metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~0_o30.11.2016 08:24

Od dziś 30.11.2016 r. bilety sprzedawane przez kierowców są droższe... Pamiętam, że ktoś pod Artykułem http://www.epiotrkow.pl/news/Drozsze-bilety-w-autobusach-MZK.-Radni-podjeli-decyzje-,26675 w komentarzach podawał sygnatury wyroków z sądów administracyjnych stwierdzających jednoznacznie, że podobne uchwały miejskie są niezgodne z prawem konstytucyjnym. Niestety znalazłem tylko akta sprawy z Rzeszowa "SA/Rz 713/09 - Wyrok WSA w Rzeszowie". Potrzebuje ich do pisma które zostanie wysłane do WSA w Łodzi z zapytaniem czy uchwała naszej rady miasta jest na pewno zgodna z prawem

0_o ~0_o (Gość)01.12.2016 11:34

Dzięki za informację "wisnik"

cytat

wisnik ~wisnik (Gość)01.12.2016 08:16

Od razu powiem, że WSA nie odpowie ci na takie pismo, bo jest to sąd i zajmuje się rozstrzyganiem spraw, które przed nim zawisły a nie wydawaniem opinii w jakichkolwiek innych sprawach, nawet z zakresu prawa administracyjnego.

Notabene, ja akurat popieram pod pewnymi warunkami podwyżkę biletów. Ileż to razy widziałem jak na przystanku gdzie jest kiosk z biletami wsiadają osoby, które pierwsze kroki kierują do kierowcy po bilet, mimo że spokojnie mogły go kupić (bo np. MZk była opóźniona) w tymże kiosku. Ale MZK tez powinna coś zrobić z dostępnością biletów, pomyśleć o płatnościach elektronicznych itd.

cytat

N. ~N. (Gość)30.11.2016 17:41

Wpisz w wyszukiwarkę: "bilety droższe u kierowcy niezgodne z prawem".

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat