metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
fd ~fd (Gość)21.03.2017 02:17

zalegalizujmy maryhę, potwórzmy państwowe ośrodki w których będzie hodowana - to jest zapach przy którym chce żyć do śmierci

10


Pisowy ~Pisowy (Gość)21.03.2017 05:52

Popieram. Już dość tych chlewni. Nowych zakazać a obecnie funkcjonujące kontrolować pod względem przestrzegania przepisów ochrony środowiska i budowlanych.

97


Witek ~Witek (Gość)20.03.2017 21:16

Wszystkich Kułaków na taczki i pogonić z gminy to samo zrobić w całym powiecie gdzie ochrona środowiska i sanepid?

05


to_ja ~to_ja (Gość)21.03.2017 08:05

Świętym prawem każdego rolnika, zapisanym w konstytucji, powinna być możliwość swobodnego hodowania i uprawiania ziemi. Bez wyjątku. Pewnie, zgodzę się, że nie powinno być to zlokalizowane tak blisko zabudowań. Ale czemu rolnicy nie wybudują chlewni, obór na oddalonych działkach poza miejscowościami tak jak to praktykują na dolnym śląsku? A no temu, że tam już ludzie mają inną mentalność, bardziej zachodnią. Przede wszystkim rolnicy mogą spać spokojnie wiedząc,że nic im nie zagraża, u nas niestety zaraz by albo rozkradli co się da, albo zrobili by na złość tak jak często robią w przypadku kurników, zakręcają gaz w zimie. I dlatego żaden zdrowo myślący człowiek w naszych realiach nie zdecyduję się dobrowolnie oddalić inwestycji od swojego miejsca zamieszkania.

42


nie hodujący Grabiczanin ~nie hodujący Grabiczanin (Gość)21.03.2017 08:34

A u nas w Grabicy, po 1000 sztuk przypada na przeciętnego hodowcę, są też dużo większe hodowle i jakoś nikt się jeszcze ze smrodu nie wyemigrował.

46


sklave sklaveranga21.03.2017 08:53

No to nam się ta Polska odmieniła! Nigdzie nie chcą chlewni a mięsko wszystkim smakuje, no prawie wszystkim. Jest tylko jedno miejsce w Polsce i to w samym centrum miasta gdzie chlewnia od dziesiątków lat nikomu nie przeszkadza i pomimo że ohydnie śmierdzi to jeszcze truje cały kraj. Byłem w Niemczech w takim malutkim miasteczku i wyobraźcie sobie, że taki Bauer gnój składował przy samej ulicy i nikomu to nie przeszkadzało. Ba dziwiłem się dlaczego ten gnój nie śmierdzi. Śmiał się tylko i powiedział że ma nie śmierdzieć to i nie śmierdzi. Ale jak on to robi to nie chciał już powiedzieć. Dziwiło mnie jeszcze że jak z pola wracał ciągnikiem to był on tak czysty jakby z fabryki wyjechał. Myjnie ma na polu czy co, zastanawiałem się ale niczego takiego nie widziałem. Chlewnia na kilka tysięcy świń jest czyś normalnym. Tylko ze świnie są jakieś nienormalne nie słychać ich, nie czuć smrodu a Bauer grzeje się w chałupie za darmo i jeszcze sprzedaje prąd. No ale Niemcy to dziki kraj. Więcej na http://sklave.manifo.com/

Komentarz był edytowany przez autora: 21.03.2017 08:56

74


ten tego ~ten tego (Gość)21.03.2017 05:39

na zdjeciu 11 widac ze niezla rozróba była aż krzesła latały :)

41


przypadek ~przypadek (Gość)21.03.2017 10:24

taka chlewnia, zawsze może się przez przypadek spalić po uderzeniu pioruna, prawda ?

04


v ~v (Gość)21.03.2017 11:58

Radni byli
i podejmą uchwałę intencyjną w sprawie sprzeciwu budowy

43


Mariuszek ~Mariuszek (Gość)21.03.2017 13:07

Kopalnia w Sulejowie rusza już za chwilę jakoś cicho o tym fakcie - czyżby Burmistrz przegrał z Pachem?

31


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat