zawodniczki z Jeleniej Góry były w stanie dorównać piotrkowiankom, które potem wyraźnie przyśpieszyły, w pierwszej połowie nie do zatrzymania była Agata Rol. W drugiej części meczu  w zdobywaniu bramek wyręczyły ją inne zawodniczki Piotrcovii m.in. Monika Kopertowska i Aleksandra Kucharska, a także niezawodna Stefka Agova. Zwycięstwo piotrkowskiego zespołu nawet przez chwilę nie było zagrożone. Ostatecznie Piotrcovia wygrała 28:22 i awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W następnej kolejce piotrkowski zespół zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli MKS Selgros Lublin. Ten mecz już 7 marca.

Tymczasem Piotrkowianin walczy o drugie miejsce w tabeli I ligi, grupy A. I przynajmniej do środy go nie straci, w ostatniej kolejce wygrał bowiem we własnej hali z MKS Poznań 33:28 (18:13), natomiast dotychczasowy wicelider, czyli Polski Cukier Pomezania Malbork zmierzy się 4 marca z SMS ZPRP Gdańsk i jeśli znów zgubi punkty, Piotrkowianin zostanie nowym wiceliderem I ligi. W ostatnim meczu piotrkowski zespół zagrał tak jak na wicelidera przystało. Już po kilku minutach zespół Rafała Przybylskiego wypracował kilkubramkową przewagę, którą utrzymał do końca pierwszej połowy. W drugiej części meczu gospodarze dorzucili jeszcze kilka bramek, ale pod koniec spotkania szczypiorniści z Poznania nieco zniwelowali przewagę swojego rywala i ostatecznie ten mecz zakończył się wynikiem 33:28. W następnej kolejce, 7 marca Piotrkowianin zmierzy się na wyjeździe z MKS Henri Lloyd Brodnica.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:22 (16:10) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt - Rol 5, Kucharska 5, Agova 5/2,  Kopertowska 5, Belmas 4, Ivanović 2, Piecaba 1, Jałoszewska 1, Nowak, Osuch, Sobińska, Cieślak, Wypych.

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Demiańczuk - Michalak 6/3, Anna Mączka 3, Bader 3/1, Tomczyk 2, Buklarewicz 2, Oreszczuk 2, Dąbrowska 2, Uzar 1, Winiarska 1,  Jasińska.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:28 (18:13) MKS Poznań

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho, Pietruszka - Mróz 8,  Iskra 8, Pacześny 8, Zinchuk 4/1, Szczukocki 3, Woynowski 1, Swat 1/1, Chełmiński, Różański, Góralski, Pożarek.

MKS Poznań: Badowski, Zarzycki - Martyński 5, Przedpełski 6, Pochopień 5/2, Tokaj 5, Leder 2, Żochowski 2, Perri 1, Kasperczak 1, Niedzielak 1, Komisarek, Bartłomiejczyk.