metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)16.10.2017 10:27

Witek ale ty głupoty piszesz .Jezdzisz 200 km żeby po marketach pochodzić jesteś żałosny

118


Witek ~Witek (Gość)16.10.2017 10:07

Przecież Solidarność strajkowała bo chcieli wolnego rynku a teraz kota ogonem odwracają?. Dla mnie to głupota w czystej postaci i dlaczego nikt nie mówi ,że osoba która pracuje w sobotę czy niedzielę w tygodniu ma dni wolne i pracownikom to odpowiada gdyż wtedy w tygodniu można załatwić sprawy urzędowe . Gdy jadę z rodziną dla przykładu 200 km od domu to mam okazję wejść do marketów po drodze w innych miastach i coś kupić a tak podróż jest bez sensu. Skoro tak to proszę wszystko zamknąć w niedzielę i księdzu zakazać odprawiania mszy i zbierania na tacę

1112


gość ~gość (Gość)16.10.2017 10:08

Na zachodzie sklepy pozamykane w niedziele i gospodarka im się nie wali. Przypomnę też, że np. w Niemczech jeszcze w latach 90-tych sklepy były czynne do godz. 19.00, a tylko w tak zwany długi czwartek do 21.00. Sobota była bodajże do 15.00 i funkcjonowali i lepiej się rozwijali niż obecnie. Dziś mamy internet, gdzie też robimy dużą część zakupów tak, że spokojnie gospodarka się nie zawali co najwyżej mniej zarobi zagraniczna sieciówka, a więcej skasują drobni, usługi i sklepy internetowe. W gospodarce nie ma próżni. Zakupy można też zrobić wieczorem na tygodniu zamiast oglądać serialowe ogłupiające szmiry w TV.

1110


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)16.10.2017 11:21

A ja napiszę dyrdymały, żeby handel cały tydzień nie pracował a był czynny tylko w soboty, niedziele, święta państwowe i kościelne, kiedy inni mają wolne, a kościoły powinny być czynne w tygodniu z wyłączeniem powyższych dni wolnych od pracy. Tak nam dopomóż sejm i wszyscy politycy.

123


gość ~gość (Gość)16.10.2017 10:52

Witek widać że nie znasz realiów. Bardzo duża ilość osób pracujących w niedzielę tylko teoretycznie ma ten dzień wolny w tygodniu. Pracuje w "PTAKU" i tutaj mnóstwo ludzi pracuje 7 dni w tygodniu! Tak to niestety wygląda. Powinien obowiązywać całkowity zakaz. Obserwuje co się dzieje u nas w pracy. Weekendami przyjeżdżają całe rodziny po to aby pospacerować po halach. Dziwi mnie ten wybór ale cóż...niektórzy nie potrafią spędzać inaczej wolnego czasu.

97


jestem przeciw zakazowi ~jestem przeciw zakazowi (Gość)16.10.2017 12:33

Co się tego handlu tak uczepili? Jest tyle innych zawodów, w których o wolnych sobotach i niedzielach można zapomnieć: ochrona zdrowia, policja, straż pożarna, usługi gastronomiczne, nawet transport ( w tym miejski). Wszystkim zabronić pracy w niedziele, bo co taki kierowca MZK nie ma prawa spędzić czasu z rodziną? Niech MZK w niedziele też nie jeździ. Kościołów jest tyle, że każdy ma blisko i dla zdrowia może się przejść.

124


pracujący ~pracujący (Gość)16.10.2017 13:14

dla mnie tylko sklepy spożywcze i to pod warunkiem ,że stoją właścicielw

32


Piotrkowianin T. ~Piotrkowianin T. (Gość)16.10.2017 11:37

Moje zdanie jest takie: całkowity zakaz handlu w niedzielę, jeden sklep spożywczy dyżurny na całe miasto,lub osiedle w zależności od wielkości miasta,tak jak apteki,ludzie się przyzwyczają,kiedyś tak było i nikt nie narzekał, jak ktoś lubi handel to niech otwiera sklep najlepiej na wsi, nie będą co niektórzy musieli do miasta na zakupy do galerii przyjeżdżać a głupiej wymówki jak to czasu w tygodniu nie mają szkoda komentować, sklepy czynne w tygodniu do 21 00.

811


gość ~gość (Gość)16.10.2017 12:32

Dla mnie to wszystko powinno byc zamknięte w niedziele, sobota ok ale niedziela wolna. sklepy, markery, stacje benzynowe...

911


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga16.10.2017 14:47

p. Klimczak nie spotkałem się ze sprzeciwem wolnej niedzieli przez osoby pracujacę w wielkopowierzchniowych sklepach .Tylko jak się nie potrafiło wdrożyć tego pomysłu przez 14 lat będąc w koalicji w różnych konfiguracjach to teraz próbuję się zabłysnąć durnymi pomysłami typu otwarte parę godzin,przecież ludzie dojeżdżają do pracy więc dla nich to nie będzie 5-6godzin .

50


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat