metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~0_o30.11.2016 08:24

Od dziś 30.11.2016 r. bilety sprzedawane przez kierowców są droższe... Pamiętam, że ktoś pod Artykułem http://www.epiotrkow.pl/news/Drozsze-bilety-w-autobusach-MZK.-Radni-podjeli-decyzje-,26675 w komentarzach podawał sygnatury wyroków z sądów administracyjnych stwierdzających jednoznacznie, że podobne uchwały miejskie są niezgodne z prawem konstytucyjnym. Niestety znalazłem tylko akta sprawy z Rzeszowa "SA/Rz 713/09 - Wyrok WSA w Rzeszowie". Potrzebuje ich do pisma które zostanie wysłane do WSA w Łodzi z zapytaniem czy uchwała naszej rady miasta jest na pewno zgodna z prawem

N. ~N. (Gość)30.11.2016 17:41

Wpisz w wyszukiwarkę: "bilety droższe u kierowcy niezgodne z prawem".

cytat

wisnik ~wisnik (Gość)01.12.2016 08:16

Od razu powiem, że WSA nie odpowie ci na takie pismo, bo jest to sąd i zajmuje się rozstrzyganiem spraw, które przed nim zawisły a nie wydawaniem opinii w jakichkolwiek innych sprawach, nawet z zakresu prawa administracyjnego.

Notabene, ja akurat popieram pod pewnymi warunkami podwyżkę biletów. Ileż to razy widziałem jak na przystanku gdzie jest kiosk z biletami wsiadają osoby, które pierwsze kroki kierują do kierowcy po bilet, mimo że spokojnie mogły go kupić (bo np. MZk była opóźniona) w tymże kiosku. Ale MZK tez powinna coś zrobić z dostępnością biletów, pomyśleć o płatnościach elektronicznych itd.

cytat

0_o ~0_o (Gość)01.12.2016 11:34

Dzięki za informację "wisnik"

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat