AKS pokazał moc!

Strefa FM Niedziela, 26 kwietnia 201532
Zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego przyzwyczaili już swoich fanów do tego, że należą do ścisłej krajowej czołówki w stylu klasycznym, potwierdzili to podczas Mistrzostw Polski w Zapasach Seniorów, które odbyły się w Zgierzu. Podopieczni trenera Henryka Grabowieckiego zdobyli podczas tej imprezy aż dziewięć medali, w tym trzy złote!

Piotrkowscy zapaśnicy stawali na podium w każdej kategorii wagowej. Krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli: Mateusz Bernatek w kat. 66 kg, w finale piotrkowianin pokonał 4:1 Daniela Rutkowskiego (Olimpijczyk Radom), złoto w kat. 71 kg wywalczył także Edgar Melkumov, który pokonał w finale 3:1 Przemysława Kraczkowskiego (Śląsk Wrocław), na najwyższym stopniu podium stanął również Radosław Grzybicki (kat. 98 kg), który w finale pokonał 3:1 Erwina Imberskiego (Agros Żary).

Srebro w kat. 59 kg wywalczył Dawid Szkodziński, który przegrał w finale 1:3 z Arkadiuszem Gucikiem (Unia Racibórz).

Brązowe medali wywalczyli natomiast: Jacek Tomaszewski – kat. 75 kg, Michał Król – kat. 80 kg, Dawid Pawlik – kat. 85 kg. Łukasz Konera - kat. 98 kg oraz Andrzej Deberny - kat. 130 kg.

W klasyfikacji drużynowej AKS zajął drugie miejsce (321 pkt.) tuż za Olimpijczykiem Radom (329 pkt.), różnica pomiędzy tymi dwoma klubami, a trzecim Ślaskiem Wrocław była ogromna, ten ostatni klub zakończył rywalizację gromadząc 171 punktów.

Zobacz i posłuchaj co powiedzieli: Radosław Grzybicki i Piotr Stępień