Inwestycyjny półmetek na drogach powiatowych

ePiotrkow Utworzono: Środa, 23 sierpnia 201719 3542
Na powiatowej mapie drogowej należy odnotować kolejne odcinki, które zostały wyremontowane lub zmodernizowane. Wspólnie z samorządami gminnymi, powiat piotrkowski odnowił w I półroczu tego roku blisko 30 km dróg

Podsumowania dotychczasowych zadań inwestycyjnych dokonał, na ostatniej sesji Rady Powiatu, starosta piotrkowski Stanisław Cubała. - Bardzo duży wkład samorządów gminnych spowodował, że na ten moment wydatki na ten cel przekroczyły 14 mln złotych - wylicza starosta Cubała. - Współpracując z gminami Aleksandrów, Moszczenica, Gorzkowice, Grabica, Wola Krzysztoporska, Ręczno i Wolbórz ułożyliśmy 12 km nakładek asfaltowych (11 zadań za 2,4 mln złotych), we wskazanych przez samorządy miejscach. Przy dofinansowaniu gminy Rozprza i Gorzkowice modernizujemy 4 km odcinek drogi Bazar-Cieszanowice (za 2,5 mln złotych), na realizację którego powiat pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (1,5 mln złotych). Do końca września ma być gotowa, przebudowywana na długości 4 km, droga powiatowa Piotrków - Jeżów. Powiat modernizuje drogę w partnerstwie z gminą Wola Krzysztoporska. Jej koszt to 5 mln złotych.

 

Kolejne 8,6 km to inwestycje wykonywane na drogach powiatowych przez samorządy gminne. Tak jest w przypadku drogi Biskupia Wola - Dalków (7 km za 3,6 mln złotych), na którą gmina Czarnocin uzyskała dofinansowanie z PROW, w wysokości 1,6 mln złotych i dotację z budżetu powiatu - 454 tysiące złotych. Natomiast 120 tysięcy powiat dokłada do remontu na drodze Prymusowa Wola - Skórkowice (1,6 km za 685 tysięcy złotych), której inwestorem jest gmina Aleksandrów.
Efekt dotychczasowych remontów i modernizacji monitorował zespół ds. dróg, w skład którego wchodzą członkowie Zarządu i Rady Powiatu oraz pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. Do tej pory na inwestycje na drogach powiatowych pozyskano ponad 5,7 mln złotych z programów zewnętrznych (PROW - 3,2 mln złotych i Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej - 2,5 mln złotych).

 

II półrocze tego roku zapowiada się równie intensywnie. Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane na dwóch obiektach mostowych w ciągu drogi Bryszki - Stara Wieś za 1,1 mln złotych, a w czwartek rozstrzygnięty zostanie przetarg na drogę powiatową Przygłów - Koło (6 km) , którą powiat realizował będzie w partnerstwie z Nadleśnictwem Piotrków i gminą Sulejów. Natomiast ciężar inwestycyjny na 1,6 km odcinku drogi powiatowej Kobiele Wielkie - Lubień za prawie 460 tysięcy złotych, wzięła na siebie gmina Łęki Szlacheckie, która skorzystała z dofinansowania z wojewódzkiego programu odnowy dróg dojazdowych do pól. Powiat dołoży się do tego zadania, przekazując 210 tysięcy złotych. Prace właśnie się rozpoczęły.

 

(źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie)


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (19)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.08.2017 22:10

A kiedy po
Wat
A sc

10


gość ~gość (Gość)23.08.2017 20:23

Do jasnej cholery kiedy poprawcie chodnik od iska do Wojska Polskiego bo znowu miałam upadek bo się koło wymsklo z dziury dobrze że nie jechał samochód panowie radni czy mam zaprosić telewizję

31


Luter King ~Luter King (Gość)23.08.2017 13:40

A na Rakowskiej dwupasmówkę zrobią? Bo drzew tyle powycinane, że się w pale nie mieści!

40


gość ~gość (Gość)23.08.2017 09:43

A Sulejów jak zwykle w czarnej d.... Wstyd

120


Witek ~Witek (Gość)23.08.2017 10:13

Patrząc na jakość wykonania i beznadziejne projekty nie przystające do dzisiejszej rzeczywistości to szkoda publicznych pieniędzy to czyste marnotrawstwo . Przykład nieszczęsne rondo Sulejowskie i nie tylko. W powiecie buduje się drogi za wąskie jeden duży ciągnik zajmuje całą nawet osobówka ma problem minąć go a co dopiero większy pojazd. jak budujemy drogi nadal dla furmanek to dużych sprzętów nie dopuszczać do ruchu w tych miejscach

91


drogowiec ~drogowiec (Gość)23.08.2017 10:15

Zdjęcie przepiękne! Panie radny, trza było iść na całość. Zamiast krótkich spodenek i wymiętej koszulki trzeba było wystąpić w slipach i z gołym torsem. Wyborcy piszczeliby przeokrutnie! Kobitki z zachwytu, chłopy z zazdrości.

111


-mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska ~-mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska (Gość)23.08.2017 09:10

- najgorsza, nieremontowana droga w powiecie piotrkowskim to droga powiatowa Bogdanów - Woźniki! I nikt, żaden radny z powiatu tym się nie interesuje ani teraz ani wczesniej! Gdy się przejeżdża przez inne miejscowości widać te wielkie różnice!!!

51


123 ~123 (Gość)23.08.2017 09:27

Top model tupecik i trener personalny się kłania. czy fotograf taki nie.... czy to wina oświetlenia

60


-xy ~-xy (Gość)23.08.2017 09:25

radni powiatowi przez 2, 3 kadencje obiecywali remont drogi Bogdanow- Woźniki - z jakim skutkiem - kazdy może zobaczyć. Trzeba miec nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać na przedwyborcze obiecanki i wybiorą radnych którzy zajmą się tą wyjatkowo zaniedbana drogą!

70


gość ~gość (Gość)23.08.2017 09:15

Leon to starostwu w kadr wszedł niechcący. Ale faktycznie dla naszej gminy zrobił sporo.

50


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc