Czy piotrkowscy radni zrzekną się połowy wynagrodzenia?
Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?
Czy zdążą z remontem?
Stadion Concordii przy ul. Żwirki przejdzie gruntowną modernizację - zapewniają władze miasta. Czy nie będzie jednak za późno? Drużyna piłkarska Concordii może bowiem awansować już w tym sezonie do pierwszej lub drugiej ligi. Wtedy nie będzie mogła rozgrywać spotkań w Piotrkowie ze względu na przestarzały obiekt.
Nowa biblioteka
27.03.2008 15:38
Nowa biblioteka
Czy 10 marca 2008 r. przejdzie do historii naszego miasta jako dzień narodzin nowego gmachu biblioteki w Piotrkowie? W poniedziałek po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć koncepcję architektoniczną nowej książnicy. Należy dodać, że koncepcję śmiałą, przemyślaną i ciekawą. Uczciwie należy podkreślić, że także dość drogą w realizacji. Zaprezentowana w poniedziałek w dotychczasowym gmachu biblioteki przy ulicy Jerozolimskiej koncepcja architektoniczna jest trzecią z kolei przedstawioną przez Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego "Budopol" SA.
Pierwszy krok do remontu i przebudowy stadionu Concordii. Miasto podpisało umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Wykonawca zobowiązał się do wykonania tego projektu w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy. - Ciężko mi się wypowiadać - mówi prezes klubu Dariusz Dzwonnik. - Mam wyrzuty sumienia, ze namówiłem działaczy by przekazać ten teren miastu - dodaje. Wątpi, by udało się skończyć przebudowę przed kolejnym sezonem.
Nieprawdopodobną wręcz nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Sulejowa. Tak się denerwował czekającym go egzaminem na prawo jazdy, że postanowił przed jazdą napić się alkoholu.
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Sikorskiego i Energetyków w Piotrkowie pojawią się dodatkowe sygnalizatory świetlne, których zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu.
Śmierć 4 - letniego Dominika z Piotrkowa może być w tym momencie określona jako klasyczny nieszczęśliwy wypadek - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk.
Prezydencka "trzynastka"
06.03.2008 17:44
11 tysięcy 150 złotych i 23 grosze brutto trzynastej pensji - czyli 8,5 procent rocznego wynagrodzenia za pracę otrzyma prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Zagrożona jest realizacja projektu "Traktu Wielu Kultur". Wszystko za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat