10 zapaśników awansowało do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

AKS PiotrkówKraj Poniedziałek, 05 marca 20181
W miniony weekend w Warszawie zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego rywalizowali podczas I Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym, będącym jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej ostatniej imprezie weźmie udział ostatecznie dziesięciu reprezentantów piotrkowskiego klubu.

Tymczasem w Warszawie zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego zdobyli dwa medale, Marcin Sztanderski zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej 60 kg, również na trzecim stopniu podium, ale w kat. 65 kg stanął ponadto Igor Gmitrasiuk. I to właśnie między innymi ci zawodnicy będą reprezentować nasze województwo podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piotrkowianie będą walczyć o medale "olimpijskie" od 25 do 27 maja w Poznaniu.