metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Chrobry ~Chrobry (Gość)26.07.2011 13:56

Zabawne jest to, że najwięcej na temat wad Chrobrego wypowiadają się osoby do niego nie chodzące, czyt. uczniowie LO III, którzy opowiadają takie bzdury, że tego się nie da czytać (i słuchać).
W Chrobrym uczniów chodzących na korki jest porównywalnie tyle samo co i w III, II czy innych liceach. Skąd to wiem? Bo tam chodzę. Ilość osób uczęszczających na wyrównawcze nie jest większa, niż w Słowackim.
Nauczyciele Chrobrego stawiają nacisk przede wszystkim na przedmioty profilowane, co jest dużą zaletą ILO. Humaniści mają zdecydowanie lżejszą matematykę czy fizykę i odwrotnie.
A największy + naszej szkoły, to mała ilość godzin lekcyjnych. Podczas gdy uczniowie humanistycznej klasy pierwszej w III dwa razy w tygodniu siedzą w szkole do godziny 16.00, w Chrobrym najdłużej siedzimy do 15.00 i to raz w tygodniu.
Wiadome jest natomiast, że w Chrobrym liczy się nazwisko, ale tylko przy rekrutacji. Dzieci wpływowych piotrkowian bez żadnego problemu dostają się do ILO, ale jeśli są totalnymi cymbałami to długo nie pociągną. Takie osoby najczęściej nie zdają w pierwszej klasie, lub po półroczu przepisują się do innych liceów.
Chrobry jest świetną szkołą i nie zmienią tego chamscy uczniowie LO nr III, które kreuje się na ,,łagodniejszą wersję Chrobrego"; a jednak to nasi nauczyciele są jednymi z najlepszych w województwie, że wspomnę tutaj tylko o Kwiatkowskim, Cieślaku czy Błaszczyku; to nasi uczniowie osiągają największe sukcesy w olimpiadach i zawodach sportowych; i wreszcie to nasza szkoła osiągnęła 100% zdanych matur 2011 mimo, że w całym kraju nie zdało aż 1/4 wszystkich uczniów.
Wszystkich gimnazjalistów zapraszam do Chrobrego. Bardzo doby poziom i system nauczania. Lekki plan lekcji. Brak prawie prac domowych (wyjątek - wypracowania z polskiego). A przy tym wszystkim - bardzo dobre wyniki uczniów, którzy (dzięki dobrym nauczycielom) spędzają mniej czasu na nauce w domu.
No i tutaj jest klimat. Niesamowity klimat. Uczycie się w zabytkowym budynku, który uczniowie porównują do Hogwartu (tajemne przejścia i gadające obrazy :D). Każdy nauczyciel jest wyjątkowy, z każdego można się w pewien sposób pośmiać. Bardzo miłe panie bibliotekarki i woźne. Duży wybór języków obcych - rosyjski, niemiecki, angielski, WŁOSKI i łacina. Chociaż troszkę zazdrościmy II francuskiego :). Ogółem - super szkoła, strasznie polecam.
A uczniom Liceum nr III współczuję, że, aby ściągnąć do siebie uczniów, muszą straszyć Chrobrym, naprawdę :)

22


Kasiunia_ ~Kasiunia_ (Gość)12.08.2011 15:25

NIE polecam Gim nr.4 !!!!!!!!!

21


monic ~monic (Gość)04.09.2011 23:21

ja mam tylko wielką nadzieję że gościowi z chrobrego ulżyło po tym jak pojeździł sobie po trzecim ;] szkoda żeby tyle słów na darmo poszło ;] ;]

11


Chrobry ~Chrobry (Gość)02.10.2011 16:25

Oj, monic. W którym miejscu pojeździłem po trzecim? Przytaczając fakty dotyczące godzin lekcyjnych? :D
To uczniowie III LO podjudzają atmosferę, proponuję poczytać wcześniejsze wypowiedzi. Nałatwiej jest nie widzieć własnych wad i błędów, prawda?
Mała poprawka. W tym roku nie ma włoskiego, jest francuski ;)

00


marisha22 ~marisha22 (Gość)05.12.2012 15:10

Ja pięć lat temu ukończyłam IIILO... cóż mogę powiedzieć...Dziś mój wybór byłby inny, a mianowicie Chrobry:) Ze względu na luźny plan lekcyjny oraz możliwość bardziej swobodnego rozwijania swoich zainteresowań, które bym przekuła w udział konkursach olimpijskich..Myślę,że to bardzo ważne aby kładła nacisk przede wszystkim na przedmioty profilowe dzięki temu może skorzystać na tym uczeń,który może zdobywać sukcesy na rożnych olimpiadach a także podnosić poziom swojej szkoły... Obopólna wymiana korzyści:) IIILO jest liceum nijakim, bez pasji,nie potrafi odpuścić potencjalnemu kandydatowi na przykład olimpiady biologicznej języka polskiego i vice versa... Pod tym względem to tragedia... Ja akurat bdb zdałam maturę i sorry ((tutaj obalę pewne atwierdzenie,że uczniowie IIILO nie chodzą na korki itp.)) dzięki między innymi nauczycielom z ILO,którzy mnie przygotowali:)a więc moje przyjęcie na studia wyższe to na pewno nie była zasługa "durnie wysokiego poziomu Słowaka":D który kładzie nacisk na każdy przedmiot a później z tego nic nie wynika... bo nie da rady być ze wszystkiego bardzo dobrym, co najwyżej przeciętnym z każdego przedmiotu... beznadzieja... (("bo w ILO chodzą dzieci znanych piotrkowian...)) ,a co w tym złego? Myślę,że to bardzo małomiasteczkowe podejście... to,że np.chodzi tam córka lekarki czy nauczycielki? No i co... heh. Ja nie mam z tym problemu,bo jestem córką szanowanego przedsiębiorcy i prawnika,więc "chodząca córka jakieś nauczycielki do ILO nie robi na mnie żadnego wrażenia"... A ja córka prawnika chodziłam do IIILO;)Ot!

14


Todi ~Todi (Gość)10.01.2013 19:34

Ot. Machnij się w nawiasy i idź spać, niedorozwoju prawniczy. To ma być tekst czy wzór matematyczny.

20


Gimnazjalista z dwójki ~Gimnazjalista z dwójki (Gość)06.02.2014 13:45

"Chrobry" napisał(a):


Tylko że wy w chrobrym nie macie proilu Prawniczego a III I II lo taki profil ma
Która wybrać szkołe 3 czy 2 lo ten sam profil czyli prawniczy

21


lol ~lol (Gość)10.03.2015 10:08

sp12 najlepsza?? chyba żart, ta szkoła to porażka

40


olek ~olek (Gość)10.03.2015 12:43

Nie jest wyczynem uczyć dzieci , które same się uczą. Uczyć i nauczyć dzieci, które są opuszczone przez najbliższych i z tymi uczniami osiągnąć wynik, wówczas możemy mówić o osiągnięciu.

90


marika ~marika (Gość)02.11.2015 21:50

Artykuł Stary ale nie szkodzi.
O innych szkołach nie będę pisać. Napiszę o swojej czyli II LO.
Wybrałam te szkole po wielu godzinach rozmyślań i zmian :D. Tak przyznaje na początku chciałam iść do chrobrego ale jednak podjęłam inną decyzję... I nie żałuję. To fajna szkoła, atmosfera jest świetna, przygotowanie do matury też (Tak nie mogę przestać myśleć o matematyce).
Jasne że mamy kilku nauczycieli których bym wymienila... cóż. Tak bywa :P Ale ogólnie szkola fantastyczna i godna polecenia.

40


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat