Czy instytut ma szanse na rozwój?
Od prawie dwóch lat w Piotrkowie działa Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Ma swojego dyrektora, swoją siedzibę, telefon kontaktowy, jednak jak dotąd niczym szczególnym nie zaznaczył się na polu badań nad polską samorządnością. Jego siedziba stoi pusta, a dzwoniącego telefonu nie ma kto odebrać, ponieważ instytut nie zatrudnia pracowników. Czy i kiedy się to zmieni?
W nocy z 11 na 12 kwietnia na ulicy Sulejowskiej policjanci z sekcji wywiadowczej wylegitymowali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat - mieszkańców powiatu bełchatowskiego i piotrkowskiego. Jak się okazało posiadali oni przy sobie cztery dilerki z amfetaminą o wadze ponad 3 g.
Biuro Rzeczy Znalezionych
Pieniądze, komórka i góralskie klapki...to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły do piotrkowskiego Biura Rzeczy Znalezionych. Biuro działa w Urzędzie Miasta w Piotrkowie od kilku miesięcy.
Blokada policyjna na terenie powiatu piotrkowskiego zapobiegła tzw. ustawce w Łodzi. Kilkudziesięciu pseudokibicom jadącym wczoraj na derby Łodzi ze Śląska funkcjonariusze odebrali niebezpieczne narzędzia.
Co roku ponad 20 bezrobotnym osobom Urząd Gminy w Rozprzy umożliwia zatrudnienie. Przez pół roku wykonują one prace związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy.
Tragiczny wypadek na krajowej jedynce
W sobotę rano na drodze krajowej numer 1 w okolicach bazaru w Tuszynie doszło do wypadku, w którym zginęła kobieta potrącona przez nadjeżdzający pojazd.
30- letni mieszkaniec powiatu będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domową. Zdenerwował go fakt, że podczas jego chwilowej nieobecności w mieszkaniu, 73-letnia babcia wyłączyła grające głośno radio.
- Absolutnie podzielam roszczenia pracowników, dotyczące faktu, że zarabiają nisko. Niemniej jednak jest program naprawczy w samym zakładzie komunikacyjnym i jest duża szansa wyprostowania i uregulowania sytuacji na rynku komunikacyjnym w mieście. Boję się aby nie zaprzepaścić tego wszystkiego, co do tej pory zostało zrobione - tak odniósł się - na antenie Strefy FM - prezydent Krzysztof Chojniak do sporu zbiorowego w Miejskim Zakładzie Komunikacji .
Od dziesięciu lat w „sercu Polski” i w centrum świata – w Piotrkowie - odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji “Interakcje”. To jedyny organizowany w Polsce corocznie oraz jeden z kilku europejskich festiwali poświęconych sztuce performance.
Jest słabo widoczna zarówno w dzień, jak i o zmierzchu. Zdarza się, że kierowcy jadący od strony Sulejowa gwałtownie hamują i w ostatniej chwili zmieniają pas ruchu. Cudem nie doszło tam jeszcze do wypadku. Mowa o barierce zamykającej pas ruchu ustawionej przy światłach, tuż przy wjeździe do Piotrkowa od strony Sulejowa. Umieszczone na niej światła są prawie niewidoczne.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc