W mieście rośnie problem bezdomności. O ile w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie zajęta była zaledwie połowa miejsc, to teraz trzeba już dostawiać łóżka.
Taki dorobek, tyle lat tradycji, szkoda, żeby to wszystko poszło na marne - mówi Józef Ciesielski z Ignacowa (gm. Rozprza), który gra na barytonie. - To orkiestra, w której grają profesjonalni muzycy, taka i do tańca i do różańca. Może więc jednak ktoś nas przygarnie - pyta żartując z nutką goryczy.
Za przejście przez jezdnię w niedozwolonym miejscu zapłaciła życiem. 59-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego potrącona przez samochód w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Kobiety nie udało się jednak uratować.
Nowoczesne karetki w Szpitalu Wojewódzkim
Mają już siedem nowoczesnych karetek, które spełniają wszystkie wymagane standardy. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie poziom ratownictwa medycznego na przestrzeni ostatnich dwóch lat zdecydowanie się poprawił.
Skatowali go bo nie oddał pieniędzy
Do piotrkowskiego szpitala trafił skatowany 32-latek. Pobitego mężczyznę oprawcy uprowadzili z terenu województwa dolnośląskiego i postanowili wywieźć do Warszawy. W okolicach Piotrkowa stan zdrowia mężczyzny uległ znacznemu pogorszeniu i porywacze wezwali pogotowie, które natychmiast o tym zdarzeniu poinformowało dyżurnego policji.
Obiekt przy ulicy Batorego 10 wydzierżawiony. Czynsz dzierżawny na tę nieruchomość wyniesie 307, 5 tys. netto rocznie. Cena wywoławcza wynosiła 150 tys. + 22% VAT.
Na powierzchni do tysiąca metrów kwadratowych mają być sklepy, w piwnicach lokale gastronomiczne, a na górze dawne cele będą przerobione na lokale usługowe i mieszkania. Wraca też koncepcja wydzielenia części hotelowej. Takie są plany właściciela starego więzienia w Piotrkowie, który trzy lata temu kupił niszczejący obiekt. Teraz czeka na warunki zabudowy ciągle zmieniane i poprawiane z uwagi, jak twierdzi, na nadzór konserwatora zabytków.
W dobie zbliżającego się kryzysu to kiepska wiadomość dla rodziców ponad tysiąca sześciuset piotrkowskich przedszkolaków. Wczoraj - jednogłośnie - piotrkowscy radni radykalnie podnieśli stałą opłatę za pobyt dziecka w gminnym przedszkolu. Radykalnie, bo z 12 do 15 proc. najniższego krajowego wynagrodzenia, które wzrośnie od stycznia. Wtedy też zacznie obowiązywać nowa opłata wynosząca 191 złotych.
Jeden z piotrkowskich radnych stwierdził niedawno, że problemem naszego miasta jest to, że jego sprawami interesuje się dość wąska grupa osób. Nie większa niż sto. Po dość pobieżnym sprawdzeniu wydaje się, że miał rację. Niestety.
Choć jeszcze niewybudowana, już zmienia nazwę. Mowa o galerii rozrywkowo-handlowej Focus Park. Firma Parkridge Retail Poland zmienia dotychczasowe nazwy swoich inwestycji.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat