metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
krzychna ~krzychna (Gość)21.01.2017 18:17

A po ile 1kg pomarańczy?

27


Piotr ~Piotr (Gość)21.01.2017 18:58

Debilka krzychna. co mają pomarańcze do ciepla

11


LUQ LUQranga21.01.2017 20:01

A jeśli miasto będzie nadal podwyższało opłaty za śmieci to wymiana pieców nic nie da. Ludzie zamiast opałem będą płacić śmieciami

51


Pietrek Pietrekranga21.01.2017 20:25

Pompy ciepla hahah w starych domach nie ma to zadnego zastosowania bo pompy ciepla stosuje sie jedynie do ogrzewan plaszczyznowych (ogrzewanie podlogowe, scienne lub sufitowe)

70


riki ~riki (Gość)21.01.2017 20:56

To propozycja Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospidarki Wodnej w Łodzi a nie urzędu miasta Te 40% to grosze w stosunku do propozycji,ktore sa realuzowane od wielu lat w innych miastach.Kiepska oferta!!

70


tik takon ~tik takon (Gość)21.01.2017 21:02

Chojniak od wielu lat juz mogł dać pieniądze z budżetu na wymiane pieców w wysok 100% tak jak w innych miastach się robi.

80


gość ~gość (Gość)21.01.2017 18:50

Ciekaw jestem ile osób się zgłosi ??? W Krakowie dofinansowanie wynosi bez mała 100% i chętnych brak. Zgłosiło się ok. 5%, a czemu - bo jak się zmieni kocioł na ekologiczny z zamkniętym paleniskiem to już śmieci w nim nie spalisz !!!!
Ja dwa lata temu zmieniałem ogrzewanie z olejowego na biomasę, oczywiście wtedy UM nie dysponował żadnymi środkami na dofinansowanie inwestycji bo nikt nie nagłaśniał sprawy smogu, która już wtedy istniała.
Na osiedlu którym mieszkam tylko 4-5 domów jest ogrzewanych inaczej niż śmieciami i węglem i nikt mi z tego tytułu bonusów nie daje. Straż miejska też ma sprawę smrodzenia w poważaniu, a wystarczy skontrolować kilka razy kotłownie i ilość wystawianych śmieci przez mieszkańców domków.

91


jedno pytanie ~jedno pytanie (Gość)21.01.2017 20:55

wszystko fajnie pięknie, a co z ludźmi co mają stare piece węglowe w domach ?

80


ares1 ~ares1 (Gość)22.01.2017 08:15

Jakie to są kotły bardziej ekologiczne??? Bo co region to inna definicja :))) Przykładem niech będzie ekogroszek :)))

72


Luki ~Luki (Gość)22.01.2017 08:53

Wymienić piec to nie sztuka, w dzisiejszych czasach piec można sobie na raty wziąć tylko co dalej? lepiej jak by się do opału dołożyli bo np olejem żeby dom nie ocieplony ogrzać około 100m2 to 4 tyś na bank potrzeba a gazem jeszcze więcej. Mój wujo ma dom w pt i piec gazowy ale jak mocniejsza zima to odpala kominek bo koszty gazu robią się ogromne a w domu zimno, dom wcale nie stary, ocieplony, okna w plastiku i co teraz? ma nie jeść ale mieć ciepło czy jeść ale zamarznąć? A z tymi śmieciami jak słyszę jak ludzie gadają to mnie nerwy biorą, ludzie zrozumcie śmieci mają niską wartość opałową jeśli by ktoś dom chciał ogrzewać tylko śmieciami to by musiał mieć 4 metrowe wysypisko na podwórku i bez przerwy do kotłowni nosić. Żeby zmniejszyć smog to na początek potrzeba nauczyć ludzi jak spalać węgiel czysto i oszczędnie rozpalając od góry a później inne akcje.

91


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat