Bezprecedensowy proces rozpocznie się dziś w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim. Na ławie oskarżonych zasiądzie 25 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie, którym sprawę wytoczyła koleżanka z pracy.
Jeszcze w tym roku powstanie droga, która połączy dwie miejscowości najbardziej poszkodowane w wyniku sierpniowej nawałnicy. Chodzi o Starą Wieś w gminie Rozprza, i Gościnną w gminie Gorzkowice.
Zakończył się tegoroczny nabór do Straży Miejskiej w Piotrkowie. Spośród 13 kandydatów, którzy wzięli udział w ostatnim etapie naboru wybrano trzy osoby.
Nowy Komendant KWP Łódź
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi ma nowego komendanta. Został insp. Marek Działoszyński.
Podsłuch w wiejskiej szkole
Psychoza strachu i spirala podejrzliwości zapanowały w małej podstawówce w podpiotrkowskim Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Powodem wzajemnej nieufności jest mały dyktafon, który - włączony - wypadł z płaszcza nauczycielki, która podczas przerw zawsze wychodziła z pokoju nauczycielskiego.
Trzech więźniów z piotrkowskiego aresztu pomaga przygotować piotrkowskie schronisko dla zwierząt do przetrwania kolejnej zimy. Tym samym placówka otrzymała nieocenioną pomoc, której zarządzający schroniskiem nawet się nie spodziewali.
Mieszkańcy ulicy Fabianiego na osiedlu Pawłowska w Piotrkowie czują się oszukani. Od kilku lat starają się o modernizację odcinka ulicy, na którym nie dokończono inwestycji. Mimo zapewnień władz miasta prace od ponad dwóch lat nie zostały wznowione.
Statuetki i tytuły "Zasłużony dla powiatu piotrkowskiego", nadawane przez władze powiatu, wręczono podczas gali zorganizowanej w MOK przez piotrkowskie starostwo. Okazją była 10. rocznica utworzenia powiatu.
Koalicja na dwa miesiące?
Nowy przewodniczący Rady Miasta to znak, że powstała nowa koalicja. Kluby Radnych Prawica Razem i Rozwój i Gospodarność zaczynają rządzić wspólnie. Dla “prawicowców” to niezbyt istotna zmiana. Z kolei RiG wiążę z tym mariażem większe nadzieje - chce, aby w mieście coś wreszcie zaczęło się dziać. Jeśli się nie uda, to za 2 - 3 miesiące prezydent będzie musiał dobierać sobie nowych koalicjantów.
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta w Piotrkowie w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Estetyka Starówki zdecydowanie się poprawiła, choć nie ulega wątpliwości, że do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat