Dwie piotrkowskie spółki wystartują w przetargu na dzierżawę nieruchomości przy ulicy Batorego w Piotrkowie.
Półtora miliona na przebudowę skrzyżowania ulic Wolborska, Wierzejska, Wyzwolenia, Rzemieślnicza, pół mln na trzeci etap obwodnicy - już wiadomo, na jakie inwestycje mogą w przyszłym roku liczyć piotrkowianie i ile pieniędzy planuje przeznaczyć miasto na ich realizację. Podajemy najważniejsze inwestycyjne plany w oparciu o projekt budżetu miasta na 2009 rok.
25-latek z Tomaszowa nie dość, że potrącił na pasach kobietę to jeszcze uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu.
Śmierć na miejscu poniosła piesza potrącona przez kierującego fordem focusem. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Piotrkowie. Niestety to nie jedyne zdarzenie odnotowane przez piotrkowską drogówkę w czasie pierwszego "zimowego" weekendu.
Czy Piotrków otrzyma pozwolenie wodnoprawne dla oczyszczalni ścieków? Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpatruje już stosowny wniosek złożony przez władze miasta.
Czy na nieruchomości położonej przy Armii Krajowej 2-6 (na miejscu drewnianych budek) oraz przy ulicy Przeskok 6 w Piotrkowie powstanie pawilon usługowo-handlowy? Niewykluczone, że tak się właśnie stanie.
Drżyjcie, piraci drogowi! Przybędzie wideoradarów
Piraci drogowi w województwie łódzkim muszą się mieć na baczności. Powód? Policja zbroi się do wojny z kierowcami, łamiącymi przepisy. W tej walce na śmierć i życie pomagają jej wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. A oręż jest nie byle jaki - aż sześć nowych wideo-rejestratorów do śledzenia piratów drogowych. Dwa z nich już działają. Cztery urządzenia lada chwila znajdą się na wyposażeniu policji.
Pierwszy atak zimy: Krótko, ale intensywnie
Biało zrobiło się na piotrkowskich drogach i chodnikach. W piątek wczesnym wieczorem spadł pierwszy tej zimy śnieg. Kilkanaście minut wystarczyło by zasypało wszystkie piotrkowskie ulice i chodniki.
Piotrków: Pierwsza kobieta taksówkarzem
Coraz częściej widzimy je w typowo męskich zawodach. Co więcej - radzą sobie w nich doskonale. Mowa oczywiście o przedstawicielkach płci pięknej. Jedną z nich jest Bogumiła Pawlak pierwsza w Piotrkowie kobieta, która...jest kierowcą taksówki.
W zakresie utrzymania dróg powiatowych i prowadzenia akcji zima Zarząd Dróg Powiatowych zarządza obecnie 530 km dróg.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat