metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)12.02.2018 18:43

Niemcy napadli na Polskę,gwałcili ,mordowali,kradli nasze dobro.
W obozach smierci kture wybudowali w naszym kraju,zagazowali i spalili 2mln ludzi duża większość to żydźi.
Polskie rodziny ich ukrywaly, a oni teraz zażucają nam Polakom udział w holokauście.!
Hańba !!! Ale prawda się obroni sama.

112


otico ~otico (Gość)14.02.2018 09:47

Niemcy. Niemcy rozstrzelali. Polaków.

10


historia ~historia (Gość)13.02.2018 14:49

Czy to prawda że jeden pan to przeżył?

10


xxxyyy ~xxxyyy (Gość)12.02.2018 15:25

Moja mama dobrze pamięta. Niedawno, po raz kolejny, opowiadała mi, co wtedy widziała jako dziesięcioletnia dziewczynka. Mieszkała w tej dzielnicy. Bardzo dobrze pamięta ten dzień.

90


gość ~gość (Gość)13.02.2018 08:41

A może ktoś przypomni nazwiska rostrzelanych szłyszałem ze 20 było roztrzelanych

10


gość ~gość (Gość)12.02.2018 23:58

Hmmm tak sobie pomyślałem. .. co sie stało z "AGAWA"? Nikt nie pisal tutaj lepszych artykułów!

03


prawda i tylko prawda jest ciekawa i wyzwoleńcza ~prawda i tylko prawda jest ciekawa i wyzwoleńcza (Gość)12.02.2018 19:20

Podajmy zgodnie z faktami nie każdy Niemiec był hitlerowcem, ale każdy hitlerowiec był Niemcem. I jeszcze pytanie do władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, społecznych i partii politycznych, lokalnych piotrkowskich mediów oraz policji - do dziś nie ma tablicy z nazwiskami pomordowanych na Budkach ludzi, a jeszcze w początkach lat 90 ubiegłego wieku była; ktoś ją ukradł, gdyż była z brązu i nadawała się na złom kolorowego metalu; dlaczego do dziś nie schwytano złodziei i PRZEDE WSZYSTKIM DLACZEGO DO DZIŚ NIE ODTWORZONO TEJ TABLICY Z NAZWISKAMI ROZSTRZELANYCH OSÓB? WSTYD! Powinna zostać odtworzona, może nie z metalu, aby nie kusić łajdaków i łotrów, ale z granitu lub marmuru powinna już dawno na tym pomniku być. Przez szacunek dla historii Naszego Narodu i Naszego Państwa, przez szacunek dla Pomordowanych i ich Rodzin ta tablica powinna zostać tam na powrót umieszczona. Do tego powinny się przyczynić i doprowadzić władze miasta i powiatu, organizacje kombatanckie, harcerze, organizacje społeczne, piotrkowskie media i przede wszystkim PARTIE POLITYCZNE! Nie widzę i nie słyszę chętnych i zaangażowanych do pracy nad powrotem tablic w pełnym brzmieniu z nazwiskami zabitych. Kto to zrobi? Jestem dziwnie pewien, że ten komentarz zostanie wywalony, bo jest bardzo niepoprawny politycznie i niewygodny dla piotrkowskich elit. Gdzie one są i co zrobiły w tej sprawie? Kłaniam się!

280


Eduardo ~Eduardo (Gość)12.02.2018 14:52

Nie ma kogoś takiego jak "hitlerowcy". To byli Niemcy. Kiedyś się pisało powszechnie "hitlerowcy" by nie urazić tych "dobrych Niemców" z NRD, teraz można i nawet należy swobodnie pisać jakiej narodowości byli zbrodniarze. Niemcy, po prostu Niemcy. Niemcy nawet za Hitlera nazywały się Niemcami.

210


Nick ~Nick (Gość)12.02.2018 13:35

No i super.I tak ma zostac

120


Nowy komentarz
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat