metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
bistro14.01.2017 13:44

Świecki święty? Święta krowa?
Ludzie tak uwierzyli w Owsiaka, że gdyby ten ogłosił istnienie smoka wawelskiego, to zaczęliby zbierać księżniczki na pożarcie - pisze na FB Leszek Heinzel, dyrektor OSiR-u, manifestujący konserwatywne i rodzinne poglądy. - Nie dajmy się tej demagogii. Zapewniam wszystkich: smok wawelski nie istnieje. Podobnie jak czysta bezinteresowność pana Owsiaka.
Wtóruje mu Przemysław Winiarski, lekarz rodzinny. - I znów błazen Owsiak będzie tumanił naród nabijając kabzę i tworząc iluzję, że dzięki WOŚP można w Polsce nowocześnie leczyć dzieci. Kiedy wreszcie Polacy przejrzą na oczy i dostrzegą fałsz Owsiaka i jego kompanów?
Ale jak mają przejrzeć, skoro nawet prezydent przyczynia się do utrwalania fałszu Owsiaka przekazując na WOŚP narty i spinki? To, że ludzie chcą pomagać, jest chwalebne i budujące. Natomiast to, że są przy tym oszukiwani, jest moralnie naganne. Wiekowy dość już facet w żółtej koszuli i czerwonych portkach promuje luz moralny w sztandarowym haśle "róbta co chceta", abstrahując od promowania niepoprawnej polszczyzny.
Inny przejaw luzu moralnego to finansowany przez WOŚP przystanek Woodstock: miejsce m. in. pijaństwa, taplania się w błocie i ćpania. Niektórzy sadzą, że Owsiak jest świeckim świętym i krytykować go nie przystoi. Ja sądzę, że bardziej trafne byłoby porównanie go do świętej krowy - kończy radny Winiarski, który złożył deklarację, iż w 2018 roku nie będzie się ubiegał o reelekcję do rady miasta. Prawicowe, katolickie i zachowawcze przekonania popularnego doktora nie zawsze znajdowały uznanie w oczach klubowych kolegów, zaś jemu też nie wszystkie działania Grupy Trzymającej Władzę przypadały do gustu.
Tymczasem sztab orkiestry, drugi rok pod wodzą Dariusza Cecotki pracuje na pełnych obrotach przed niedzielnym finałem. Wspomaga go licznie grupa społeczników oddanych tej idei, z najbarwniejszym bodaj okazem motyla w Piotrkowie - niezmordowaną Małgosią Pingot kobietą... (nomen omen) orkiestrą!
A jak do tej budzącej coraz większe kontrowersje sprawy podeszli piotrkowianie, dowiemy się po przeliczeniu zawartości puszek.
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/bez-sciemniania-swiecki-swiety-swieta-krowa,3981474,art,t,id,tm.html

Olga ~Olga (Gość)16.01.2017 09:54

Pan Winiarski i Heinzel nie mają prawa głosu. Nic nie zrobili dla Piotrkowa aby być samozwańczymi Bogami.A całą reszta która jest przeciwna idei Owsiaka niech po prostu powie że go nie lubi za to...ze naprawdę coś robi dla tego kraju .A rząd Polski powinien wstydzić się że nie jest w stanie zadbać o godne miejsca w szpitalach dla swoich obywateli. A wy wszyscy warczący na Owsiaka do czego Wy doszliście i jakimi Wy jesteście obywatelami że tylko potraficie marudzić.

cytat

piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)16.01.2017 11:31

Jaka szkoda że dla was już nie ma żadnych autorytetów. Kiedyś nauczyciel, ksiądz czy lekarz cieszyli się w społeczeństwie niekłamanym szacunkiem i takich ludzi darzono powszechnie estymą. Dziś homosovieticusy (dzikusy) chcą zakrzyczeć doktora. Wstyd ludzie, wstyd!

cytat

już wkurzony ~już wkurzony (Gość)18.01.2017 13:27

Drodzy Państwo.
Dajecie się manipulować osobom które nie mają nic wspólnego z prawdziwą wiarą. Czy w Piśmie świętym nie ma wzmianki że należy dzielić się z ubogimi? Co by służba zdrowia miała, gdyby nie zryw społeczny właśnie takich ludzi jak Owsiak. Izba skarbowa odpuśćiła by gdyby były jakieś przekręty? Jesteście winni złotówkę to Was ścigają a tu takie pieniądze i nic? .Nie dajcie się zwariować! Jest to bardzo pożyteczna akcja młodzieży. Nikt im nie każe chodzić kwestować. Sami to robią nie tylko dal siebie ale i dla małych i starych ludzi.Jest to bardzo pouczające. Nieść pomoc bliźniemu. Czy zbierają na eutanazję czy aborcję jak mówią niektórzy księża? Ja słyszałem i widziałem sprzęt i jakoś do aborcji i eutanazji tego sprzętu nie widziałem. Jest to sprzęt dla ratowania nas wszystkich nie zabijania. Jak słyszę wypowiedz tych panów to nie życzę im aby nie byli leczeni sprzętem z serduszkiem.Tym bardziej dziwię się lekarzowi który być może będzie musiał być leczony tą aparaturą. Dlaczego tak ochoczo biorą taką aparaturę szpitale specjalistyczne czy kliniki. Wypowiadają się PROFESOROWIE na temat tego sprzętu nie jakiś podrzędny lekarz. Jakoś nie słyszałem o tym lekarzu. Nie chcę nikogo obrażać ale moje wnuki właśnie dzięki aparaturze z serduszkiem żyją zdrowe . Pomyślcie zanim wydacie powtarzany nie wiadomo gdzie osąd o drugim człowieku.W Piśmie Świętym jest również napisane,"nie sądź nie będziesz sądzony"

cytat

Kuba ~Kuba (Gość)22.01.2017 19:39

Heinzel i Winiarski - co zrobiliście bezinteresownie, bez zapłaty dla innych - nic!, kompletnie nic, czyli zero, ale zebrane pieniądze w zbiórce ulicznej kują was w oczy i ręce swędza.

cytat

oj, Kuba, Kuba ~oj, Kuba, Kuba (Gość)22.01.2017 23:11

"Kuba" napisał(a):

Kują?! To pewnie i swendzom!

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat