Inwestycyjny półmetek na drogach powiatowych

ePiotrkow Utworzono: Środa, 23 sierpnia 201719 3932
Na powiatowej mapie drogowej należy odnotować kolejne odcinki, które zostały wyremontowane lub zmodernizowane. Wspólnie z samorządami gminnymi, powiat piotrkowski odnowił w I półroczu tego roku blisko 30 km dróg

Podsumowania dotychczasowych zadań inwestycyjnych dokonał, na ostatniej sesji Rady Powiatu, starosta piotrkowski Stanisław Cubała. - Bardzo duży wkład samorządów gminnych spowodował, że na ten moment wydatki na ten cel przekroczyły 14 mln złotych - wylicza starosta Cubała. - Współpracując z gminami Aleksandrów, Moszczenica, Gorzkowice, Grabica, Wola Krzysztoporska, Ręczno i Wolbórz ułożyliśmy 12 km nakładek asfaltowych (11 zadań za 2,4 mln złotych), we wskazanych przez samorządy miejscach. Przy dofinansowaniu gminy Rozprza i Gorzkowice modernizujemy 4 km odcinek drogi Bazar-Cieszanowice (za 2,5 mln złotych), na realizację którego powiat pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (1,5 mln złotych). Do końca września ma być gotowa, przebudowywana na długości 4 km, droga powiatowa Piotrków - Jeżów. Powiat modernizuje drogę w partnerstwie z gminą Wola Krzysztoporska. Jej koszt to 5 mln złotych.

 

Kolejne 8,6 km to inwestycje wykonywane na drogach powiatowych przez samorządy gminne. Tak jest w przypadku drogi Biskupia Wola - Dalków (7 km za 3,6 mln złotych), na którą gmina Czarnocin uzyskała dofinansowanie z PROW, w wysokości 1,6 mln złotych i dotację z budżetu powiatu - 454 tysiące złotych. Natomiast 120 tysięcy powiat dokłada do remontu na drodze Prymusowa Wola - Skórkowice (1,6 km za 685 tysięcy złotych), której inwestorem jest gmina Aleksandrów.
Efekt dotychczasowych remontów i modernizacji monitorował zespół ds. dróg, w skład którego wchodzą członkowie Zarządu i Rady Powiatu oraz pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. Do tej pory na inwestycje na drogach powiatowych pozyskano ponad 5,7 mln złotych z programów zewnętrznych (PROW - 3,2 mln złotych i Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej - 2,5 mln złotych).

 

II półrocze tego roku zapowiada się równie intensywnie. Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane na dwóch obiektach mostowych w ciągu drogi Bryszki - Stara Wieś za 1,1 mln złotych, a w czwartek rozstrzygnięty zostanie przetarg na drogę powiatową Przygłów - Koło (6 km) , którą powiat realizował będzie w partnerstwie z Nadleśnictwem Piotrków i gminą Sulejów. Natomiast ciężar inwestycyjny na 1,6 km odcinku drogi powiatowej Kobiele Wielkie - Lubień za prawie 460 tysięcy złotych, wzięła na siebie gmina Łęki Szlacheckie, która skorzystała z dofinansowania z wojewódzkiego programu odnowy dróg dojazdowych do pól. Powiat dołoży się do tego zadania, przekazując 210 tysięcy złotych. Prace właśnie się rozpoczęły.

 

(źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie)


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.08.2017 22:10

A kiedy po
Wat
A sc

10


gość ~gość (Gość)23.08.2017 20:23

Do jasnej cholery kiedy poprawcie chodnik od iska do Wojska Polskiego bo znowu miałam upadek bo się koło wymsklo z dziury dobrze że nie jechał samochód panowie radni czy mam zaprosić telewizję

31


Luter King ~Luter King (Gość)23.08.2017 13:40

A na Rakowskiej dwupasmówkę zrobią? Bo drzew tyle powycinane, że się w pale nie mieści!

40


gość ~gość (Gość)23.08.2017 09:43

A Sulejów jak zwykle w czarnej d.... Wstyd

120


Witek ~Witek (Gość)23.08.2017 10:13

Patrząc na jakość wykonania i beznadziejne projekty nie przystające do dzisiejszej rzeczywistości to szkoda publicznych pieniędzy to czyste marnotrawstwo . Przykład nieszczęsne rondo Sulejowskie i nie tylko. W powiecie buduje się drogi za wąskie jeden duży ciągnik zajmuje całą nawet osobówka ma problem minąć go a co dopiero większy pojazd. jak budujemy drogi nadal dla furmanek to dużych sprzętów nie dopuszczać do ruchu w tych miejscach

91


drogowiec ~drogowiec (Gość)23.08.2017 10:15

Zdjęcie przepiękne! Panie radny, trza było iść na całość. Zamiast krótkich spodenek i wymiętej koszulki trzeba było wystąpić w slipach i z gołym torsem. Wyborcy piszczeliby przeokrutnie! Kobitki z zachwytu, chłopy z zazdrości.

111


-mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska ~-mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska (Gość)23.08.2017 09:10

- najgorsza, nieremontowana droga w powiecie piotrkowskim to droga powiatowa Bogdanów - Woźniki! I nikt, żaden radny z powiatu tym się nie interesuje ani teraz ani wczesniej! Gdy się przejeżdża przez inne miejscowości widać te wielkie różnice!!!

51


123 ~123 (Gość)23.08.2017 09:27

Top model tupecik i trener personalny się kłania. czy fotograf taki nie.... czy to wina oświetlenia

60


-xy ~-xy (Gość)23.08.2017 09:25

radni powiatowi przez 2, 3 kadencje obiecywali remont drogi Bogdanow- Woźniki - z jakim skutkiem - kazdy może zobaczyć. Trzeba miec nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać na przedwyborcze obiecanki i wybiorą radnych którzy zajmą się tą wyjatkowo zaniedbana drogą!

70


gość ~gość (Gość)23.08.2017 09:15

Leon to starostwu w kadr wszedł niechcący. Ale faktycznie dla naszej gminy zrobił sporo.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat