Renatę Dancewicz znaną m.in. z takich filmów jak Pułkownik Kwiatkowski czy Komedia małżeńska, a także z seriali telewizyjnych już niebawem będzie można zobaczyć na deskach piotrkowskiej sceny Teatru im. Stefana Jaracza. Spektakl TUTAM z jej udziałem prezentowany będzie 24 października.
Zapomniana enklawa?
15.10.2009 13:40
Jest piotrkowską enklawą w gminie Wolbórz. Mowa o dwuhektarowym terenie w Polichnie, na którym działało niegdyś Muzeum Czynu Partyzanckiego. Od kilku lat jest jednak nieczynne, a miejsce to szpeci okolicę.
Dach hali był od dawna dziurawy
„Kiedy pada deszcz – na parkiet trzeba kłaść szmaty, żeby omijać mokre, niebezpieczne miejsca. Od lat czekamy na zmianę tej sytuacji” - mówi jedna z zawodniczek Piotrcovii. Mowa o przeciekającym dachu OSiR-owskiej hali Relax przy ul. Batorego w Piotrkowie.
Niestety nie wszyscy nauczyciele mogli spokojnie obchodzić wczoraj swoje święto, bowiem blisko setka z nich zarejestrowana jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie.
Uwaga, wzmożone kontrole policji na piotrkowskich drogach! Dziś do godziny 22:00 będzie trwała policyjna akcja "NIECHRONIENI". - Akcja drogówki ma na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem tzw."niechronionych" uczestników ruchu drogowego, a więc z pieszymi, rowerzystami i kierującymi motorowerami, a także ujawnianie i karanie popełnianych przez nich wykroczeń - poinformowała mł.asp. Małgorzata Para z KMP w Piotrkowie.
Nam wystarczy czarna szlaka
Mieszkańcy trzech ulic os. Wierzeje czują się oszukani. Na własny koszt utwardzili nawierzchnię trzech dróg osiedla, na którym mieszkają. Po założeniu na nich kanalizacji, drogi przysypano żółtym piachem, a po inwestycji miasta zamiast żużlu na drogach zalega błoto.
Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał prawomocny wyrok w sprawie z powództwa Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przeciwko miastu Piotrków Trybunalski.
Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok dwojga osób, które poniosły śmierć w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piotra Skargi w Piotrkowie.
Unijne pieniądze na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie za kilkadziesiąt dni zasilą miejską kasę.
Niedawno wzdłuż deptaka przy ul. Słowackiego na tzw. „Krzywdzie” zostały ustawione tablice ze zdjęciami, które pokazują, jak zmienia się miasto.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat