metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Belzebub ~Belzebub (Gość)01.11.2013 17:07

I jeszcze było kino dla dorosłych (ruchome fotografie, film) - tereny dzisiejszej Łódzkiej. Początkowo było to kino objazdowe, w Piotrkowie gościło zawsze ponad 3 miesiące! Od lat 30 - tych XX wieku na stałe. W 1939 słuch po nim zaginął.

30


Juścińska ~Juścińska (Gość)01.11.2013 18:35

Chcę Tych, którzy tworzyli kulturę w Piotrkowie!Ejchelkrauta, Grynszpana, Szoslanda. Chcę ich spowrotem!

40


dag ~dag (Gość)02.11.2013 01:18

Po 3 linijkach zorientowałem się, że to Agawa! Nie wiem kim jesteś czy masz lat 16 czy 66, ale mam nadzieje, że cię chociaż traktują z należytym szacunkiem nasi "sprawozdawcy" i jestem pod wielki wrażeniem Twojego profesjonalizmu. Mam nadzieje, że będziesz pisać częściej i twoja pasja będdzie się rozwijać. Może założysz Blog-a o Ptb?

40


Sprostowanko...... ~Sprostowanko...... (Gość)02.11.2013 07:55

Małe sprostowanko - Przegląd filmów nagrodzonych na różnego rodzaju festiwalach "KONFRONTACJE" był w "Hawanie" nie w latach 90 ubiegłego wieku, a w latach 70 i 80. Druga sprawa, że w czasie okupacji niemieckiej w II W.Ś. filmy były propagandowe i dochód z nich, rodzaj podatku był przez Szkopów przeznaczony na "wysiłek wojenny III Rzeszy dla ostatecznego zwycięstwa". Dlatego władze Polskiego Państwa Podziemnego nakazywały i zachęcały do bojkotu kin w okupowanym kraju, co przełożyło się na hasło: "Tylko świnie siedzą w kinie" oraz na kilka akcji zadymienia albo zasmrodzenia sal kinowych, to raczej w Warszawie.

40


P51 ~P51 (Gość)02.11.2013 12:05

Kino Hutnik zostało zamknięte troche wcześniej, nie bezpośrednio przed budową trasy W-Z. Z tego co pamiętam,ze względu na posadowienie na niestabilnym gruncie ( koryto Strawy - głębiej położona tzw.kurzawka) cały budynek zaczął się osuwać i przechylać.Pamietam także,jak jako uczeń szkoły podstawowej chodziłem tam na seanse zorganizowane.W końcowym okresie użytkowania strasznie śmierdziało z piwnic...;-)

40


CoolMen ~CoolMen (Gość)02.11.2013 21:34

"dioptaz1500" napisał(a):


Po przeciwnej stronie ulicy.

30


jestem z miasta ~jestem z miasta (Gość)03.11.2013 07:37

"dioptaz1500" napisał(a):
Kino Czary czyżby mieściło się Willi Wanda?!

Na przeciwko w budynku późniejszego KS Start.

30


a objazdowe? ~a objazdowe? (Gość)16.11.2013 16:25

jako mały kilkuletni chłopak jezdziłem z moją babcią piotrkowskim kinem objazdowym po całym powiecie babcia była kierowniczką, kasjerką[nosiła duża zelazna kasetke],oraz drygowała ekipą techniczną która z regóły była wypita jezdzilismy jasno zieloną nysą czekały na nas tłumy ludzi to była przygoda

30


DW ~DW (Gość)13.04.2015 09:47

Napis KINO "CZARY" - jeśli się dobrze przyjrzymy - jest widoczny do dziś (ul. Dąbrowskiego 11a). Pozdrawiam DW

40


dioptaz1500 ~dioptaz1500 (Gość)02.11.2013 18:16

Kino Czary czyżby mieściło się Willi Wanda?!

12


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat