metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)17.04.2017 12:43

Małgosia Pingot jest bardzo dobrym i ostatnio coraz bardziej rozpoznawalnym lokalnie człowiekiem, niemniej jednak raczej na urząd Prezydenta nie zdecydowałaby się kandydować.

115


serio? ~serio? (Gość)17.04.2017 12:33

Ale że M. Pingot WOŚP organizowała? Chyba się lansowała na popularności tej akcji, bo z tego co słyszałem, to do organizacji ręki nie przyłożyła.

194


Remik ~Remik (Gość)17.04.2017 21:33

Pani Elu wstydu przynosisz naszemu miastu

81


3fe2rtde3 ~3fe2rtde3 (Gość)17.04.2017 21:28

Wstyd mi za was, że oceniacie ludzi po płci. Powinny decydować umiejętności, a nie to, że ma być tyle, a tyle procent kobiet i mężczyzn!

71


Kamil ~Kamil (Gość)17.04.2017 21:28

Pani Elka wont nie chcemy cię słuchać

71


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)17.04.2017 21:22

Cytuję:
W Radzie Miasta Piotrkowa stanowią 26%, w Radzie Powiatu mniej niż 24%. Nie są prezydentami, burmistrzami, ani wójtami, przynajmniej w naszym mieście i powiecie. (...) Z czego wynika tak znikoma reprezentacja kobiet w życiu społeczno-politycznym naszego miasta? Najogólniej można powiedzieć, że z nierówności społecznych między kobietami i mężczyznami. Pytanie tylko czy kobiety akceptują te nierówności, a jeśli tak, to dlaczego?


Nie ma żadnych "nierówności społecznych". Kobiety mają dokładnie taki sam dostęp do pełnienia funkcji publicznych, jak mężczyźni. A to, że wśród wójtów, burmistrzów, prezydentów, posłów, senatorów czy radnych jest więcej mężczyzn niż kobiet, może wynikać z tego, że:
1) zainteresowanie pełnieniem takich funkcji wykazuje mniej kobiet, niż mężczyzn;
2) wyborcy (a więc także i kobiety!) wolą wybierać na wspomniane stanowiska mężczyzn.
Obecny stan rzeczy obala też tezę, że kobiety głosują na kobiety - gdyby tak było, to u władzy byłyby prawie same kobiety, bo kobiet (wśród wyborców) jest więcej, niż mężczyzn.
***
A tak w ogóle, to kolejny temat "z dupy" - bo co z niego niby wynika? Przecież obecny stan jest tylko efektem wynikającym z zasad - tak powszechnie uwielbianej - demokracji! W czym zatem problem?

70


1234 ~1234 (Gość)17.04.2017 21:02

"Odbiło wam całkowicie,o kim wy gadacie,o kogo się kłócicie ? Przecież te panie,jedna z nich na pewno, to taki miejscowy folklor,w polityce nic nie znaczą .Aby wygrać z Chojniakiem trzeba mieć duże jaja nie cycki."
ani jaja, ani cycki 97-300 - plecy trzeba mieć...

41


Polak ~Polak (Gość)17.04.2017 19:57

Tak...czas na kobietę...kobiety nie są gorsze od facetów.

33


do feministek ~do feministek (Gość)17.04.2017 20:48

Ludzie nie dzielą się według płci tylko na mądrych i głupich, ale nie wiem czy zrozumcie.

90


Piotrkowtryb ~Piotrkowtryb (Gość)17.04.2017 15:14

Najważniejsze to coś zmienić w Piotrkowie. Kobieta to dobra opcja. Pani Radna Marlena Wężyk-Głowacka to interesująca opcja. Bardzo mi się spodobało że woli słuchać ludzi niż bezmyślnie głosować jak układ chce. Bardzo mi się podoba że Radna jako jedyna była przeciw Rondo rzezi. Obserwuję Panią proszę działać i ma Pani mój głos.

78


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat