metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
assa ~assa (Gość)13.10.2017 11:02

Jak to na co liczyć?Na najniższą krajową,umowę o pracę na tydzień,w najlepszym przypadku na miesiąc! Pracę w systemie zmianowym,bezpłatny dojazd do pracy (nie do każdego zakładu) ,na wynagrodzenie za pracę 10 danego miesiąca!Ewentualnie umowa zlecenie-teraz częściej dają.Super!Żyć nie umierać!Zaś pośrednik ,z którym podpisujemy umowę zbiera żniwo z każdego pracownika. POWINNI TEGO ZAKAZAĆ!

171


zxcvbnm ~zxcvbnm (Gość)13.10.2017 12:46

Na co można liczyć? A na to że pracujesz na pracodawcę, państwo, pośrednika a marny ochłap zostaje dla Ciebie...

160


gość ~gość (Gość)13.10.2017 14:28

Powinno sie to nazywac agencja wysyskania i bylaby odpowiedz na pytanie

91


kasia katarzyna ~kasia katarzyna (Gość)13.10.2017 15:06

"pracownik zatrudniony tymczasowo sam ustala to, w jakie dni i w jakich godzinach może pracować"
Poważnie??? Ale kpina. Autor sam widać nie pracował przez agencję zatrudnienia. Byłam w magazynie zatrudniona przez agencje tymcz., grafik dostawałam z góry ustalony, bez możliwości zmiany, umowy co tydzień. Inni pracownicy pracowai już tam kilka lat, i również mieli umowy co tydzień.... Niektóre agencje przyjeżdżały z umowami do pracowników na zmianie, ale ja do mojej niestety co tydzień musiałam biegać po następną umowę. Gorzej gdy miałam dwie dniówki na poczatku tygodnia,więc następną umowę dopiero podpisywałam z dwudniowym opóźnieniem. Autorze artykułu, żyjesz w wielkiej nieświadomości, albo ktoś Ci doskonale zapłacił za mamienie ludzi....

121


Witek ~Witek (Gość)13.10.2017 18:20

Agencja wyzysku totalnego szukają głupich i naiwnych by na nich zarobić. Mogę podać przykład znajomej dziewczyny dostała pracę na magazynach mija miesiąc pracy drugi termin zapłaty a kasy nie ma na koncie . Bezradne dziecko kiedy idzie pytać o pieniądze słyszy ,że pewnie przelew się opóźnił lub zawieruszył i za kilka dni pieniążki będą. To córka znajomych zwierzyła mi sie przy okazji pracuje trzeci miesiąc i nie ma już nawet za co gazu do auta kupić. Postanowiłem zadzwonić pech chciał ,że trafiłem na szefa oddziału i słyszę to samo co wcześniej. Ten pan obiecuje sprawdzić co się stało bo to niemożliwe by kasy na koncie nie było. Koniec żartów mowie widzą rano pieniądze na koncie do 10 godz . a jak nie zgłaszam sprawę do prokuratury i PIP. Nie wierzyłem,ze to zadziała a jednak jestem w domu dziewczyna wpada zadowolona mówi ,że pieniądze wpłynęły o 9 rano. Pracowała do końca umowy i zrezygnowała załatwiłem jej etat w firmie gdzie nie ma pośredników. Każdemu radzę żadnych pośredników szukają naiwnych

63


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)14.10.2017 00:08

Cytuję:
Pamiętajmy, że agencje zatrudnienia pomagają nie tylko osobom szukającym pracy, ale również pracodawcom. Często bowiem duże firmy same nie organizują rekrutacji zlecając to zadanie fachowcom. Agencje przejmują pełną odpowiedzialność za rekrutację wykwalifikowanych pracowników


Zabawne. Serio. Nie wiem, które "duże firmy" tak robią, ale jeśli faktycznie tak robią, to bardzo źle o nich świadczy. Z tych "fachowców" też się uśmiałem. Serio. Każda firma ma swoją specyfikę produkcji/usług. A czy pracownicy od HR z takiej agencji zatrudnienia mają pojęcie o tej specyfice? Jaką mogą mieć wiedzę w tym zakresie? Żadną, lub bardzo ogólnikową. Więc jak mogą poprawnie zweryfikować potencjalnych kandydatów? Bazują zazwyczaj na tzw. słowach kluczowych zawartych w CV kandydata, często nawet nie rozumiejąc ich znaczenia. W praktyce oznacza to, że kompetentne osoby mogą zostać odrzucone już na etapie weryfikacji CV, bo zabrakło "słów kluczowych". A jeśli nawet kandydat zostanie zaproszony na rozmowę, to taki "specjalista" może nie być w stanie udzielić kandydatowi istotnych informacji o miejscu pracy i specyfice stanowiska, bo zwyczajnie nie ma o tym zielonego pojęcia.
Prawda jest taka, że pracodawcy mogą szukać przez agencje pracowników wyłącznie do prostych prac fizycznych, do których nie potrzeba posiadać żadnego wykształcenia. Jeśli na danym stanowisku konieczne jest konkretne wykształcenie lub doświadczenie zawodowe, to szukanie pracownika poprzez agencję jest zwyczajnie niepoważne.
Tutaj macie refleksje byłego rekrutera jednej z takich agencji:
http://joemonster.org/art/40669/Dlaczego_nie_powinniscie_korzystac_z_uslug_agencji_posrednictwa_pracy_wyznania_bylego_rekrutera

61


Nowy komentarz
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat