metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Maciek8617.07.2016 21:22

Cześć,
Po kilkuletnim pobycie w innym mieście wróciłem z żoną do naszego Piotrkowa. Dobre, spokojnie miasteczko, starówka z historią, ładne stare cmentarze, park, galeria handlowa ... jednym słowem jest u nas całkiem całkiem. Brakuje mi tylko... zieleni miejskiej. Ściślej mówiąc drzew posadzonych wzdłuż ulic. Spacerowanie, to jedna z form spędzania czasu którą lubimy. Jeszcze lepiej, gdy taka wędrówka odbywa się pod konarami drzew alejowych, platanów, klonów, kasztanów czy dębów.
Spacerując przez naszą wspólną przestrzeń idę zwykle... po pustyni z pojedynczymi drzewami. Nie ma tragedii, ale jednak... to nie jest to co lubię. Przykład... Aleje 3-Maja; nazwa aleje... kojarzy mi się ze szpalerami drzew, które tworzą kolumny wzdłuż chodnika, a korony drzew dają przyjemny cień i chłód oraz odgradzają swoimi pniami pieszych od jezdni, dając w ten sposób pewien parawan/odgrodzenie bezpiecznego chodnika i jezdni.
Dodaję dwa zdjęcia z google, jak jest i jak mogło by być...
Jakie jest Wasze zdanie na temat zieleni ulicznej w naszym mieście?
Może dało by radę zrobić coś razem, żeby choć trochę tu podziałać?
Maciek86

2.JPG
1.JPG
uuuuuuuuuu ~uuuuuuuuuu (Gość)18.07.2016 09:58

ni masz winkszych problemów?

cytat

Edek ~Edek (Gość)18.07.2016 11:51

Coś Ci się ulice pomyliły...to nie ta sama ulica.

cytat

Maciek86 Maciek8618.07.2016 20:49

~Edek
Tak, masz racje, to jest inna ulica, inne miasto. To pierwsze zdjęcie pokazuje ulicę, która mi się podobała i tak właśnie wyobrażam sobie idealne ulice:)

cytat

Zanzi Zanzi19.07.2016 07:47

--Maciek86--Niestety nasz prezydent znany jest z tego, że drzew i zieleni w mieście raczej nie lubi. Albo raczej: jak "odpowiednio zadziałasz", to wszystko się wytnie...pod inwestycje ;)

cytat

Maciek86 Maciek8619.07.2016 20:28

Szkoda, że tak jest. Ale ...zaraz zaraz... przecież jest to prezydent nas wszystkich. Myślę, że nie jest to głupi człowiek, raczej ktoś rozsądny, a przynajmniej sprytny, skoro wygrał wybory:) Ciekawy jestem jakie są powody, że np. ul. Śląska, świeżo wyremontowana jest pusta... brak zieleni totalnie. Gdyby chociaż tam była ścieżka rowerowa. Ale nie, nic nie ma, zwykła jezdnia i zwykły chodnik. Można było zatem drzewa posadzić. I kto jest za to odpowiedzialny? Wykonawca ulicy... raczej nie, bo on robi wg projektu... To może projektant... też raczej nie, bo robi to, co zleci mu inwestor, czyli miasto... więc może miasto... może... chociaż też mają tysiące przepisów do spełnienia i cena ma być niska. Więc nie wiem, a chętnie bym się dowiedział:)

cytat

Zanzi Zanzi20.07.2016 07:53

--Maciek86-- Oświadczam, że obecny prezydent moim prezydentem nie jest. Tak po prostu wyszło w wyborach, na które chodzą różni ludzie ;)
A jakie są tego rezultaty, sam widzisz.

cytat

Ela ~Ela (Gość)20.07.2016 08:52

Bo za innowację ktoś bierze pieniądze i to kupę pieniędzy...nieważne że to projekt chory ale ważne że coś wymyślono i coś się dzieje....

cytat

qwert ~qwert (Gość)20.07.2016 19:07

drzewa to w parku a na ulicy to miejsca do parkowania

cytat

~PT ~~PT (Gość)28.07.2016 16:49

Drzewa przy ulicy tak, ale na ulicach - nigdy.

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat