metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~Pracownik PL 17.08.2016 12:46

Chciałabym poruszyć problem zatrudniania pracowników z Ukrainy, bo dochodzą mnie słuchy, że Polacy wysyłani są na postoje w firmach albo nie mogą znaleźć zatrudnienia, a Ukraińcy mają pracę po 12 godz. Do tego pracodawca dostaje po 800 zł za każdego zatrudnionego. Jak jest u Was w firmach i co o tym myślicie? Czy powinno być to aż na taką skalę ?

edek777 ~edek777 (Gość)11.12.2018 10:13

Można z agencji pracy skorzystać jak są braki kadrowe w firmie. Nam taka współpraca się zwraca. Myśmy się na Worksol zdecydowali już jakiś czas temu, można u nich zwłaszcza liczyć na pracowników z Ukrainy, pomagają w legalnym zatrudnieniu, znają specyfikę pracy obcokrajowców w Polsce.

cytat

Aneta ~Aneta (Gość)12.06.2018 23:12

Wspólnie z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne. Jakiś czas temu zaczęliśmy je sukcesywnie powiększać, co teraz zmusiło nas do zatrudnienia dodatkowych rąk do pracy. Praca na roli jest ciężka, dlatego nie było chętnych. Znajomi podpowiedzieli nam o zatrudnieniu pracowników z Ukrainy. Szukając informacji o takiej formie zatrudnienia na stronach internetowych trafiłam na http://www.pracowici.pl/. Mogę dodać, że choć decyzja była trudna, to jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

cytat

do Natalii ~do Natalii (Gość)27.10.2017 12:27

No własnie a jak "Polaczek" zaiwania w niemczech.Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia,

cytat

Pracuś ~Pracuś (Gość)26.10.2017 19:15

Pani Natalio Ukrainiec za pensje w Polsce żyje 4 miesiące na Ukrainie więc też bym sie starał plus jak w mojej firmie gdzie pracuje mają opłacane mieszkania i dodatek za rozłąkę o co tu chodzi ? W naszym kraju faworyzowani sa pracownicy z zagranicy? Że tu jeszcze nie ma jakiegoś buntu to się dziwie.

cytat

Pracodawca Natalia ~Pracodawca Natalia (Gość)26.10.2017 15:35

Jako wlascicielka firmy mam porownanie jak pracuja Ukraincy, a jak Polacy- niebo, a ziemia. Polakom sie nie chce pracowac.

cytat

Mirek ~Mirek (Gość)21.02.2017 11:13

Uważajcie bo nasz kochany rząd zmienił procedury dot. pracowników z Ukrainy. Zdziwiłem się czytając http://ksservice.pl/blog/wiadomosci/nowe-obostrzenia-dotycz%C4%85ce-%C5%9Bwiadcze%C5%84-pracownik%C3%B3w-z-ukrainy jak to wszystko pogmatwane.

cytat

super i tyle ~super i tyle (Gość)15.09.2016 15:48

To będa strajki :)

cytat

pracodawca ~pracodawca (Gość)15.09.2016 09:33

I będzie ich coraz więcej. Ludzie dla 500+ potrafią zrezygnować z pracy.

cytat

Super i tyle ~Super i tyle (Gość)12.09.2016 21:49

My tu o zarobkach a ty o utrzymywaniu stanowiska pracy :) nie pij tyle i czytaj ze zrozumieniem .

cytat

Mmm ~Mmm (Gość)12.09.2016 14:45

nic się samo na 500+ nie zarobi. Ludzie mający możliwość dawno z Kraju wyjechali, odkąd na dzieci dostaje się pieniądze nikt nie będzie za śmieszny grosz pracował. Polak, Ukrainiec, Rumun, co to za różnica? jak ktoś chce pracować to jak najbardziej może. A Wy którzy narzekacie- wstydźcie się że we własnym kraju nie możecie stanowiska pracy utrzymać! Wstyd dla Was że przyjezdny, bez języka, znajomości i rodziny obok lepiej radzi sobie na tych samych warunkach co Wy!

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat