metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Bartosiak ~Bartosiak (Gość)18.07.2008 10:08

Panie Dum Spiro Spero!
Dość pochopnie wydaje Pan sądy...
Najpierw sprawy merytoryczne:
1. Pana post wskazuje na to, że pamięć się zatarła, że trzeba to przypominać. Tu nie zgineli walczący żołnierze - 18 z 20 rozstrzelanych to byli zakładnicy - cywil, jak J i być może Pan. Ot, wyszli z domu - i trafili przed pluton egzekucyjny. Akt terroru - typowy dla okupanta. przykre, że już tak mało wiemy o historii.
2. Boisko im. pomordowanych? Pan wybaczy, to nie brzmi poważnie...
3. Konflikt co do obiektów istnieje - budowa boiska zakłada niwelację terenu, a więc zniszczenie tego wału, pod którym rozstrzelano ludzi. Dla niektórych to ważne. Jeśli możemy zgodzić się na nietykalność byłego cmentarza za synagogą, dlaczegi nie chcemy uszanować miejsca śmierci Polaków??
Poza tym SAM CYKLODROM TO TAKŻE PAMIĄTKA PRZESZŁOŚCI, ostatni zachowany w Polsce.
4. Nie wie pan chyba, że nad przeznaczeniem tego miejsca debatowano już w 2005 roku. I w wyniku wniosków MIESZKAŃCÓW Piotrkowa zdecydowano o przeznaczeniu na zieleń parkową. Po to istnieje planowanie, aby takich spraw nie roztrząsać w nieskończoność. niestety, Prezydent do tych planów nie zajrzał...
5. Dziwi mnie także pogląd, że młodzież możwe spędzać czas tylko na boisku. Z obserwacji Cyklodromu wynika raczej że młodzież bardzo lubi pobyt na zielonej trawce. Zagrać w piłkę można tutaj i teraz, ale rzadko ktos przyniesie piłkę. częściej puszkę piwska.
6. Ostatnia uwaga: niech mi ktoś wytłumaczy, jakim to prawnym cudem samo stanie gdziekolwiek (np. w bramie) jest karalne, i może być powodem "spisania"? A przy okazji - sam fakt zapisania nazwiska przez policjanta nnie oznacza ukarania. Jeśli ma się czyste sumienie, nie ma się czego obawiać. Niestety, obawa obywatela przed policją to społeczna pozostałość PRL.
Co do wycieczek osobistych:
Drogi Panie, fakt że aktualnie mam dom, nie jest powodem do publicznego piętnowania. Ktoś komu się "lepiej powodzi" był dyżurnym wrogiem w poprzednim ustroju. Choć nie wiem, skąd taka opinia o mnie. Do Pana wiadomości: wychowałem sią na ciasnym miejskim podwórku, wśród innych tak "zamożnych", że jeden kolega na 20 miał PRAWDZIWĄ piłkę!. Na domiar złego coś około 1965 roku to podwórko nam wyasfaltowali - to była wtedy taka akcja "poprawiania" podwórek - też dla dobra dzieci i młodzieży. Tak więc drogi Panie, po prostu patrzę z perspektywy większego doświadczenia niż Pan.
Na koniec: teraz zwraca Pan uwagę TYLKO na to, gdzie pograć w piłkę. Proszę sie jednak także zastanowić, gdzie pójść na spacer z dzieckiem w wózku??? (mieszkając np. w okolicach POW i Wojska Polskiego).
Serce (miękkie i czułe) trzeba mieć otwarte dla wszystkich, nie tylko dla tych co "strzelają w okienko". Do tego wieku trzeba zdrowo dorosnąć, potrzebne sa place zabaw, piaskownica. To właśnie chcemy zbudować Na Cyklodromie.
Ostrożnie z tymi przysłowiami - co Pan ma na myśli, sugerując mi "miękki tyłek?????????" :-)
Pozdrawiam.
Robert Bartosiak

00


JA ~JA (Gość)05.07.2008 12:28

Boisko o ktorym mowa na poczatku tekstu to przy ul. Modrzewskiego miedzy nowymi blokami, moge podpowiedziec urzednikom, bo pewnie nie wiedza ze ladne boisko znajduje sie przy gimnazjum na modrzewskiego, ale zeby nie bylo zbyt prosto bo w tym kraju nie moze byc latwo, aby grac w pilke trzeba przeskoczyc przez plot, moze jednak zrobic otwarte dla wszystkich to boisko, tam nikomu nie bedzie przeszkadzalo bo nie ma w poblizu blokow, wiec choinki nie beda polamane, psy nie wchodza, samochody nie zostana potluczone. A boisko z programu ORLIK nie powstanie ;). Moze ktos napisze jak sie ma to boisko na wierzejach tam tez miedzy domkami mialo byc oddane chyba w grudniu, wybudowane zostalo??

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)05.07.2008 13:15

na Wierzejach właśnie nie "między domkami" tylko sporo dalej... boisko powstało i funkcjonuje, tyle że dzieci z sąsiedztwa mogą tam pograć od 20 do 22, kiedy powinny być już w domach

00


dami ~dami (Gość)05.07.2008 13:46

A tam na Wierzejach można sobie pograć ?

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)05.07.2008 14:18

Szanowny Pan Redaktor nie rozmawiał z protestującymi, więc nie zna ich argumentów oprócz tych, które - wybiórczo - podali mu urzędnicy. Aby mieć obiektywne spojrzenie, należy porozmawiać ze wszystkimi stronami sporu, co jest zasadą obiektywnego dziennikarstwa.
Dziwi nas dziennikarska zmowa milczenia wokół Miejsca Pamięci Narodowej które znajduje się na tym samym terenie. Żaden fragment naszych wypowiedzi na ten temat nie doczekał się publikacji, ani w TT ani w Radiu Piotrków. Znowu Armia Krajowa jest "be", jak za komuny? A Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa może sobie pisać pisma do Prezydenta Miasta i nic z tego nie wynika?
Podobnie nie wspomina się o tym, że teren Cyklodromu został przeznaczony na zieleń parkową w "Studium zagospodarowania miasta" na wniosek mieszkańców. A lokowanie boiska pośrodku przedwojennego osiedla domków jednorodzinnych jest absurdem.
Pani Zaremba mieszka "dwie ulice dalej" więc jej hałas z boiska nie będzie dotyczył. Nie ma więc prawa wypowiadać się w imieniu tych, którzy mieliby sąsiadować z boiskiem przez płot. Przypuszczam, że bardzo łatwo i przyjemnie jest być dobroczyńcą cudzym kosztem, konkretnie - naszym.
Dzieci grają na ulicy, bo nie chce im się zrobić trzech kroków na murawę na Cyklodromie. Czy są tam warunki do grania? Oceńcie sami, każdy może zobaczyć.
Jak w ogóle można komuś robić zarzut z tego, że nie chce, aby mu popsuto warunki życia w domu odziedziczonym po dziadku albo wybudowanym ciężką pracą? Argument "i tak jest hałas od kolei" jest idiotyczny, bo przejazd pociągu trwa ledwie kilkanaście sekund. Poza tym, cóż za porażająca logika: skoro ktoś już ma w pobliżu źródło hałasu, to trzeba mu jeszcze dołożyć?
A może zamiast hałaśliwego boiska - wyciszający pas zieleni?

00


irbis ~irbis (Gość)05.07.2008 14:35

Cóż, jak zwykle urzędnicy nie widzą dalej od własnego nosa.
- Prezydent, radny, urzędnicy działu inwestycji nie wiedzą o tym, co zostało uchwalone jako STRATEGIA planowania miasta???
- Piotrków liczy ponad 70 000 mieszkańców, i nie wszyscy z nich to młodzi piłkarze. Potrzebne są miastu parki, biblioteki, kina. Potrzebna jest ochrona zabytków. Potrzebna jest troska o świadectwa przeszłości. A władze miasta planują budowę boisk w źle wybranych miejscach i bronią tych fatalnych pomysłów "jak niepodległości"
- Cyklodrom jest także sam zabytkiem - TO JEDYNY TAKI OCALAŁY OBIEKT W POLSCE!!!! A budowa boiska zakłada zrównanie z ziemią cześci wałów tworzących koronę cyklodromu.
- Jak zabierają się urzędnicy do planowania: od lutego do maja w publikacjach powtarzano adres: Budki 6. Ulica Budki nie ma wogóle parzystej strony!!! Czyżby pan Prezydent nie znał własnego miasta? A mapy nikt mu nie pokazał?? Na trzy wybrane lokalizacje do programu ORLIK żadna nie okazała się realna!!! Egzamin z planowania inwestycji publicznych WŁADZE oblały poniżej Pały!!! A teraz winą obciąża się ludzi, broniących swoich słusznych praw???? Skądś to znamy...

00


Chlopcy z ferajny ~Chlopcy z ferajny (Gość)05.07.2008 15:08

Panie Bartosiak, Pan tak pieknie ludzmi manipulowac probujesz, ze Pan w wyborach na prezydenta powinien startowac. Tylko powiedz no nam, Panie Bartosiak, czy Pan aby na pewno w Piotrkowie mieszkasz, czy tez z Warszawy tylko na weekendy wpadasz, bo jakos rzadko Pana, Panie Bartosiak, w okolicy uswiadczyc mozna. I powiedz no nam, Panie Bartosiak, jeszcze jedno, bo zrozumiec tego nie sposob. Kolej warszawsko-wiedenska za oknem Panu, Panie Bartosiak, nie przeszkadza, a boisko Panu przeszkadzac bedzie?

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)05.07.2008 17:11

Chłopcze z ferajny!
Jako informatyk jestem wyczulony na manipulowanie informacją. Pana zarzut co do mojej manipulacji ludźmi jest typowo retoryczną "zagrywką" - tej gierki z Panem nie podejmuję, nie o tym mówimy. I aby skończyć z osobistymi przytykami, odpowiadam:
- mieszkam i pracuję w Piotrkowie Trybunalskim
- w okolicy Cyklodromu jestem bardzo często. Na przykład co kilka dni sprzątam na Cyklodromie.
- w wyborach startować nie zamierzam, to zajęcie dla polityków. Swój obowiązek pracy dla dobra ogółu staram się realizować w działalności społecznej.
Co do JEDYNEGO Pańskiego pytania związanego z tematem:
Kolej owszem, nieco przeszkadza. Od czasu szacownej kolei Warszawsko-Wiedeńskiej kursuje jednak rzadziej. Poza tym to się zapewne poprawi, bo już zaczyna się w Polsce, wzorem innych cywilizowanych krajów, budowa ekranów ochronnych obok torowisk (polecam obejrzeć - okolice Rogowa, remontowana linia Łódź-Warszawa), na co w przyszłości liczę, a i upomnieć się nie omieszkam.
W porównaniu z istniejącą od czasów Guberni Piotrkowskiej linią kolejową boisko na Cyklodromie jest wymysłem nowym. Tak nowym, że autorzy tego zaskakującego pomysłu nie zbadali warunków. Szczególnie nie zapoznali się z przeznaczeniem terenu na zieleń parkową w "Studium zagospodarowania...", a konsekwentna i spójna polityka planowania charakteryzować powinna dobrze zarządzane miasto. Godne europejskich ambicji.
A tutaj, Chłopcy Z Ferajny - mamy Europę, a nie Chicago w czasach prohibicji. Co też radzę wziąć pod uwagę.
Ojca Chrzestnego NIE pozdrawiam.

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)05.07.2008 19:06

"Dziwi nas dziennikarska zmowa milczenia wokół Miejsca Pamięci Narodowej które znajduje się na tym samym terenie. Żaden fragment naszych wypowiedzi na ten temat nie doczekał się publikacji, ani w TT ani w Radiu Piotrków."
Radio Strefa FM - informowało o bezczeszczeniu pomnika, o pijaństwach w tym miejscu obszernie jeszcze przed lokalizacja w tym miejscu boiska: i w dziennikach i w Faktografie. Tak samo jak w materiałach o proteście mieszkańców dotyczącym boiska. Proszę najpierw zapytać a nie tworzyć teorii spiskowych.

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)05.07.2008 19:55

A tu jest na to dowód http://www.strefa.fm/news.php?akcja=wiecej&id=914
a tu w komentarzach jest zaproszenie do słuchania Strefy FM i jakoś w komentarzach reklamacji co do treści materiału nie było ...
http://www.epiotrkow.pl/news/Boisko-w-mojej-gminie-wzrost-kosztow-i-nowa-lokalizacja,489
i zapewniam, ze padły wszystkie Wasze argumenty także i o Cyklodromie. Dodatkowo w materiale o wiecu popracia dla budowy boiska przedstawione były argumenty strony przeciwnej tez o miejscu historycznym - to jeżeli chodzi o zasadę obiektywnego dziennikarstwa. Tu na epiotrkow sami przedstawialiscie swoje argumenty w komentarzach ...

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat