Młode orły wylądują też w Piotrkowie

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 07 lipca 20175 3964
To już pewne. w Piotrkowie powstanie Akademia Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze ze związkowej centrali poinformowali prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisława Sipę, że piotrkowska propozycja przeszła pozytywną weryfikację PZPN. Młodzi piłkarze będą mogli się szkolić w Akademii prawdopodobnie już w przyszłym roku.
W kwietniu piotrkowskie obiekty wizytowali Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa i Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Fot.: archiwum epiotrkow.pl

Przypomnijmy, w ramach Akademii Młodych Orłów młodzi piłkarze mogą uczestniczyć w bezpłatnych treningach. Uczestnicy AMO są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, każda z nich jest prowadzona przez dwóch, wykształconych przez PZPN trenerów. Podczas zajęć najmłodsi mogą też korzystać z profesjonalnego sprzętu. Mogą w nich trenować zarówno chłopcy, którzy należą już do jakiegoś klubu, jak i nowicjusze.

 

 - Wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta zabiegaliśmy o utworzenie AMO w Piotrkowie od dawna, bardzo się cieszę, że nam się udało, tym bardziej, że pierwotnie miały one powstać tylko w miastach wojewódzkich. Dzięki tej decyzji w przyszłości skorzystają też na pewno kluby piłkarskie z naszego okręgu - powiedział Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zajęcia rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku, młodzi piłkarze będą trenować na dedykowanym Orliku oraz w jednej z hal sportowych.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pepep ~pepep (Gość)10.07.2017 10:15

dyrektor czwórki fajnie wkomponował się w tło

00


Fabi ~Fabi (Gość)08.07.2017 20:01

Jak w Moszczenicy. Zrobili orlika, ale dozorca został dyrektorem innego obiektu i nie ma komu otwierać boiska...

30


wsciekły ~wsciekły (Gość)07.07.2017 20:25

orliki wybudować po stronie focusa bo żadnego boiska do gry w nogę nie ma jak zachęcić młodych ludzi aby grali jak nie mają boiska kiedyś to całymi dniami grało się i było mało pomyśleć aby wybudować od prawdziwego zdarzenia boisko place zabaw itd po stronie focusa do alej concordi nie ma placu zabaw ani żadnego boiska

22


fElek ~fElek (Gość)07.07.2017 14:00

Wezmą dofinansowanie i na tym się skończy. Trener rzuci piłkę i hulaj dusza Odbębni swoje i koniec

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat