Młode orły wylądują też w Piotrkowie

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 07 lipca 20175 3823
To już pewne. w Piotrkowie powstanie Akademia Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze ze związkowej centrali poinformowali prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisława Sipę, że piotrkowska propozycja przeszła pozytywną weryfikację PZPN. Młodzi piłkarze będą mogli się szkolić w Akademii prawdopodobnie już w przyszłym roku.
W kwietniu piotrkowskie obiekty wizytowali Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa i Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Fot.: archiwum epiotrkow.pl

Przypomnijmy, w ramach Akademii Młodych Orłów młodzi piłkarze mogą uczestniczyć w bezpłatnych treningach. Uczestnicy AMO są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, każda z nich jest prowadzona przez dwóch, wykształconych przez PZPN trenerów. Podczas zajęć najmłodsi mogą też korzystać z profesjonalnego sprzętu. Mogą w nich trenować zarówno chłopcy, którzy należą już do jakiegoś klubu, jak i nowicjusze.

 

 - Wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta zabiegaliśmy o utworzenie AMO w Piotrkowie od dawna, bardzo się cieszę, że nam się udało, tym bardziej, że pierwotnie miały one powstać tylko w miastach wojewódzkich. Dzięki tej decyzji w przyszłości skorzystają też na pewno kluby piłkarskie z naszego okręgu - powiedział Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zajęcia rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku, młodzi piłkarze będą trenować na dedykowanym Orliku oraz w jednej z hal sportowych.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pepep ~pepep (Gość)10.07.2017 10:15

dyrektor czwórki fajnie wkomponował się w tło

00


Fabi ~Fabi (Gość)08.07.2017 20:01

Jak w Moszczenicy. Zrobili orlika, ale dozorca został dyrektorem innego obiektu i nie ma komu otwierać boiska...

30


wsciekły ~wsciekły (Gość)07.07.2017 20:25

orliki wybudować po stronie focusa bo żadnego boiska do gry w nogę nie ma jak zachęcić młodych ludzi aby grali jak nie mają boiska kiedyś to całymi dniami grało się i było mało pomyśleć aby wybudować od prawdziwego zdarzenia boisko place zabaw itd po stronie focusa do alej concordi nie ma placu zabaw ani żadnego boiska

22


fElek ~fElek (Gość)07.07.2017 14:00

Wezmą dofinansowanie i na tym się skończy. Trener rzuci piłkę i hulaj dusza Odbębni swoje i koniec

61


reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat