metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Tajemniczy06.06.2017 11:21

Trafiłem ostatnio przypadkiem na jakiś nowy bank InBank, ma wyżej oprocentowane lokaty niż Idea, ale to jakiś bank z Estonii i szczerze mówiąc może trochę i kuszą mnie te lokaty, tylko jakoś nie mam zaufania do takich banków. Poza tym coś tam jest napisane, że dostali zgodę od KNF na działalność w Polsce, ale depozyty nie są objęte polskim BFG, tylko jakimś estońskim BFG. To chyba ryzykowny taki bank? Tym bardziej, że jak SK Bank z bankrutował, SKOKI bankrutują, to taki też raczej nie jest za bardzo stabilny? Słyszał coś ktoś o tym banku?

Krysys Krysys06.06.2017 12:49

Pierwsze słyszę o takim banku. Jakbym miał komuś powierzyć swoje oszczędności to wolałbym nie ryzykować takich banków, nie wiadomo skąd się wzięły itp.

cytat

sss ~sss (Gość)06.06.2017 16:35

Za mała róznica żeby ryzykować. W razie upadku będziesz musiał się sądzić z nimi w Estonii a to ogromne koszty. A jak ruskie wejdą do Estonii to już po kasie.

cytat

sss ~sss (Gość)06.06.2017 16:41

Oprocentowanie to oni mają wyższe o 0,05% :) Szkoda sobie głowę zawracać....

cytat

NadalMloda NadalMloda06.06.2017 20:55

Może różnica jest nieco większa bo mają lokatę 3% na 3 lata, ale moim zdaniem sss poniekąd ma rację - i tak to mała różnica, a jakby co to będziesz się w Estonii dochodził o swoje pieniądze? To już lepiej w Polsce.
Tu masz opinie o InBank http://antyhaczyk.blogspot.com/2017/06/inbank-opinie-kredyty-oplaty-lokaty.html Kredyt mają atrakcyjny i to że z Estonii to można mieć w nosie jak się pożycza pieniądze, ale jakbym miała powierzyć im oszczędności to jednak miałabym pewne obawy. Może i niesłuszne, bo to może normalny bank. Jak się rozwinie w Polsce to nie wykluczam, że tam kiedyś będę zakładać lokaty, ale na razie jest dla mnie za świeży.

cytat

ePegaz ePegaz07.06.2017 10:55

Przy dużych kwotach na 3 lata nawet 0,5% jest sporą różnicą, tylko właśnie wydaje się to nieco ryzykowne. W dzisiejszych czasach dobre mieć ograniczone zaufanie do instytucji finansowych.

Oni są raczej nastawienie na kredyt. Strona trochę przypomina firmę pożyczkową, nie ma oferty kont w ogóle. To nie jest taki normalny bank, przynajmniej na razie. Może to dlatego, że dopiero zaczynają w Polsce.

cytat

NadalMloda NadalMloda09.06.2017 19:07

Z jednej strony mamy lokatę na 3% na 3 lata, gdzie w naszych bankach nie ma szans już w żadnym na takie oprocentowanie jak daje InBank. Co najwyżej takie oprocentowanie jeszcze można znaleźć na 3-miesięcznych promocyjnych lokatach dla nowych klientów. Nic też nie wskazuje na to, żeby stopy procentowe miały rosnąć w najbliższym czasie.

Z kolei z drugiej strony jest to nietypowy bank, nastawiony głównie na udzielanie szybkich kredytów, ochrona jest z zagranicznego odpowiednika BFG, także wydaje się to nieco ryzykowne. Coś za coś, nieco większy procent, ale za to też nieco większe ryzyko. Ta zasada działa powszechnie i wszędzie.

Każdy sobie sam musi wykalkulować i policzyć korzyści i ryzyko. Jak dla mnie to na dany moment różnica jest za mała, ale ja lubię stabilność i nie lubię ryzyka.

Z kolei kredyt wydaje się rzeczywiście atrakcyjny. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Tylko ten bank się jakoś nigdzie nie reklamuje na razie.

cytat

nest nest10.06.2017 14:47

Sporo opinii o nim można znalźć na forach:
http://www.forum-bankowe.pl
http://www.forum-kredytowe.pl

cytat

Tajemniczy Tajemniczy20.06.2017 13:22

W sumie jak ten bank dopiero się teraz pojawił w Polsce to nie można chyba jeszcze liczyć na jakieś wiarygodne opinie. Bo nawet jak ktoś skorzystał, to na razie może się wypowiedzieć o procesie zawarcia jakiejś umowy i tyle.

cytat

ASD ASD23.06.2017 09:02

Gdzieś czytałem o tym banku, że w krajach Europy Wschodniej udziela bardzo dużo pożyczek, a teraz wchodzą do nowych krajów nie tylko do Polski. Teoretycznie powinien być bezpieczny, ale kto to tam wie.

cytat

opinia opinia07.07.2017 20:43

lepiej korzystac tylko z polskich bankow

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat