Zaniedbany Rynek Piastowski w Rozprzy zyska nowe oblicze. W tym miejscu już od kilkudzieisęciu lat nie były prowadzone, żadne prace modernizacyjne. Wiele jednak wskazuje, że już od przyszłego roku to się zmieni.
Wielki boom na pracę za granicą kraju dawno już się skończył, a zaczęła się fala powrotów do kraju. Zderzenie z polską rzeczywistością, w większości przypadków, okazuje się bardzo bolesne. Ciężko jest bowiem znaleźć zatrudnienie, a i wymagania finansowe tych którzy wrócili do kraju są wysokie.
Dwie kobiety podejrzewane o wyłudzenie na podstawie sfałszowanych recept z NFZ blisko 1,2 mln złotych decyzją Sądu Rejonowego zostały tymczasowo aresztowane. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą piotrkowskiej komendy zatrzymali właścicielkę apteki oraz byłą lekarkę Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
W miejscowości Dobrzelów w powiecie bełchatowskim doszło wczoraj w godzinach południowych do tragicznego wypadku. 7-letni chłopiec wychodząc ze szkolnego autobusu wpadł pod nadjeżdżającego tira. Poniósł śmierć na miejscu.
Ważna informacja dla kierowców i kandydatów na kierowców. Bezkolizyjne zawracanie pojazdów na skrzyżowaniu Alei Sikorskiego z Kostromską w Piotrkowie jest już możliwe. Wcześniej zawracanie w tym miejscu było zakazane.
Tylko MZK Piotrków jest zainteresowany wożeniem od przyszłego roku piotrkowskich pasażerów. Miejski Zakład Komunikacyjny po raz kolejny jako jedyne przedsiębiorstwo złożył ofertę w przetargu na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta.
Od wczoraj wiele budynków przy ulicy Górnej w Piotrkowie jest pozbawionych ciepła. Z powodu awarii związanej z wyciekiem wody ciepło nie jest dostarczane m.in.: do Szkoły Podstawowej nr 13.
12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas 21. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Bełchatowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmierci 27-letniego bełchatowianina. Do tragedii doszło 30 października na ulicy Dzikiej w Bełchatowie.
Na gołębie zanieczyszczające miasto najbardziej narzekają mieszkańcy dwóch kamienic naprzeciwko parku im. Jana Pawła II. - Całe parapety mamy w gołębich odchodach. Aż nieprzyjemnie jest wyjrzeć przez okno - mówi piotrkowianka Magdalena Rajkowska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat