metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
sd ~sd (Gość)25.07.2017 13:51

Niemcy ssią, jak już coś to lepiej jechać do Holandii.

52


Eu ~Eu (Gość)25.07.2017 16:09

Co za brednie.

50


W-sulej ~W-sulej (Gość)26.07.2017 08:39

Nad czym się tu zastanawiać. Przecież rządzący nie myślą o rozwoju kraju tylko o tym aby samemu napchać kabzę. Nie ma tu różnicy między PO a Pis. Na stołkach zasiadają swoi ludzie bardzo często nie posiadający w tych kierunkach co potrzeba wykształcenia. Kształcimy ludzi, którzy mogli by objąć te stanowiska zgodnie z wykształceniem ale nie mają siły przebicia. Nie jest ważne wykształcenie i praktyka tylko partyjność i znajomości w odpowiedniej partii. Uciekają za granicę, bo dla nich nie ma miejsc pracy.

51


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)25.07.2017 17:43

Do Niemiec do pracy? Panie Wolski - gdzie sens, gdzie logika?!
Polak miałby tam tyrać, kiedy byle ciemny typ jedzie tam po socjal? No Panie kochany, nie stawiaj Pan Polaków za Murzynami! Toż to nieładnie i ma w sobie coś poniżającego.
Jak już jechać do Niemiec z powodów finansowych, to jedynie po wypastowaniu na dowolny odcień brązu i bełkocząc coś w niezrozumiałym narzeczu (np. rodzimych Żulusów) domagać się zasiłku i darmowego mieszkania. Panie, dla Niemców jeden pasożyt wte czy wewte nie robi już wielkiej różnicy. A co za różnica, czy pasożyt będzie z Polski, Afryki czy Azji? Pasożyt to pasożyt. Polski pasożyt nawet lepszy od tamtych (bezpieczniejszy!), bo nie wysadzi się w tłumie, ani nie urządzi sobie przejażdżki ciężarówką po miejskim deptaku.
Do pracy? Dobre sobie!
;)

95


mieczyslaw ~mieczyslaw (Gość)25.07.2017 19:31

ja tam od 3 lat mieszkam w NIemczech, pracuje, oplacam mieszkanie i odkladalm, niemcy to najlepsza opcja, kurs dobry, male odleglosci do Polski i ludzie uprzejmi. i niezmienilbym tej pracy na zadna inna w Polsce. w Pl dostaniesz 1700zl a w De za ta sama prace tez 1700 tyle ze euro, 10 lat dobrej pracy i nie musze sie martwic o przyszlosc

62


Sandra ~Sandra (Gość)05.11.2017 11:10

ja myślę, że to jeszcze zależy od branży, ja jako opiekunka osób starszych innego kierunku niż Niemcy sobie nie wyobrażam, bo warunki są zupełnie inne niż u nas, a jak się jeszcze wyjeżdża z dobrą agencją, z przejrzystym regulaminem jak medipe to tym bardziej komfort pracy wzrasta

51


Monia66 ~Monia66 (Gość)20.02.2018 14:27

Pewnie, że warto wyjechać!Zdecydowanie można więcej zarobić niż u nas i to za taką samą pracę. Jednak wiadomo teraz nigdzie nie jest bezpiecznie dlatego też ja przed każdym wyjazdem za granicę kupuje sobie dobre ubezpieczenie i zabieram ze sobą dowód z offshoreidcardscom. Kolekcjonerska wersja ale wygląda super. Czasami mam problem z odróżnieniem go od oryginalnego.

24


Magdalenka76 ~Magdalenka76 (Gość)04.12.2017 23:21

Pracuję jako opiekunka osób starszych i szczerze powiem, że bałam się, że to nie będzie praca dla mnie, ale trafiłam na fajną agencję (Medipe się nazywa) i zasady współpracy są bardzo fajne, zarobki duże , premie ( nawet 400 euro) , a praca naprawdę przyjemna. Mam nadzieję, że będzie mi dane współpracować z nimi jak najdłużej

15


Maja ~Maja (Gość)06.07.2018 14:19

Ja pracuje w sklepie w Hanoverze, prace znalazłam na portalu: kierowcazadzwoni.pl - polecam portal, oraz samą pracę w Niemczech - da się żyć na poziomie i jeszcze coś odłożyć

13


Mich ~Mich (Gość)27.05.2018 21:32

Przeczytałem pierwsze zdanie i już dalej nie czytam bo 1 zdanie jest bzdurą. "Warunki gospodarcze panujące obecnie w Polsce są powodem, dla którego wiele osób zastanawia się nad emigracją". Przecież warunki gospodarcze w 2017 były bardzo dobre. Dużo pracy i podwyżki.

46


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat