Sesja Rady Miasta w środę...26 września?
Najbliższa sesja Rady Miasta w piątek czy w środę? 26 wrzesień wypada w piątek. Jak się jednak okazuje w piotrkowskim magistracie wypada w inny dzień, a konkretnie w środę. Tak podawała jeszcze dziś strona Rady Miasta. Nie jest to pierwsza pomyłka, bowiem takie sytuacje miały miejsce już kilka razy.
MZGK : Pracę straci 320 osób ?
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oflagował się na znak protestu przeciw kolejnym posunięciom władz miasta. Zdaniem załogi prowadzą one do pozbawienia spółki tych form działalności, z których się ona utrzymuje. Jeśli tak się stanie, istnienie spółki straci sens, a 320 osób zostanie bez pracy. Załoga zakładu opowiedziała się za podjęciem akcji protestacyjnej. Referendum w tej sprawie przeprowadziły związki zawodowe.
Sześciu rannych policjantów trafiło do szpitala, po tym jak wjechał w nich rozpędzony samochód. W pojeździe znajdowali się włamywacze, którzy uciekali przed piotrkowskimi stróżami prawa. Pościg trwał od granic Piotrkowa aż do Starowej Góry.
Patrole policyjne w całym powiecie piotrkowskim sprawdzają dziś czy piesi i rowerzyści przestrzegają wyznaczonych ścieżek, a także czy rowery są wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Dziś trwa akcja policyjna "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Czy siedemset osób trafi do aresztu?
Jeszcze siedemset osób w Piotrkowie nie wymieniło starych książeczkowych dowodów osobistych na nowe plastikowe. Urząd Miasta prowadzi kampanie informacyjną mającą nakłonić do wymiany dowodów osobistych i ostrzega przed konsekwencjami jeśli ktoś tego nie zrobi.
42-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego przy kolejnej nieudanej próbie zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy postanowiła tę sprawę "załatwić" inaczej. Przy próbie wręczenia łapówki w wysokości 500 zł spotkał ją jednak srogi zawód. Egzamintator natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu policję.
Zza okienka kasowego trafi za kratki
Wczoraj policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali 29-letnią kobietę, która w jednym z punktów płatniczych przy ulicy Sienkiewicza przyjmowała wpłaty za energię elektryczną, gaz, telefon i raty kredytów w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Ojciec Leoncjusz otrzymał Krzyż Oficerski
Ojciec Leoncjusz z klasztoru oo. Bernardynów otrzymał dziś Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie duchownemu wręczył Marek Surmacz, minister z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Coraz więcej piotrkowian sięga po narkotyki
Statystyki nie kłamią. Coraz więcej osób sięga w Piotrkowie po niedozwolone używki. Tylko przez ostatnie trzy lata policja wykryła niemal dwa razy więcej takich przestępstw.
Osiedle Piastowskie: Problemy z prądem
Co najmniej do 16.00 pozbawieni będą energii elektrycznej mieszkańcy części osiedla Piastowskie w Piotrkowie. Brak zasilania związany jest z wymiana dwóch słupów uszkodzonych po wichurze jaka nawiedziła Piotrków na początku sierpnia. Przypomnijmy, że wtedy powalone drzewa złamały jeden słup, a dwa lekko uszkodziły.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat