metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)05.02.2018 10:26

To miasto zdecydowało, że powiat prowadzi służbę zdrowia!!! To kłamstwo, że nie miało na to wpływu!!! Rozporządzenie zostało napisane na ich życzenie. Oddali też powiatowi urząd pracy, który do dzisiaj prowadzi powiat. A sami wzieli prowadzenie i dotowanie bibliotek w mieście i powiecie. To wszystko wówczas było uzgadniane!!! Nic do tego nie miał rząd!!!

64


gość ~gość (Gość)02.02.2018 16:24

Polski język, trudny język: "Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej"

122


Piotr Piotrranga02.02.2018 13:03

Budżet miasta Piotrkowa to trochę ponad 300 milionów, budżet powiatu "Miasto Piotrków Trybunalski" dla którego obowiązki starosty wykonuje Prezydent Miasta to nieco powyżej 100 milionów. Łącznie mamy niezłą sumkę ponad 400 baniek.
Dla porównania budżet Powiatu Piotrkowskiego (ziemskiego) to niecałe 68 milionów. Dane ze stron BIP po stronie przychodów.
Jeżeli pan Prezydent Miasta (pełniący dla niego obowiązki starosty) chce aby opieka zdrowotna mieszkańców miasta stanowiła ból głowy starosty sąsiedniego powiatu to wyjście jest bardzo proste: miasto powinno zrezygnować z bycia odrębnym powiatem grodzkim.
Prezydent Miasta straci władztwo nad ok połową ulic w mieście ( wszystkie o statusie dróg powiatowych i krajowych) w tym z zakresie organizacji ruchu, straci władztwo nad szkołami średnimi i pozbędzie się ok 100 baniek z budżetu miasta jako odrębnego powiatu.
Pan starosta Powiatu Piotrkowskiego z wdzięcznością przytuli 100 baniek w budżecie co zdecydowanie pokryje koszta utrzymania przychodni. I nie łudźmy się, że te 100 baniek będzie wydane na obszarze miasta o nie! Powiat Piotrkowski to jeden z biedniejszych powiatów łódzkiego co z reszta widać po na przykład drogach. Pan Cubała robił już aluzje do takiego rozwiązania mówiąc o "połączeniu powiatów" czy "włączeniu" do powiatu - cóż nie dziwię się mieć do dyspozycji 68 a 168 baniek to jest różnica.
PS Przywołane rozporządzenia dotyczą "podziału łupów" w trakcie reformy samorządowej Buzka z 1998r . Dotyczą mi Szpitala na Wojska Polskiego 77 i nie ma tam słów "wraz z przychodniami podstawowej opieki zdrowotnej" że posłużę się cytatem z tekstu powyżej. I nie ma tam nic o obowiązku utrzymywania objętych instytucji po wieki wieków.
Na takiej samej zasadzie podziału łupów "Hawana" wylądowała w samorządzie wojewódzkim co nie przeszkodziło temu sprzedać ją jak nadarzyła się okazja.
PS2, Powiaty mają obowiązki w zakresie ochrony zdrowia ale w odniesieniu do swoich mieszkańców. Natomiast utrata statusu odrębnego powiatu miastu zdecydowanie się nie opłaci nawet kosztem utrzymanie tych 2 czy 3 przychodni .

217


ber ~ber (Gość)02.02.2018 14:34

czego tu nie rozumieć., miasto -powiat grodzki powinien mieć swoją służbę zdrowia, tak jak powiat ziemski ma swoją

65


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat