3 lata dyskwalifikacji za grożenie sędziemu śmiercią

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 09 czerwca 20175 5245
Na 36 miesięcy został zdyskwalifikowany Kamil Korytkowski, zawodnik Motoru Bujniczki, który podczas meczu z LKS Wola Krzysztoporska opluł asystenta sędziego i groził mu śmiercią. Kar będzie zresztą znacznie więcej, ponadto poszkodowany sędzia zgłosił sprawę do prokuratury.

Przypomnijmy, do tych skandalicznych zdarzeń doszło podczas ostatniej kolejki piotrkowskiej klasy A (grupa II). W 66. minucie spotkania Kamil Korytkowski, zawodnik miejscowej drużyny skierował do sędziego asystenta numer 1 Dominika Kierczaka słowa: „Doigrasz się ku…, zabiję cię„, a po otrzymaniu czerwonej kartki zdjął koszulkę, podbiegł do sędziego i dwukrotnie splunął mu w twarz. Wykrzykiwał również: „zabiję sędziego, nie wyjedziecie stąd„. Członkowie Wydziału Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim w czwartek wezwali zawodnika na swoje posiedzenie i choć ten przepraszał za zaistniałą sytuację, postanowili zdyskwalifikować go na 3 lata.

 

Za znieważenie sędziego na 6 meczów zdyskwalifikowano ponadto innego zawodnika zespołu z Bujniczek Karola Burzyńskiego, który krzyczał do arbitra: "ty pustaku jeb...".

 

Prezes klubu z Bujniczek Andrzej Gal będzie musiał zapłacić karę w wysokości 100 złotych za brak odpowiedniego zabezpieczenia obiektu.

 

Sprawą zajęli się również członkowie Wydziału Gier, ponieważ podczas meczu dwóch zawodników zespołu z Woli Krzysztoporskiej nie pokazało dokumentu tożsamości, w związku z tym przedstawiciel zespołu gości Jacek Pielużek będzie musiał zapłacić karę w wysokości 200 złotych za niedopełnienie obowiązków służbowych, a zespół z Woli Krzysztoporskiej został ukarany za ten incydent walkowerem.

 

Właściwie działacze zdecydowali o obustronnym walkowerze, zespół z Bujniczek ukarano w ten sposób za skandaliczne zachowanie swoich zawodników.

 

 - Miałem nadzieję, że tegoroczne rozgrywki zakończą się bez poważniejszych incydentów. Szkoda, że regulaminy są łamane, a zawodnicy nie szanują przepisów - powiedział Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Decyzje działaczy OZPN są nieprawomocne, ukarani w ciągu 7 dni mogą się odwołać do Komisji Odwoławczej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, tymczasem poszkodowany sędzia zgłosił sprawę do prokuratury. Według kodeksu karnego za groźby karalne grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kibic ~kibic (Gość)14.06.2017 13:13

Poziom sędziowania w tych ligach jest taki ,że wcale się nie dziwie że zawodnik się tak zachował. Tak naprawdę w większości meczów sędzia gwizda tylko w jedną strone.

00


kulturalny ~kulturalny (Gość)10.06.2017 18:38

To jest wychowawcze oddziaływanie na młodzież i dzieci sportu i ludzi sportu - szczególnie trenerów i działaczy sportowych? W sporcie po prostu są chamy i bandyci, co piorą brudną forsę z przestępstw. Dotyczy to tak C klasowych drużyn jak i Ligii Mistrzów, Olimpiad, Wielkich Turów kolarskich. Niestety! Proszę zobaczyć jaki ci ludzie mają język i co jest głównym motywem ich działania - FORSA i tylko forsa. Reszta to propagandowa hipokryzja i kłamliwa zasłona. Z przykrością to piszę, gdyż sport lubię i widziałem jaki miał dobry wpływ jeszcze 30 lat temu i wcześniej na dzieci i młodzież, nie tylko w Polsce. Skończyło się to z chwila jak Samarancz skomercjonalizował Olimpiadę. Kłamstwa, oszustwa, chciwość i za bardzo wielkie pieniądze rozkwitają w sporcie i przekłada się to na inne dziedziny życia, społecznego, kulturalnego i każdego.

20


kija ~kija (Gość)10.06.2017 14:14

po prostu piłka nożna

11


jaa ~jaa (Gość)09.06.2017 23:52

to są grożby karalne,sędzia powinien założyć baranowi sprawę w sądzie

41


motor ~motor (Gość)09.06.2017 13:01

Hahahaha ale i dobrze mu tak !! doigrał się wreszcie , buractwo ze wsi

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat