Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w czwartek, 21 września, na Zamku królewskim w Piotrkowie. Złotą Wieżę Trybunalską laureatowi wręczył Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Domarańczyk.
Zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Pił na parkingu, podczas postoju
Na krajowej jedynce udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. 47-letni mieszkaniec Lublina miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Mniej wniosków o stypendium w Piotrkowie
Zakończył się nabór wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2017/2018. I choć dopuszczalny próg dochodowy się nie zmienił, zmalała liczba piotrkowskich rodzin ubiegających się o świadczenie. I to o ponad setkę!
Od października będziemy w sieci
W związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Łódzkiem.
Radny pyta mieszkańców o mediatekę
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.
Przed nami ostatnia część mappingu
Zaprezentowano już trzy części trójwymiarowego widowiska przedstawiającego dzieje Piotrkowa Trybunalskiego. W sobotę, 30 września, premiera czwartej, ostatniej części prezentacji "800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie".
W piątek Dzień bez Samochodu. Co na to MZK w Piotrkowie?
Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowania 22 września. Celem jest promowanie korzystania z alternatywnych środków transportu, tzn. bardziej przyjaznych dla środowiska. Czy piotrkowianie pozostawią tego dnia swoje auta w garażach?
Za mało pieniędzy na Łęczno - Kłudzice?
Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.
 Palisz śmieci? Grozi ci mandat
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.
Akcja „Grzyb” na targowisku
Piotrkowscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz strażnikami miejskimi prowadzili działania na piotrkowskim targowisku. Cel to zapobieganie zagrożeniom związanym z wprowadzaniem do obrotu grzybów.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc