Amazonki przypominają o profilaktyce

ePiotrkow Utworzono: Środa, 11 października 20172 2267
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek organizuje szereg spotkań informacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi. Ich działania są szczególnie intensywne w październiku, który jest miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Ładuję galerię...

Jedno ze spotkań odbyło się w piotrkowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego.

-Staramy się odpowiadać na potrzeby nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale i powiatu i spotykać się z młodzieżą w szkołach czy z osobami dorosłymi w zakładach pracy. Mówimy o profilaktyce oraz konieczności monitorowania swojego stanu zdrowia. Nie chcemy, aby to, co nas spotkało przydarzyło się także komuś innemu, a można tego uniknąć chociażby dzięki samobadaniu piersi - mówi Wioletta Pabisiak, wiceprezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Członkinie stowarzyszenia podkreślają, że liczba osób chorujących na raka piersi stale rośnie. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet po 50. roku życia, ale zdarzają się też znacznie młodsze, a 1% wszystkich zachorowań stanowią mężczyźni.

Regularne badania piersi są niezwykle ważne. Warto wykonywać je nie rzadziej niż raz w miesiącu w ustalonym dniu cyklu miesiączkowego, a w przypadku odkrycia jakichkolwiek niepokojących zmian zgłosić się do lekarza.

Amazonki planują kolejne spotkania: 24 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, a dzień później w siedzibie Starostwa Powiatowego.

 

zdj. M.Nowakowska


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.10.2017 15:24

Czy wykonuje w Piotrkowie mammografie jakas Pani ?

20


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc