Trzy wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby to bilans weekendu wielkanocnego na drogach powiatu piotrkowskiego. To w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą, kiedy w wypadkach zginęły w naszym regionie aż cztery osoby, wyjątkowo bezpieczne święta. Spokojnie było w Bełchatowie i Tomaszowie Maz., gdzie nie odnotowano żadnego wypadku.
Projekt przytuliska dla bezpańskich zwierząt w Piotrkowie jest już gotowy, jak szacują władze miasta obiekt ma kosztować 2 miliony złotych. W miejskiej kasie zaplanowano w tym roku na to zadanie 964 tysiące. Czy więc inwestycja zostanie zrealizowana w założonym terminie?
Po ponad roku od rozstrzygnięcia przetargu na kupno nowych samochodów do egzaminowania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie okazało się, że wiele szkół jazdy chciałoby, żeby opel corsa zniknął stamtąd jak najszybciej. Początkowo właściciele szkół nauki jazdy niechętnie odnosili się do zmiany samochodów z dotychczas wykorzystywanego opla corsy na toyotę yaris. Teraz ci, którzy już pozbyli się cors, chcieliby, żeby i ośrodek egzaminowania pośpieszył się z całkowitym przejściem na toyoty yaris.
Piotrkowskie Targi
Dla miłośników domowego ogródka to z pewnością dobra wiadomość. 19 kwietnia odbędą się IV Piotrkowskie Targi "Pamiętajmy o ogrodach". W ofercie targów znajdzie się prezentacja i sprzedaż m.in. nasion, sadzonek, a także sprzętu ogrodniczego do aranżacji ogrodów. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem w programie znalazła się również prezentacja ofert agroturystycznych, rękodzieła ludowego oraz konkursy.
Piotrków: Białe szczury terroryzują wieżowiec
Szczury - nie polne, ale białe, hodowlane - opanowały wieżowiec przy ul. Słowackiego. Gryzonie rozpanoszyły się w przewodach kanalizacyjnych i w zsypie na odpady. - Widziałam przez okno, jak uciekały ze zsypu. Były białe, bo te polne to w piwnicach są od dawna - mówi Zofia Stawska, która boi się, żeby gryzonie nie dostały się do jej mieszkania.
Rodzinne święta naszych VIP-ów
W koszyczkach naszych VIP-ów standard: kawałek chleba, kiełbasa, chrzan, sól, baranek. Jajka malowane albo gotowane w łupinach cebuli. Całość przystrojona borówkami...
Ściga, a sam jak pirat?
11.04.2009 10:24
Ściga, a sam jak pirat?
Nieoznakowane radiowozy, które ścigają piratów drogowych, łamią przepisy ruchu drogowego? Jeśli tak, to policjanci z Piotrkowa i Bełchatowa, którzy takie radiowozy mają, mają też problem. Tym bardziej że niedawno zapadł precedensowy wyrok, w którym sąd bydgoski skazał policjanta za łamanie przepisów drogowych w trakcie pościgu nieoznakowanym radiowozem.
Piotrków: Wierni podążyli za krzyżem
Ukradkiem ocierane łzy wzruszenia i wymowna cisza towarzysząca osobistemu i wewnętrznemu przeżywaniu Męki Pańskiej. W środę nawet burza nie śmiała przeszkadzać mieszkańcom miasta w modlitwie. Na godzinę przed początkiem uroczystości kilka razy groźnie zagrzmiała, a potem ustąpiła miejsca słońcu, które odbijało się w różańcach wielu wiernych. A kilka kropli deszczu, które spadły już na koniec, przy ukrzyżowaniu Jezusa, były jakby częścią całego misterium.
"Bezpieczny weekend Wielkanoc 2009" - pod takim kryptonimem prewencyjne działania rozpoczęła piotrkowska drogówka. Jak zapewnia podinspektor Artur Szczegielniak z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać prędkość i trzeźwość kierujących.
Na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji zamontowana zostanie nowa winda dla osób niepełnosprawnych, taka, która w końcu będzie udogodnieniem, a nie barierą.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat