11 listopada w Piotrkowie i powiecie

Strefa FM Utworzono: Piątek, 10 listopada 201722 5666
11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości.

Ładuję galerię...

Piotrkowskie obchody odzyskania niepodległości rozpoczną się tradycyjnie od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych razem z chórem Jana z Ręczna. Koncert odbędzie się 10 listopada na Zamku Królewskim o godz. 18:30. Oficjalna część obchodów odbędzie się 11 listopada, a rozpocznie je msza święta w kościele oo. Bernardynów. - Po eucharystii okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą kwiaty przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Wydarzenie uświetni asysta Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego - mówi Jarosław Bąkowicz z biura prasowego Urzędu Miasta.


Oprócz oficjalnych uroczystości, tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących. -Już od wczesnych godzin porannych wystartuje V Turniej Niepodległości (w piłce nożnej chłopców), zaś po południu odbędzie się koncert laureatów konkursu recytatorskiego „Rzeczpospolita Niepodległa” - dodaje Jarosław Bąkowicz.


Uroczyste obchody odbędą się także w powiecie piotrkowskim. Szczegóły znajdziecie na plakatach w galerii.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (22)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

runo ~runo (Gość)10.11.2017 22:51

A czy okolicznościową mowę wygłosił przestępca redachtor?

44


Sieg Heil ~Sieg Heil (Gość)12.11.2017 19:23

cisza konie

11


cynik ~cynik (Gość)11.11.2017 09:50

Idę sobie wczoraj ul.Dąbrowskiego. Panowie wieszają obrazki z Piłsudskim w różnych pozach na ogrodzeniu willi Wanda. Piłsudski dostojny i patriotyczny. Willa Wanda "prezentuje" się za to bardzo nie patriotycznie żeby nie powiedzieć strasznie. Pewnie podąża śladem Europy ,Metalpalastu....Ale ważne ,że udekorowana....

130


hulahoop ~hulahoop (Gość)11.11.2017 09:16

gdzie jest krzyż ???

33


Piotrkowianin Trybunalski ~Piotrkowianin Trybunalski (Gość)10.11.2017 14:41

Uwielbia gdy w naszym miescie sa jakies uroczystosci. Wtedy cale miasto zyje cos sie dzieje na ulicach ludzie wszedzie sie kreca. bardzo duzo ludzi w takie dni przyjezdza rowniez do piotrkowa z ssasiednich wsi a nie zadko i miast. czesto rowniez sa wtedy kamery wielkich stacji telewizyjnych w naszym miescie. uwielbiam ten czas kiedy to nasze miasto staje sie niemal ze jak warszawa poznan czy gdansk czasem wydaje mi sie ze nawet w takie dni jestesmy wieksi i bardziej zorganizowani niz ci duzi. w takie dni czuc w miescie taka dziwna i magiczna energie niemal ze powietrze staje sie elektryzujace. ah uwielbiam to kiedy nasze miasto staje sie stolica polski.

57


slavko ~slavko (Gość)10.11.2017 17:44

Będzie odczytany Apel Smoleński ?

145


Witek ~Witek (Gość)10.11.2017 18:53

Jakie święto niepodległości u nas nikt tego nie obchodzi i pracujemy normalnie

010


mom ~mom (Gość)10.11.2017 18:07

I to jest to .......

Cytuję:
Po zakończeniu Uroczystości serdecznie zapraszamy na okolicznościowy poczęstunek do Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce. Gmina Aleksandrów

Panie Wójcie i Rado - jestem. Wy jedni potraficie połączyć modlitwę, przyjemność, zabawę i .......... dalej to już we własnym zakresie ....... sklepy zamknięte lecz wspaniali mieszkańcy ......

51


gość ~gość (Gość)10.11.2017 17:14

do jakznam - kogo obstawiasz? pampuch balcerek? mazur?

35


gość ~gość (Gość)10.11.2017 16:41

Oby Czajki tam nie było bo lewak popsuje ceremonię !!!

84