metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~Pracownik PL 17.08.2016 12:46

Chciałabym poruszyć problem zatrudniania pracowników z Ukrainy, bo dochodzą mnie słuchy, że Polacy wysyłani są na postoje w firmach albo nie mogą znaleźć zatrudnienia, a Ukraińcy mają pracę po 12 godz. Do tego pracodawca dostaje po 800 zł za każdego zatrudnionego. Jak jest u Was w firmach i co o tym myślicie? Czy powinno być to aż na taką skalę ?

też pracownik ~też pracownik (Gość)17.08.2016 13:50

Nie podniecaj się, Polacy za granicą też tak pracują jak u nas Ukraińcy.Jeżeli Ukraińcy są zarejestrowani to tylko przez firmy pośredniczące i wiesz mi muszą być zarejestrowani jeżeli pracują np. w magazynach bo jest to praca gdzie może dojść do wypadku i nikt nie będzie ryzykować przyjmowaniem na tzw. czarno. A jeśli chodzi o właścicieli firm gdzie pracują Ukraińcy to znów wiesz mi pracują tylko przez pośredników, ponieważ wtedy nikogo nie interesuje urlop czy zwolnienie lekarskie.Także słodko?Pozdrawiam i nie siej fermentu.

cytat

Userowicz ~Userowicz (Gość)17.08.2016 15:45

Nie "wiesz mi" tylko wierz! Od wierzyć anie "wieszyć", do szkoły wracaj tumanie, a nie się tu będziesz produkował.

cytat

ryś ~ryś (Gość)17.08.2016 21:43

Pewnie nie umie po polsku bo ukrainiec jakiś :)

cytat

Do Userowicza ~Do Userowicza (Gość)18.08.2016 10:38

Czy Tobie nigdy nie przytrafiła się literówka ? . I tylko tyle masz w temacie do powiedzenia? tzw . przez Ciebie tuman...kulturalny i elokwentny człowieczku ...

cytat

Są w in poscie ~Są w in poscie (Gość)03.09.2016 18:53

Wiem ze z In Poscie pracuje kilkunastu pracowników z Ukrainy. Są zatrudnieni przez agencję pracy i pracują po 12h. Zarobków dokładnie nie znam ale plotki mówią że jest to około 1500 na rękę za 12h. Co do umowy jest to umowa o pracę.

cytat

Jest super ~Jest super (Gość)04.09.2016 11:03

W magazynach są pracują też min. w piekarniach na śmieciówkach i pewnie jeszcze w paru miejscach bo coraz więcej ich tu ściąga .I dzięki temu warunki pracy i płacy się u nas nie zmienią bo albo pracujecie za najniższa krajowa albo zatrudniamy ukrainców życie :(

cytat

Mmm ~Mmm (Gość)12.09.2016 14:45

nic się samo na 500+ nie zarobi. Ludzie mający możliwość dawno z Kraju wyjechali, odkąd na dzieci dostaje się pieniądze nikt nie będzie za śmieszny grosz pracował. Polak, Ukrainiec, Rumun, co to za różnica? jak ktoś chce pracować to jak najbardziej może. A Wy którzy narzekacie- wstydźcie się że we własnym kraju nie możecie stanowiska pracy utrzymać! Wstyd dla Was że przyjezdny, bez języka, znajomości i rodziny obok lepiej radzi sobie na tych samych warunkach co Wy!

cytat

Super i tyle ~Super i tyle (Gość)12.09.2016 21:49

My tu o zarobkach a ty o utrzymywaniu stanowiska pracy :) nie pij tyle i czytaj ze zrozumieniem .

cytat

pracodawca ~pracodawca (Gość)15.09.2016 09:33

I będzie ich coraz więcej. Ludzie dla 500+ potrafią zrezygnować z pracy.

cytat

super i tyle ~super i tyle (Gość)15.09.2016 15:48

To będa strajki :)

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat